Основи програмування CS50 2019

Prometheus

Доступний постійно

ПРО ЦЕЙ КУРС

Ви давно мрієте навчитись програмувати? Хочете писати код, але не знаєте з чого почати? Взагалі не в курсі, як працюють програми та вважаєте комп’ютерні науки позаземними надскладними матеріями? Ми розв’яжемо ці проблеми лише за 11 тижнів!

Курс «CS50: Основи програмування» від Гарвардського університету вважається найкращим курсом для опанування комп’ютерної майстерності у світі. Про його легендарний статус свідчить те, що з 2015 року Єльський університет відмовився від власного вступного курсу програмування для першокурсників на користь використання курсу «CS50: Основи програмування» у своєму навчальному процесі!

З 2016 року цей курс доступний в Україні та активно використовується в українських закладах вищої освіти в змішаному форматі. Наш перший переклад цього курсу давно очікував на оновлення та зміни, це стало можливо завдяки Міжнародному фонду «Відродження» та Фонду BrainBasket. До вашої уваги найновіша версія курсу «CS50: Основи програмування» в українському перекладі. Курс щойно завершився в Гарвардському університеті та вже доступний для українських слухачів.

Курс розрахований як на повних новачків, так і на тих слухачів, які вже мають невеликий стартовий досвід в програмуванні.

«CS50: Основи програмування» побудований як лекторій Гарвардського університету. Ви матимете доступ до відеолекцій, записаних прямо в аудиторії у живому спілкуванні, до конспектів, завдань, додаткових відеоматеріалів та семінарів від провідних фахівців галузі комп’ютерних наук.

ПРОГРАМА КУРСУ

  • Широке і ґрунтовне розуміння інформатики та програмування.
  • Як мислити алгоритмічно та ефективно розв’язувати задачі за допомогою програмування?
  • Що таке абстракція, алгоритм, структури даних, інкапсуляція, управління пам’яттю, основи комп’ютерної безпеки, розробка програмного забезпечення і веб-розробка?
  • Основам одразу кількох мов програмування, зокрема, C, Python і JavaScript, а також технологіям SQL, CSS і HTML.
  • Познайомить з процесом розробки та презентації власного проекту з програмування.

Практичні завдання курсу базуються на реальних кейсах зі сфер біології, криптографії, фінансів, судово-медичної експертизи та розробки ігор.

Оригінал курсу - CS50: Introduction to Computer Science під ліцензією Creative Commons доступний англійською мовою на сайті https://cs50.harvard.edu/2018/fall/.

Переклад курсу став можливим за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду BrainBasket. Міжнародний фонд «Відродження», заснований Джорджем Соросом, є однією з найбільших благодійних фундацій в Україні, яка розвиває відкрите суспільство на основі демократичних цінностей. Фонд BrainBasket є некомерційною організацією, мета якої – сприяти розвитку освіти українців в сфері ІТ.

Переклад здійснено за участі та активної допомоги факультету лінгвістики КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Висловлюємо подяку всім, хто займався перекладом текстових та відеоматеріалів:

Марина Барінова, Роксолана Лоп’янецька, Ольга Кисіль, Мірошниченко Олена, Світлана Орленко, Валерія Марченко, Марта Галишич, Анна Меленко, Олена Задачіна, Альона Грищук, Тетяна Рибитва, Олександра Нурієва, Вікторія Марценюк, Галина Северина, Катерина Біляк, Марія Бойченко, Ольга Кучеренко, Катерина Шеремета, Діана Данилова, Олександра Бєлуха, Марьяна Черних, Галина Вальчук.

Редактор перекладу: Радміла Сегол.

Озвучено українською мовою студією Golden Voice на замовлення Prometheus.

Текст читав Євген Сінчуков.

Звукорежисер: Михайло Карпань.

ЛІЦЕНЗІЯ

Цей курс розповсюджується за відкритою ліцензією Creative Commons. Авторство курсу належить професору Девіду Малану та Гарвардському університету. Українська версія курсу відповідає оригінальній версії 2018 року.

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ

11 тижнів

Всі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно.

ВИКЛАДАЧ КУРСУ

Course Staff Image #1

Девід Дж. Малан

Професор Гарвардського університету. Наукові інтереси професора Малана – сфера кібербезпеки, цифрові експертизи та ботнети. Він визнаний експерт у сфері дистанційного навчання інформатиці та основам програмування.

Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних у межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його закінчення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так! Успішно виконайте усі завдання курсу й отримайте безкоштовний сертифікат Prometheus про його закінчення! Для того, щоб отримати сертифікат Гарвардського університету вам доведеться пройти курс-оригінал на платформі eDX.

У який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.