Доступ до публічної інформації для громадських активістів

Рада Європи

Доступний постійно

ПРО ЦЕЙ КУРС

Цей курс створено як продовження базового курсу «Доступ до публічної інформації: від А до Я», який зацікавив широку аудиторію та мав чималий успіх. Для громадських активістів, журналістів-розслідувачів та всіх небайдужих громадян доступ до публічної інформації вже став знайомим інструментом. Разом із цим частішими стали і випадки відмов у наданні інформації. Нині зацікавленій особі потрібно не просто вміти скласти інформаційний запит, а ще й навчитися використовувати весь спектр можливостей, які надає Закон України «Про доступ до публічної інформації» та супутні закони. Збільшилася кількість засобів для доступу до інформації через інтернет, і тому користування публічними реєстрами може суттєво підвищити ефективність та швидкість отримання інформації. Небайдужим громадянам варто отримати знання для ефективного оскарження відмов у доступі. Рекомендації експертів, підготовлені на основі узагальнення накопиченої за роки імплементації закону судової практики, стануть у пригоді всім, хто хоче обґрунтовано захистити своє право на інформацію, зокрема, у суді.

Метою цього курсу є систематизація та поглиблення знань та практичних навичок громадських активістів щодо реалізації та захисту їх права на доступ до публічної інформації.

ПЛАН КУРСУ

Тиждень 1. Право на доступ до публічної інформації та способи його забезпечення
1.1. Право на доступ до інформації
1.2. Суспільно необхідна інформація
1.3. Запит vs. звернення громадян

Тиждень 2. Оскарження відмов у доступі до інформації
2.1. Оскарження до вищого органу та Офісу Омбудсмана
2.2. Оскарження відмов до суду
2.3. Виконання рішень у справах з доступу та оскарження до ЄСПЛ

Тиждень 3. Робота з публічними реєстрами
3.1. Реєстри про суб’єктів господарювання
3.2. Кадастрові карти та інші типи земельних реєстрів
3.3. Фінансові та інші типи галузевих реєстрів

Курс «Доступ до інформації для громадських активістів» створено за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні». Думки та позиції, викладені у рамках цього курсу, є позицією авторів та не обов’язково відображають позицію Ради Європи. Проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» має на меті зміцнити роль медіа та Суспільного мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в суспільстві. Проект фінансується з бюджету Ради Європи для виконання Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки. Консорціум, що зробили внески в бюджет Плану включає 22 донори, в тому числі такі країни: Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Угорщина, Німеччина, Ірландія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Швеція, Швейцарія, Туреччина та Великобританія»

Проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні»

ВИКЛАДАЧІ

Ігор Розкладай

Ігор Розкладай

Магістр права. Випускник Національного університету «Києво-Могилянська академія» (2006). Експерт груп «Медіа група» та групи «Політика національної пам’яті» Реанімаційного пакета реформ. Член Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення (2010-2016). Член Експертної ради з питань свободи інформації та захисту приватності при Представникові Уповноваженого з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних. Входив до складу Незалежної експертної ради з питань діяльності мас-медіа під час виборів у 2007 році.

Тетяна Олексіюк

Тетяна Олексіюк

Випускниця Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (м. Харків), спеціаліст з правознавства (1997). Юрист та заступник Директора Центру демократії та верховенства права. Керівник судового напрямку та координатор проекту з моніторингу стану імплементації законодавства про доступ у межах Платформи «Омбудсман плюс» і Мережі захисників права на доступ до публічної інформації.

Віта Володовська

Віта Володовська

Магістр права. Випускниця Національного університету «Києво-Могилянська академія» (2014). Юрист та керівник напрямку «Медіа право» Центру демократії та верховенства права. Менеджер групи «Медіа реформа» коаліції громадських організацій та експертів Реанімаційного Пакета Реформ.

Вступні лекції

Iryna Kushnir

Ірина Кушнір

З жовтня 2013 року обіймає посаду представника Уповноваженого в Конституційному Суді України Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. З лютого 2014 року — представник Уповноваженого, начальниця Управління з питань підготовки конституційних подань та дотримання права на доступ до публічної інформації.

David Goldberg

Доктор Девід Голдберг

Лектор із міжнародним досвідом, активіст у сфері захисту права на доступ до інформації з м. Глазго (Шотландія). Він отримав ступінь бакалавра права в Університеті Глазго та ступінь кандидата юридичних наук (PhD) в Університеті Глазго Каледоніан. З 1984 року працював волонтером Кампанії за свободу інформації у Шотландії. Віднедавна — віце-президент Міжнародної Консультативної Ради з Доступу до Інформації Info Europe. Пан Голдберг є старшим дослідником Інституту права у сфері комп’ютерів та комунікацій при Коледжі Королеви Марії Лондонського університету та позаштатним викладачем у Південно-західній школі права у м. Лос-Анджелес (США). Девід Голдберг є спеціальним експертом Ради Європи, раніше він виступав у цій ролі для ОБСЄ та ЮНЕСКО.

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача!

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання та форум будуть доступні в будь-який час протягом курсу.