Результати курсу “Фінансовий менеджмент” – інфографіка

Завершився курс «Фінансовий менеджмент» викладача Києво-Могилянської бізнес-школи Олексія Геращенка. На даний момент це найбільший в історії України масовий відкритий онлайн-курс – на ньому вже встигли зареєструватися більш ніж 18 тисяч слухачів!

Масові відкриті онлайн-курси це дещо більше ніж просто новий формат якісного і доступного навчання. Завдяки тому, що навчальний процес повністю відбувається онлайн, ми маємо унікальну можливість зібрати величезний масив даних про те як навчаються наші студенти і почати роботу над створенням педагогіки даних. Prometheus вирішив проаналізувати результати курсу «Фінансовий менеджмент» та зробити їх доступними всім бажаючим. Всі дані нижче приведені станом на 9 січня 2015 року.

Натисніть на зображення або завантажте файл для перегляду в найкращій якості

stat_inf

Перш за все, ми з радістю констатуємо, що кількість слухачів, що успішно завершили курс складає 10.6% і, таким чином, є відчутно вищою ніж загальносвітовий середній показник для масових відкритих онлайн-курсів – 6.8%. Більш того, враховуючи, що реєстрація відкрита постійно, завдання не містили дедлайнів, а кількість слухачів стрімко зростала з моменту запуску курсу, більш коректним було б використовувати в якості кількості зареєстрованих не цифру за 9 січня 2015 року, а кількість зареєстрованих на кінець першого тижня курсу – 13113 слухачів. В такому випадку, відсоток тих, хто успішно завершив курс і отримав сертифікат складає 13.2%.

Інший цікавий факт – драматична різниця між абсолютними цифрами зареєстрованих та тих, хто отримав сертифікат, у різних вікових групах. Наприклад, процент слухачів, що успішно завершили курс, в групі 45-49 років майже в 2 рази вищий ніж в групі 20-24 роки і майже в 3 рази вищий ніж в групі до 20 років!

Розподіл за віковими групами – всі, хто зареєструвався на курс

1

Розподіл за віковими групами – ті, що пройшли курс

2

Відсоток тих, хто пройшов курс для кожної вікової групи (0.10 = 10%)

3

Серед інших цікавих фактів, що не увійшли до цієї інфографіки – демографія студентів курсу. «Фінансовий менеджмент» слухали в 50 країнах та 200 містах, містечках та селищах України. Серед міст-лідерів – Київ, Львів, Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Івано-Франківськ, Тернопіль, Запоріжжя, Донецьк і Вінниця.

Реєстрація на курс «Фінансовий менеджмент» відкрита постійно – приєднуйтесь!

Інфографіка – Олена Оробей. Аналіз даних – Вадим Скляров та Максим Бережняк.