Торгівля людьми: як захистити себе та близьких

Міжнародний благодійний фонд «Карітас України»

Доступний постійно
Торгівля людьми може трапитися з кожним і кожною! 

Жодна людина не повинна бути експлуатована чи принижена!

Гідність людини та її права мають бути захищені!
ПРО КУРС

Навіщо й для кого ми створили курс «Торгівля людьми: як захистити себе та близьких»?

Щодня ми споживаємо десятки гігабайт найрізноманітнішої інформації. Навчання за кордоном і робота у великому місті. Пропозиції волонтерства й активний відпочинок. Спілкування з друзями й подругами з будь-яких країн світу. Сотні можливостей та тисячі пропозицій: онлайн і в реальному житті. Та чи всі вони правдиві й безпечні?

Україна – одна з основних країн походження постраждалих від ситуації торгівлі людьми в Європі. За даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації з міграції (МОМ), з 1991 року від цього злочину постраждало понад 300 000 українців та українок. Водночас за статистикою, яку МОМ презентувала 01 грудня 2023 року, майже кожна друга людина (59% опитаних) готова прийняти принаймні одну сумнівну пропозицію, що може спричинити потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. А в період війни такі ризики суттєво зростають.

Міжнародний благодійний фонд «Карітас України» уже 20 років працює у сфері протидії торгівлі людьми. Ми створили цей курс, щоб поділитися з тобою унікальним досвідом нашої організації. Про що він?

  • Чому до рук торговців людьми може потрапити кожен і кожна? 
  • Яких форм може набувати торгівля людьми та як розпізнавати небезпеку всього за трьома ознаками?
  • Що треба знати для безпечної евакуації, під час пошуку місця для тимчасового притулку чи поїздки за кордон для навчання, роботи, відпочинку? 
  • Як захистити себе від фейкових оголошень та сумнівних пропозицій, коли шукаєш роботу в Україні чи одружуєшся  з іноземцем/іноземкою?

Важливий елемент курсу «Торгівля людьми: як захистити себе та близьких» – це правила, яких, однак, не треба заучувати напам’ять! Переглядай корисні відео, виконуй інтерактивні завдання та спілкуйся на форумі, щоб запам’ятати основні принципи безпечної поведінки під час подорожей, пошуку роботи, знайомства в інтернеті, навчання за кордоном, волонтерства тощо. А в додаткових матеріалах курсу ти знайдеш інформацію про те, як і куди звертатися по допомогу в критичній ситуації.

КОМУ КУРС БУДЕ ОСОБЛИВО КОРИСНИМ

  • Для дітей, підлітків і молоді

Дізнавайся більше про торгівлю людьми, щоб жити цікавим і безпечним життям! 

  • Для батьків та педагогів

Опановуйте корисні й доступні інструменти для спілкування з дітьми й підлітками, щоб убезпечити їх від непотрібних ризиків у період дорослішання.

  • Для кожного та кожної 

Поглиблюйте свої знання з теми протидії торгівлі людьми, щоб захистити власне  життя та здоровʼя, а також убезпечити рідних і друзів. 

ПРОГРАМА КУРСУ

Вступ, або Поговорімо відверто!

Модуль 1. Торгівля людьми як злочин: злочинці та постраждалі
Лекція 1.1. Актуальність ситуації торгівлі людьми, або Злочин світового масштабу
Лекція 1.2. Що таке «торгівля людьми», або Проста формула «дія + спосіб + мета»
Лекція 1.3. Постраждалі та групи ризику, або Хто може стати об’єктом торгівлі людьми?
Лекція 1.4. «Торгівці людьми», «трафікери», «злочинці», або Хто організовує торгівлю людьми?
Лекція 1.5. Торгівля людьми та схожі злочини, або Уявімо собі ситуацію, коли…
Лекція 1.6. Світ, у якому (не)безпечно: принципи твоєї особистої безпеки

Із цього модуля ти дізнаєшся майже все про цей ганебний злочин. Зрозумієш, чому до рук злочинців може потрапити кожен і кожна. Усвідомиш масштабність та прихованість ситуації торгівлі людьми. І водночас навчишся розпізнавати небезпеку. (Спойлер: усього за трьома основними ознаками!)


Модуль 2. Форми торгівлі людьми: як не потрапити в пастку
Лекція 2.1. Трудова експлуатація, або Як знайти роботу й не потрапити в халепу
Лекція 2.2. Сексуальна експлуатація офлайн та онлайн, або Моє тіло – моя фортеця
Лекція 2.3. Залучення до війни (втягнення до військового конфлікту), або Як не стати пішаком у дорослій грі
Лекція 2.4. Втягнення в кримінальну діяльність, або Як не стати злочинцем мимоволі?
Лекція 2.5. Примус до жебрацтва, або Як побачити невидимий злочин
Лекція 2.6. Світ, у якому (не)безпечно: принципи твоєї особистої безпеки 2.0

Матеріали модуля стануть у пригоді всім, хто полюбляє глибше розбиратися в ситуації та усвідомлювати, що саме відбувається. Розуміти, яких саме форм може набувати торгівля людьми, – суперважливо. Це знання допомагає вчасно помічати небезпеку. І головне – запобігати ситуації торгівлі людьми й ефективно оминати пастки, що їх розставляють злочинці.


Модуль 3. Торгівля людьми: як убезпечити себе та інших
Лекція 3.1. П’ять маркерів особистої безпеки
Лекція 3.2. Евакуація та пошук тимчасового захисту: принципи безпечної поведінки
Лекція 3.3. Навчання та відпочинок (закордоном): принципи безпечної поведінки
Лекція 3.4. Пошук роботи та тимчасовий підробіток: принципи безпечної поведінки
Лекція 3.5. Заміжжя та одруження: принципи безпечної поведінки
Лекція 3.6. Світ, у якому (не)безпечно: куди звертатися за допомогою?

Як уникнути небезпеки, коли ти евакуюєшся, шукаєш місце для тимчасового притулку, їдеш за кордон, щоб учитися, працювати чи відпочити, шукаєш роботу в Україні чи одружуєшся з іноземцем/іноземкою? В останньому модулі курсу ми презентуємо основні правила особистої безпеки та навчимо діяти в складних ситуаціях. Розповімо, до кого і як звертатися по допомогу, якщо ти або хтось інший опинилися у складній ситуації.

Завершальне відео, або Що залишилося за кадром
Дбай про себе! Твоє життя безцінне!

Бережи себе та близьких!

ВИМОГИ ДО ПІДГОТОВКИ СЛУХАЧІВ І СЛУХАЧОК ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ КУРСУ

Переконайтеся, що маєте стабільний доступ до мережі «Інтернет».

СЕРТИФІКАЦІЯ

Щоб отримати стандартний сертифікат, складіть підсумковий тест не менш ніж на 60% від загальної кількості балів. Сертифікат цього курсу не передбачає зазначення годин та кредитів ЄКТС.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРІВ

Наталія Голинська

Наталія Голинська

Менеджерка проєктів із протидії торгівлі людьми Міжнародного благодійного фонду «Карітас України», представляє діяльність Фонду в галузі протидії торгівлі людьми на національному та міжнародному рівнях. Як експертка з протидії торгівлі людьми працює у цій сфері понад 20 років. Спікерка та панелістка на різноманітних тематичних заходах, конференціях і тренінгах. Має багатий досвід превентивної та адвокаційної діяльності, безпосередньої роботи з особами, що постраждали від торгівлі людьми, інформаційної та дослідницької праці.

Ірина Бойко

Ірина Бойко

Юристка, правозахисниця, громадська діячка, національна експертка з протидії торгівлі людьми, тренерка. Засновниця та керівниця Консультаційного центру з протидії торгівлі людьми при Благодійному фонді «Карітас-Київ». Має 12-річний адвокатський досвід із надання допомоги та захисту постраждалих від торгівлі людьми. Через міжнародний правовий прецедент довела, що виправдання і звільнення українців, які потрапили за кордоном у ситуацію торгівлі людьми, можливе. Впевнена, що сучасний світ має бути без рабства.

Ігор Тридуб

Ігор Тридуб

Психолог, співзасновник та керівник Громадської організації «Чистий Аркуш». Має понад 10-річний досвід співпраці з державними структурами та неурядовими організаціями у сфері протидії торгівлі людьми. Національний експерт та тренер із протидії торгівлі людьми. Має досвід безпосередньої роботи з особами, які постраждали від торгівлі людьми, та сприяння їх реінтеграції в суспільство.

РОЗРОБНИКИ КУРСУ

Міжнародний благодійний фонд «Карітас України»

ДОНОРИ КУРСУ

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безплатний?

Так. Усе, що вам знадобиться, – доступ до інтернету на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Який розклад занять?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так. Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат після його завершення за підписом викладачів. Зазначення годин та кредитів ЄКТС на сертифікаті не передбачено.

Будьмо в безпеці! Будьмо щасливими!
Усе буде добре! Усе буде Україна!