- Головна
- Курси
- Для освітян
- ...
- Академічна доброчесність
Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів
Академічна доброчесність: як створити культуру чесного викладання та навчання. Дізнайтеся про теоретичні аспекти, практичні інструменти та підходи для зміцнення доброчесності у закладах вищої освіти.
- Доступно постійно
- Мова курсу українська
- Сертифікат по закінченню
- Курс триває 60 годин
Про курс
Коли йдеться про академічну доброчесність у закладах вищої освіти, переважно все зводиться до обговорення академічного плагіату та застосування програмного забезпечення для перевірки текстів на наявність текстових збігів. Крім того, академічну доброчесність часто обмежено розглядають в аспекті соціогуманітарних дисциплін, хоча такі порушення як фабрикація, фальсифікація, обман можуть мати місце незалежно від галузі. І головне ― поза увагою залишається вплив на академічну доброчесність дизайну освітніх програм та дисциплін, форматів поточного та контрольного оцінювання, методів викладання та комунікації зі студентами. Мета цього онлайн-курсу ― дати розуміння, як можна розвивати культуру академічної доброчесності, попри предмет та напрям викладання. Курс надає можливість подивитися на дисципліни через призму академічної доброчесності та пропонує теоретичні основи й практичні інструменти, які допомагають посилити культуру академічної доброчесності. На цьому курсі ви:
-
дізнаєтеся про теоретичні аспекти академічної доброчесності та про фактори, що безпосередньо впливають на культуру академічної доброчесності здобувачів вищої освіти;
-
навчитеся застосовувати теоретичні знання на практиці у викладанні та науковому керівництві.
Цей курс підходить для
викладачів закладів вищої освіт
кі прагнуть поглибити свої знання про академічну доброчесність, знайти ефективні методи впровадження доброчесних практик у навчальний процес
наукових працівників
які надають допомогу здобувачам різних рівнів освіти та бажають отримати інструменти для підвищення доброчесності у своїй науковій діяльності та навчанні студентів.
наукових керівників
які ведуть напрям курсових та кваліфікаційних бакалаврських та магістерських робіт і хочуть навчитися ефективно керувати цими процесами
всіх
хто цікавиться академічною доброчесністю: які бажають дізнатися більше про теоретичні та практичні аспекти цієї теми, а також знайти способи розвивати культуру доброчесності у різних освітніх середовищах.
Програма курсу
Модуль 1. Концепція академічної доброчесності у вищій освіті.
1 лекція · 1 година
Вступ до питання академічної доброчесності. Документи, які регулюють доброчесність в Україні та що належить до порушення академічної доброчесності, а що не належить.
Модуль 2. Методика викладання: сприяння академічній доброчесності
2 лекції · 1 година
Як методика викладання може посилити культуру академічної доброчесності на ваших заняттях. Способи ефективного управління часом та своїм навантаженням та навантаженням студентів.
Модуль 3. Дизайн освітніх програм та курсів з фокусом на академічну доброчесність.
2 лекції · 1 година
Як дизайн освітньої програми може створювати ненавмисні ризики порушення академічної доброчесності та пропонує шляхи, як ці ризики мінімізувати.
Модуль 4. Основи академічного письма та доброчесності.
3 лекції · 1 година
Академічне письмо, як цьому навчати, які є міфи щодо перевірки письмових робіт та розгляд кейсів.
Модуль 5. Дизайн системи оцінювання для підвищення академічної доброчесності.
2 лекції · 1 година
Створення прозорої системи оцінювання та розроблення чітких і прозорих критеріїв до завдання свого курсу.
Модуль 6. Наукове керівництво та розвиток культури академічної доброчесності
2 лекції · 1 година
ВИКЛАДАЧІ
Яна Чапайло
Координаторка проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти», Американські Ради з міжнародної освіти.
Ольга Бершадська
Керівниця Центру забезпечення якості освіти та викладачка Національного університету «Києво-Могилянська академія», освітня тренерка.
Артем Артюхов
Доцент кафедри маркетингу Сумського державного університету, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, координатор від CумДУ в Проєкті сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP (Американські Ради з міжнародної освіти, 2016-2019).
Марія Бойко
Доцентка кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, голова комісії з внутрішнього забезпечення якості освіти, координаторка від ТНПУ в Проєкті сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP (Американські Ради з міжнародної освіти, 2016-2019).
Віктор Дроздов
Завідувач кафедри історії та методики її навчання, голова комісії з питань академічної доброчесності Ізмаїльського державного гуманітарного університету, координатор від ІДГУ в Проєкті сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP (Американські Ради з міжнародної освіти, 2016-2019).
Юрій Каганов
Проректор з науково-педагогічної роботи Запорізького національного університету.
Людмила Криворучка
Директорка Докторської школи ім. Родини Юхименків Національного університету «Києво-Могилянська академія», викладає дисципліни з викладацької майстерності для аспірантів і викладачів з 2012 р., досліджує освітні інновації.
Євген Кротевич
Студент магістерської програми «Соціологія» Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Оксана Сидоренко
Доцентка Тернопільського національного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського, керівниця Групи сприяння академічній доброчесності ТНМУ ім. І. Я. Горбачевського, координаторка україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти», фасилітаторка, координаторка від ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського в Проєкті сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP (Американські Ради з міжнародної освіти, 2016-2019).
Надія Фортуна
Провідна спеціалістка Центру забезпечення якості освіти Національного університету «Києво-Могилянська академія». Займається питаннями академічної доброчесності, опитування студентів та визнання іноземних документів про освіту.
Олена Хилько
Доцентка Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка; координаторка від ІМВ в Проєкті сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP (Американські Ради з міжнародної освіти, 2016-2019).
Наталія Шліхта
Очільниця кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», учасниця міжнародних проєктів й авторка методичних матеріалів з академічної доброчесності й основ академічного письма.
Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів
Реєструйся на безплатний курс і починай навчатися прямо зараз!
Записатись на курсУкраїнський автор
Навчання в будь-який час
Практика
Сертифікат по закінченню
Маєте питання?
Курс безкоштовний?
Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?
В який час будуть проходити заняття?
Не знайшли відповідь?
Центр допомоги