ПРО КУРС
Ефективне управління будь-якою сферою життя можливе лише за умови, якщо ви спираєтесь на якісну, достовірну та надійну інформацію.
Громадське здоров’я як наука та майстерність запобігання захворюванням, подовження життя та сприяння здоров’ю — одна з провідних частин нашого життя.
Звідки взяти дані про громадське здоров’я та як з ними працювати? Як їх правильно застосувати для свого проекту чи програми? Як впевнитись, що ці відомості надійні? Як максимально ефективно представити їх цільовій аудиторії? Коли дані перетворюються на стратегічну інформацію? І в чому взагалі особливість стратегічної інформації в сфері громадського здоров’я? Відповідь на всі ці запитання допоможе знайти цей курс.
Опанувавши онлайн-курс, слухачі посилять свої навички роботи з інформацією та сформують розуміння базових принципів епідеміології, аналізу та представлення даних, побудови та функціонування системи моніторингу й оцінки в системі громадського здоров’я.
ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС
Цей курс розрахований на широку аудиторію фахівців, які працюють з даними – всіх, хто цікавиться сферою громадського здоров’я та принципами прийняття рішень на основі даних (соціологів, аналітиків, соціальних працівників тощо).
Також він буде цікавий співробітникам служби охорони здоров’я та Центрів громадського здоров’я; представникам громадських організацій, що працюють у сфері громадського здоров’я та відповідних соціальних послуг; студентам медичних навчальних закладів, та тим, хто навчається на програмах з менеджменту в охороні здоров’я та соціальній роботі.
ПРОЙШОВШИ ЦЕЙ КУРС, ВИ:
- Зрозумієте основні поняття зі сфери епідеміології та біостатистики. Навчитесь визначати межі та можливості їх практичного використання.
- Дізнаєтесь, що таке стратегічна інформація та усвідомите її роль у покращенні здоров’я населення.
- Сформуєте прихильність до моніторингу та оцінювання як складників управління програмами та змінами.
- Отримаєте базові навички володіння інструментами моніторингу та оцінки.
- Зрозумієте методи збору, аналізу та інтерпретації даних, їхні можливості та обмеження використання.
- Отримаєте базові знання стосовно принципів комунікації та представлення результатів.
ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ
6 тижнів
Усі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно.
ВИКЛАДАЧІ
Ольга Варецька
Асоційований директор зі стратегічної інформації, моніторингу та оцінки в МБФ «Альянс громадського здоров’я». Відповідальна за розробку та підтримку функціонування системи МіО в сфері профілактики ВІЛ/СНІДу серед ключових груп в Україні. Має досвід координації та проведення оцінки в сфері ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, малярії в країнах Східної Європи, Центральної Азії та Африки.
Тетяна Салюк
Керівник проекту з розвитку системи МіО та використання стратегічної інформації в програмах подолання ВІЛ/СНІДу в Україні. З 2000 року працює як дослідник та експерт у сфері МіО в проектах, пов’язаних із різними аспектами охорони здоров’я. Має досвід моніторингу та оцінки проектів по боротьбі із ВІЛ та туберкульозом, з розробки та покращення політик у сфері громадського здоров’я в країнах Східної Європи, Центральної Азії та Африки.
Олександр Зезюлін
Лікар, магістр громадського здоров’я. Старший науковий співробітник БО «Український інститут політики громадського здоров'я». Має понад 10 років вітчизняного та міжнародного досвіду впровадження програм та проведення досліджень у сфері охорони здоров'я, спрямованих на уразливі групи населення, що страждають від ВІЛ та наркотичної залежності. Працює над поглибленням знань щодо вживання наркотиків, ВІЛ, туберкульозу, соціальної стигматизації та інших проблем, з якими стикаються представники різноманітних груп населення на шляху до отримання медичних послуг.
Євген Большов
Соціолог, консультант МБФ «Альянс громадського здоров’я» з моделювання та аналізу даних. Має досвід кількісних досліджень в сфері громадського здоров'я та соціології. Брав участь в проектах досліджень та моделювання в сфері епідеміології, електоральної поведінки, організації громадського транспорту.
Тетяна Михальчук
Старший менеджер з програмного моніторингу й оцінки та звітності донорам МБФ «Альянс громадського здоров’я». Має понад 10 років досвіду координування системи національного програмного моніторингу в сфері профілактики ВІЛ/СНІДу.
Яна Сазонова
Менеджер з досліджень та оцінки МБФ «Альянс громадського здоров’я». Вже 10 років працює в сфері моніторингу та оцінки програм профілактики ВІЛ/СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань. Має значний досвід в проведені епідеміологічних досліджень, розробці дизайнів досліджень, аналізу даних та поширення результатів.
ГОСТІ КУРСУ
Гостями курсу стануть відомі українські експерти:
Володимир Курпіта
Генеральний директор Державної установи «Центр громадського здоров'я МОЗ України». Військовий лікар, має спеціалізацію з інфекційних хвороб та багаторічний досвід роботи у галузі охорони здоров’я. Кандидат медичних наук зі спеціальності епідеміологія.
Андрій Клепіков
Виконавчий директор МБФ «Альянс громадського здоров’я».
Наталя Харченко
Кандидат соціологічних наук, виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології.
Володимир Паніотто
Український соціолог, доктор філософських наук, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, професор кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська Академія».
КООРДИНАТОРИ КУРСУ
Яна Федотова
Кандидат економічних наук, консультант МБФ «Альянс громадського здоров’я», викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Юлія Дукач
Соціолог, викладач Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Поява цього курсу стала можливою завдяки підтримці Проекту «Залучення місцевих організацій до розвитку моніторингу та оцінки у сфері ВІЛ/СНІДу в Україні» (МЕТІДА), що впроваджується МБФ «Альянс громадського здоров’я», за фінансування Центрів США з контролю та профілактики захворювань (CDC), в рамках Надзвичайного плану Президента США для надання допомоги у зв’язку зі СНІДом (PEPFAR). Цей курс підтриманий Угодою про співробітництво № U2GGH000840 з Центрами США з контролю та профілактики захворювань (CDC). Відповідальність за зміст курсу лежить виключно на його авторах і не обов’язково відображає офіційну позицію Центрів США з контролю та профілактики захворювань (CDC).