Як пережити війну разом: курс для родин військовослужбовців, ветеранок та ветеранів

VETERAN HUB

Доступний постійно

ПРО КУРС

Ми не обирали війну, проте війна вдерлася в наше життя і стала його частиною. Ми не обирали бути родинами військових і ветеранів, але багатьом з нас довелося нашвидкуруч збирати їм рюкзаки та купувати необхідну для війни амуніцію. Перед нами постав виклик, якого ми теж не обирали, і багатьом довелося докорінним чином змінити своє життя.

Сьогодні цей курс актуальний як ніколи, адже багато родин зіткнулися з разючими змінами в житті. Безліч українців пізнали, що таке зміни у стосунках. Тепер без перебільшення мільйони людей знають, що таке тривога, тиск постійного стресу та розгубленість.

Цей курс створений саме для того, щоб допомогти близьким захисників та захисниць. Ви зможемоте навчитись усвідомлювати та правильно визначати стани, яких раніше у вашому житті не було. Поступово дізнаєтеся, як долати щоденні виклики та навчитесь будувати нормальні стосунки при ненормальних подіях. Ми докладно пояснимо механізми психіки, що включаються у стресових умовах, та окреслимо максимально корисні стратегії поведінки, а також спробуємо передати вам досвід тих, хто вже проходив цей важкий шлях. Ми підтримаємо вас. Ми скажемо: “Ви не одні, і те, що ви відчуваєте, абсолютно нормально”.

У цьому курсі зібрані досвід терапевтів та клієнтів, які знають, що таке чекати й хвилюватися. Курс побудований не стільки на теорії, скільки на майже дев’ятирічній практиці.

Курс створений для родин військовослужбовців, ветеранів та ветеранок.

ПРОГРАМА КУРСУ 

Модуль 1.Перший тиждень
Лекція 1.1.  Перший шок. Що зі мною? 
Лекція 1.2. Адаптація: життя в іншому ритмі
Лекція 1.3. Як упоратися на цьому етапі

Ви дізнаєтеся про психічні реакції, що є відповіддю на зміни в житті, про поняття адаптації до нових умов та про техніки саморегуляції і стабілізації. 

Модуль 2. Життя в ритмі війни
Лекція 2.1. Життя в постійній тривозі
Лекція 2.2. Практичні вправи для зниження рівня стресу
Лекція 2.3. Розбудова ресурсів
Лекція 2.4. Все сама: плюси та мінуси
Лекція 2.5. Страх утрати

Цей модуль присвячений організації життя під час війни та служби близької людини. Ми розповімо про те,  як у цей період розбудовувати власні ресурси, вивчимо практичні вправи для подолання наслідків стресу. А також поговоримо про страх утрати, про те, як не дати йому паралізувати все життя. Ну і звісно, про те, як упоратися з усім самостійно, без звичної підтримки.

Модуль 3. Стосунки з іншими членами родини
Лекція 3.1. Стосунки з дітьми
Лекція 3.2. Стрес у дітей, як із ним бути
Лекція 3.3 Стосунки з батьками
Лекція 3.4. Правила, про які варто говорити

Модуль присвячений стосункам. Ми розглянемо стосунки з дітьми, коли хтось із батьків служить, дізнаємося, як проявляється стрес у дітей та як діяти. Особливу увагу приділимо стосункам із батьками та дізнаємось, які правила допоможуть зробити комунікацію доброю та такою, що підтримує.

Модуль 4. Турбота про себе
Лекція 4.1. Ваш організм потребує більше уваги
Лекція 4.2. Фізичне навантаження
Лекція 4.3. Інформаційна гігієна
Лекція 4.4. Емоційна підтримка

Модуль присвячений турботі про себе. Дізнаємось чому всі психологи так наполягають на турботі про свій фізичний стан. Поговоримо про інформаційну гігієну та її вплав на емоційний стан. І окремо навчимося технік емоційної підтримки себе.

Модуль 5. Стосунки з партнером під час війни
Лекція 5.1. Стосунки на відстані, як говорити одне з одним
Лекція 5.2.Чому все змінилося? 
Лекція 5.3. Коли здається, що стосунки закінчились
Лекція 5.4. Повернення. Частина 1
Лекція 5.5. Повернення. Частина 2

Ми зануримося в тему стосунків із коханою людиною, яка перебуває на службі. Розберемось, як правильно будувати розмову, що варто казати, а на чому зараз не варто концентруватись. Вивчимо біологічні особливості змін організму в умовах бойових дій, для того, щоб усвідомити чому все змінилося. І обов’язково розглянемо, що таке повернення, які процеси його супроводжують та як пройти цей етап із гідністю.

РОЗРОБНИКИ КУРСУ 

Курс проводиться за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів курсу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРІВ

Тетяна Руденко

Тетяна Руденко

Фахівець із психічного здоров’я Veteran Hub, засновниця “ГО “Вільний Вибір”, психотерапевтка.

Олена Сігута

Олена Сігута

Психотерапевтка ГО “ППР “Вільний Вибір”.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Так. Все, що вам знадобиться, – доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так. Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача. Вказання годин та кредитів ЄКТС на сертифікаті не передбачено.