Доступ до публічної інформації для розпорядників

Рада Європи

Доступний постійно

ПРО ЦЕЙ КУРС

Цей курс створено як продовження базового курсу «Доступ до публічної інформації: від А до Я», який мав чималу аудиторію та значний успіх.

Щодня працівники спеціальних підрозділів приймають рішення про надання доступу до інформації з огляду на баланс охоронюваних законом інтересів. Прийняття таких рішень пов’язане з відповідальністю і потребує спеціальних знань. Тому державним службовцям та працівникам органів самоврядування, відповідальним за доступ до інформації, важливо не тільки знати правила обробки запитів, вимоги щодо доступу до засідань колегіальних органів та опублікування інформації, а й отримати загальне розуміння правил застосування трискладового тесту як визнаного міжнародними стандартами інструменту. Також важливим є розуміння порядку притягнення до відповідальності за порушення у сфері доступу. На жаль, велике навантаження та плинність кадрів часто приводять до погіршення імплементації закону, про що свідчить моніторинг, проведений Офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та громадськими організаціями протягом 2015-2017 років.

Метою цього курсу є систематизація та поглиблення знань і практичних навичок працівників спеціальних підрозділів з доступу до публічної інформації, а також покращення стану імплементації Закону України «Про доступ до публічної інформації».

ПЛАН КУРСУ

Блок №1. Організація роботи спеціального підрозділу розпорядника з доступу
1.1. Вимоги до роботи спеціального органу розпорядника з доступу.
1.2. Обов'язки з оприлюднення та доступу до засідань колегіальних органів.
1.3. Відповідальність за порушення у сфері доступу.

Блок №2. Порядок розгляду інформаційних запитів
2.1. Реєстрація та розгляд інформаційних запитів.
2.2. Строки розгляду інформаційних запитів.
2.3. Порядок та підстави відмови в наданні інформації.

Блок №3. Застосування трискладового тесту
3.1. Загальні вимоги до застосування трискладового тесту.
3.2. Визначення легітимної мети та предмету обмеження в доступі.
3.3. Баланс права знати та легітимного обмеження в доступі.

Курс «Доступ до інформації для розпорядників» створено за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні». Думки та позиції, викладені у рамках цього курсу, є позицією авторів та не обов’язково відображають позицію Ради Європи. Проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» має на меті зміцнити роль медіа та Суспільного мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в суспільстві. Проект фінансується з бюджету Ради Європи для виконання Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки. Консорціум, що зробили внески в бюджет Плану включає 22 донори, в тому числі такі країни: Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Угорщина, Німеччина, Ірландія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Швеція, Швейцарія, Туреччина та Великобританія»

Проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні»

ВИКЛАДАЧІ

Ігор Розкладай

Ігор Розкладай

Магістр права. Випускник Національного університету «Києво-Могилянська академія» (2006). Експерт груп «Медіа група» та групи «Політика національної пам’яті» Реанімаційного пакета реформ. Член Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення (2010-2016). Член Експертної ради з питань свободи інформації та захисту приватності при Представникові Уповноваженого з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних. Входив до складу Незалежної експертної ради з питань діяльності мас-медіа під час виборів у 2007 році.

Тетяна Олексіюк

Тетяна Олексіюк

Випускниця Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (м. Харків), спеціаліст з правознавства (1997). Юрист та заступник Директора Центру демократії та верховенства права. Керівник судового напрямку та координатор проекту з моніторингу стану імплементації законодавства про доступ у межах Платформи «Омбудсман плюс» і Мережі захисників права на доступ до публічної інформації.

Віта Володовська

Віта Володовська

Магістр права. Випускниця Національного університету «Києво-Могилянська академія» (2014). Юрист та керівник напрямку «Медіа право» Центру демократії та верховенства права. Менеджер групи «Медіа реформа» коаліції громадських організацій та експертів Реанімаційного Пакета Реформ.

Вступні лекції

Iryna Kushnir

Ірина Кушнір

З жовтня 2013 року обіймає посаду представника Уповноваженого в Конституційному Суді України Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. З лютого 2014 року — представник Уповноваженого, начальниця Управління з питань підготовки конституційних подань та дотримання права на доступ до публічної інформації.

David Goldberg

Доктор Девід Голдберг

Лектор із міжнародним досвідом, активіст у сфері захисту права на доступ до інформації з м. Глазго (Шотландія). Він отримав ступінь бакалавра права в Університеті Глазго та ступінь кандидата юридичних наук (PhD) в Університеті Глазго Каледоніан. З 1984 року працював волонтером Кампанії за свободу інформації у Шотландії. Віднедавна — віце-президент Міжнародної Консультативної Ради з Доступу до Інформації Info Europe. Пан Голдберг є старшим дослідником Інституту права у сфері комп’ютерів та комунікацій при Коледжі Королеви Марії Лондонського університету та позаштатним викладачем у Південно-західній школі права у м. Лос-Анджелес (США). Девід Голдберг є спеціальним експертом Ради Європи, раніше він виступав у цій ролі для ОБСЄ та ЮНЕСКО.

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача!

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання та форум будуть доступні в будь-який час протягом курсу.