- Головна
- Курси
- Суспільні науки
- ...
- Соціологія та
Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?
Розуміння соціальних досліджень: цей курс допоможе вам дізнатися, як правильно проводити дослідження, аналізувати дані та використовувати результати для прийняття рішень в різних сферах.
- Доступно постійно
- Мова курсу українська
- Сертифікат по закінченню
- Курс триває 8 тижнів
Про курс
Хто та чиїм коштом проводить опитування громадської думки в Україні та світі? Наскільки точними є їхні результати? Як відрізнити фахові повідомлення про дослідження від маніпулятивних? Як ефективно спланувати співпрацю з соціологами? На що звернути увагу, якщо вирішили самі спробувати сформулювати запитання анкети, провести фокус-групу або глибинне інтерв’ю? Як максимально переконливо представити дослідницький компонент потенційному грантодавцеві? І що варто знати про вибірку активістам, аналітикам, журналістам і замовникам досліджень, а не лише соціологам? Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете в курсі «Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?» Курс має на меті дати базове розуміння основ прикладного соціального дослідження та орієнтований на широке коло слухачів. Курс «Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?» виготовлено в межах "Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні", яку виконує МФ «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA). Думки та позиції викладені в цьому курсі є позицією автора та необов'язково відображають позицію уряду Швеції.
Партнери та донори курсу
Цей курс підходить для
представників громадських організацій
які прагнуть розуміти, як планувати й проводити соціальні дослідження для своїх проєктів, і як використовувати їх результати для грантових заявок та звітів.
журналістів
які хочуть дізнатися, як уникати поширених помилок у висвітленні опитувань громадської думки і як правильно інтерпретувати результати соціологічних досліджень.
дослідників-початківців
які бажають поглибити знання про методи проведення соціологічних досліджень, зокрема анкетування, фокус-групи та інтерв'ю.
студентів суспільствознавчих спеціальностей
які бажають поглибити знання про методи проведення соціологічних досліджень, зокрема анкетування, фокус-групи та інтерв'ю.
фахівців громадських організацій
які використовують соціальні дані для прийняття рішень
фахівців державних та бізнесових організацій
які використовують соціальні дані для прийняття рішень
Програма курсу
Тиждень 1 ·
- Як користуватися цим курсом
- Вступ
- Тема 1. Що таке соціологія та соціальні дослідження? Що таке соціальна інформація та якою вона буває? Хто, для чого та чиїм коштом проводить соціальні та соціологічні дослідження в Україні та світі?
- Тест 1 (1 Question)
- Творчі завдання
Тиждень 2 ·
- Тема 2. Де та як здобути нову соціальну інформацію? (Джерела соціальної інформації, стратегії та методи дослідження)
- Тест 2 (2 Questions)
- Творче завдання
Тиждень 3 ·
- Тема 3. Вибірки: основи формування та розрахунків (частина 1)
- Тест 3 (1 Question)
- Творче завдання
Тиждень 4 ·
- Тема 3. Вибірки: основи формування та розрахунків (частина 2)
- Тест 4 (1 Question)
- Творче завдання
Тиждень 5 ·
- Тема 4. Практичні поради для індивідуальних інтерв'ю та фокус-груп
- Тест 5 (1 Question)
- Творче завдання
Тиждень 6 ·
- Тема 5. Співпраця з дослідниками та дослідницькими центрами
- Тест 6 (1 Question)
- Творче завдання
Тиждень 7 ·
- Тема 6. Результати досліджень: виклики представлення й інтерпретації
- Тест 7 (7 Questions)
- Творче завдання
Тиждень 8 ·
- Тема 7. Дослідницький компонент соціальних проектів: поради грантерам
- Тест 8 (1 Question)
- Питання для обговорення на форумі
- Тема 8. Програмне забезпечення для аналізу даних у соціальних дослідженнях (бонусний модуль)
ВИКЛАДАЧІ
Олена Богдан
Доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», авторка книги «Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження? Посібник-довідник для громадських активістів та всіх зацікавлених» (видавництво «Дух і Літера», 2015). Має значний міжнародний досвід у галузі соціальних досліджень, зокрема в Оксфордському університеті (2001-2002), Лондонській школі економіки й політичних наук (2002), Торонтському університеті (2004-2005), Стенфордському університеті (2010). Фахово залучена до роботи третього сектору з 2002 року. Досвід оцінки сотень проектних заявок на виконання соціальних проектів дає їй змогу поділитися низкою порад не лише щодо планування дослідницького компонента проекту, а й переконливого його представлення грантодавчим організаціям. Окрім соціальних проектів до царини її фахових зацікавлень належать дослідження питань демократизації, сучасної релігійності, позитивного потенціалу особистості та щастя.
Ірина Бекешкіна
Cпеціаліст у галузі політичної та електоральної соціології. Директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, старший науковий співробітник Інституту соціології Національної Академії наук. Закінчила філософський факультет Київського університету імені Т. Г. Шевченка і аспірантуру Інституту філософії АН УРСР. Кандидат філософських наук. Працювала науковим редактором журналу «Філософська думка», молодшим і старшим науковим співробітником Інституту філософії АН УРСР. З 1991 року — науковий співробітник Інституту соціології НАН України. З 1996 року — заступник директора (нині директор) Фонду «Демократичні ініціативи», з 2001 року — його науковий керівник. Науковий редактор бюлетеню «Політичний портрет України» фонду «Демократичні ініціативи». Ірина Бекешкіна є автором понад 100 наукових праць та великої кількості публікацій у ЗМІ, особливо у галузі проблем політичної та електоральної соціології. Викладає у Вищій школі соціології при Інституті соціології НАН України - веде курс кількісних методів у соціології. У 2007-2015 роках входить до списку 100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус».
Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?
Реєструйся на безплатний курс і починай навчатися прямо зараз!
Записатись на курсУкраїнський автор
Навчання в будь-який час
Практика
Сертифікат по закінченню
Маєте питання?
Курс безкоштовний?
Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?
В який час будуть проходити заняття?
Не знайшли відповідь?
Центр допомоги