- Головна
- Курси
- Громадянське суспільство
- ...
- Інформаційна гігієна
Інформаційна гігієна під час війни
Доступно постійно
Захистіть себе від пропаганди під час війни! Курс «Інформаційна гігієна під час війни» допоможе вам розпізнати та протидіяти сучасним методам російської інформаційної агресії

- Доступно постійно
- Мова курсу українська
- Сертифікат по закінченню
- Курс триває 15 годин , 0,5 кредиту ЄКТС
Про курс
Українці думають, що досконало знають методи російської пропаганди. Але «розп’яті хлопчики» залишились у минулому. Нині використовується витонченіша інформаційна зброя. Відшукати болісну тему, сформувати у суспільстві протилежні позиції, знайти людей, які їх поділяють, та підбурювати їх один проти одного. Для цього у країни-терориста є безліч інструментів: соціальні мережі, іноземні медіа, «хороші рускі», блогери-інсайдери, ІПСО та багато інших. Такі терміни, як «інформаційна війна», «спеціальні психологічні операції», «пропаганда» чули всі. Але далеко не всі розуміють, як самих українців використовують для цих процесів та як наша поведінка ненавмисно стає допоміжним інструментом для ворога. Як розібратися та не потонути в цьому болоті російської пропаганди? Про це ви дізнаєтесь у межах курсу «Інформаційна гігієна під час війни» на сучасних та актуальних для України прикладах. Курс буде корисним тим, хто хоче самостійно розібратися у методах російської пропаганди та зрозуміти, як не наступити на інформаційні міни ворога, а також для тих, хто хоче зрозуміло та просто пояснити рідним шкідливість певної інформації. Цей курс стане у пригоді як зараз, коли ми в активній фазі війни, так і по її завершенню. З нашою перемогою інформаційна війна з росією не закінчиться. Цей курс є продовженням торішнього курсу «Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню в соцмережах, в інтернеті та на телебаченні» від ініціативи «Як не стати овочем» на платформі Prometheus. Здійснено в рамках проєкту за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні та ВГО Українська бібліотечна асоціація. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Цей курс підходить для
Вчителям загальноосвітніх навчальних закладів
які хочуть навчитися розпізнавати методи російської пропаганди та захищати учнів від дезінформації.
Педагогам позашкільних навчально-виховних закладів
які прагнуть покращити власну інформаційну гігієну та допомогти своїм вихованцям уникати впливу маніпуляцій.
Бібліотекарям
які бажають отримати знання про сучасні методи інформаційної війни, щоб надавати відвідувачам актуальну та правдиву інформацію.
Викладачам закладів вищої освіти
які мають намір інтегрувати знання про інформаційну гігієну у свої навчальні програми та підвищити обізнаність студентів.
Освітнім тренерам
які хочуть навчити інших педагогів та освітян, як правильно протидіяти російській пропаганді та підтримувати інформаційну безпеку в освітньому середовищі.
Усім охочим
які мають на меті сформувати або покращити власну інформаційну гігієну та захиститися від інформаційних маніпуляцій під час війни.
Програма курсу
Модуль 1. Інформаційне поле під час війни
5 лекції · 1 година
Модуль 2. Як працює російська пропаганда?
6 лекції · 1 година
Модуль 3. Аналіз типових кейсів російських інформаційних операцій.
4 лекції · 1 година
Модуль 4. Правила інформаційної гігієни.
1 лекція · 1 година
Автори курсу
Оксана Мороз

Засновниця волонтерської ініціативи «Як не стати овочем», авторка та ведуча радіо- / телепрограм з інфогігієни. Понад 20 років працювала в комунікаціях — у корпораціях, агенціях, стартапах та власному бізнесі. Оксана спеціалізується на аналізі та формуванні інформаційного поля, вивчає поведінку людей у ньому. З 2015 року – постійний запрошений спікер Києво-Могилянської бізнес-школи. Авторка трьох книг з інфогігієни. Дві з них стали переможцями Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2020» (номінація «Обрії»).
Анна Лоза

Менеджерка проєктів ініціативи «Як не стати овочем», аспірантка історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Експертка з акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Інформаційна гігієна під час війни
Реєструйся на безплатний курс і починай навчатися прямо зараз!
Записатись на курсУкраїнський автор
Навчання в будь-який час
Практика
Сертифікат по закінченню
Маєте питання?
Курс безкоштовний?
Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?
У який час проходитимуть заняття?
Не знайшли відповідь?
Центр допомоги