Основи тактики застосування коптерів DJI Matrice 300 в бойових умовах

Розробник курсу Фонд «Повернись живим»

Доступний постійно

ПРО КУРС

Цей курс від інструкторської групи фонду «Повернись живим» присвячено коптерам з промислової лінійки компанії DJI – Matrice 300. Ці дрони зарекомендували себе в ЗСУ як надійні корегувальники вогню артилерії і як засоби контрбатарейної боротьби. 

Хоча загальні принципи керування коптером Matrice 300 споріднені з коптерами Mavic 3, їхня експлуатація має свою специфіку. Також великою є різниця у тактиці застосування цих дронів для вирішення бойових задач.

З огляду на це в лекційних матеріалах курсу було об'єднано і впорядковано практичний досвід екіпажів Matrice 300 з урахуванням різних можливих сценаріїв розвитку подій на фронті. Наведений матеріал не є вичерпним джерелом знань, необхідних екіпажу, і не замінить фахову офлайн-підготовку, але від дасть концентровану теоретичну базу, що значно спростить початок роботи з Matrice 300.

МЕТА КУРСУ

Підвищити загальний професійний рівень екіпажів Matrice 300, зменшити кількість втрат БпЛА через хибну тактику їхнього застосування.

З ЦЬОГО КУРСУ ВИ:

  • дізнаєтеся, які бойові задачі здатні вирішувати коптери Matrice 300 і з чого почати роботу з ними;
  • навчитеся застосовувати БпЛА, зважаючи на різноманітні фактори ризику: від погодних умов до ворожої протидії.

За проходження курсу ви НЕ отримаєте дронів, але здобудете знання, які допоможуть не втрачати їх через власні помилки.

КОМУ БУДЕ ЦІКАВИЙ ЦЕЙ КУРС?

Лекції розроблялися насамперед для військовослужбовців, які вже мають певний досвід роботи з дронами на кшталт Mavic 3 чи EVO II. Проте пілотам без досвіду курс допоможе уникнути поширених помилок у роботі, а відтак, зменшить ризик втрати дорогого обладнання навіть у критичних ситуаціях.

Для сержантів та офіцерів цей курс буде корисним для кращого розуміння тактики застосування коптерів Matrice 300 у своїх підрозділах. Також лекції можуть бути використані інструкторами навчальних центрів під час підготовки операторів БпЛА для ЗСУ, НГУ та ТрО.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У НАВЧАННІ?

Доступ до цього курсу можуть отримати лише військові, заповнивши анкету учасників і надавши лист-рекомендацію від військової частини. Якщо ви військовий і бажаєте пройти цей курс, виконайте такі дії:

  1. Дізнайтеся, хто ще з ваших побратимів хоче пройти цей курс, і зареєструйтеся на платформі prometheus.org.ua (для цього натисніть на кнопку «Зареєструватися» у верхньому правому куті екрана). Якщо ви вже зареєстровані на платформі, пропустіть цей крок.
  2. Підготуйте список бажаючих пройти курс у файлі формату XLS (таблиця), де вкажіть ім'я та прізвище (або позивний) + електронну адресу, яку було вказано під час реєстрації на платформі. Зразок таблиці тут. Якщо ніхто з побратимів не зголосився пройти курс, і ви єдиний бажаючий від підрозділу, заповніть таблицю лише на себе.
  3. Отримайте від свого командування лист-рекомендацію на вас та інших бажаючих пройти курс. Зразок листа тут. Важливо! Лист ОБОВ'ЯЗКОВО має містити імена та прізвища (або позивні) бажаючих пройти курс, підпис командира та печатку частини/батальйону. Якщо ви вже проходили курс ОСНОВИ ТАКТИКИ ЗАСТОСУВАННЯ КОПТЕРІВ DJI МAVIC 3 ТА AUTEL EVO II В БОЙОВИХ УМОВАХ або ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ В УМОВАХ ВІЙНИ можете замість листа від частини завантажити сертифікат про проходження.
  4. Заповніть анкету учасників курсу, прикріпивши до неї:
    • список учасників у файлі формату XLS (п. 3);
    • якісне фото (чи скан-копію) листа-рекомендації від військової частини (п. 4).
  5. Дочекайтеся листа-підтвердження про відкриття доступу до курсу. Його буде надіслано на вашу/ваші електронні адреси, які ви вказували в таблиці. Важливо! Буває, що система розподіляє листи з доступом у «Спам», тому в пошті перевіряйте і цю теку.

Важливо! Під час реєстрації на платформі Prometheus вказуйте своє ім'я та прізвище (або позивний) та електронну адресу так, як вони були зазначені в листі-рекомендації від вашої військової частини та у списку з файлу формату XLS.

Якщо дані, зазначені в листі та списку, не збігатимуться з тими, що ви вкажете під час реєстрації на платформі, ми не зможемо ідентифікувати вас для надання доступу до курсу.

Врахуйте також, що у сертифікаті, який ви отримаєте після проходження курсу, ваші ім'я та прізвище (або позивний) будуть зазначені так, як було вказано під час реєстрації на платформі prometheus.org.ua. Відповідно, подумайте про це наперед, до отримання листа-рекомендації та заповнення анкети. Також вказуйте свою актуальну поштову адресу, до якої ви маєте доступ, адже саме на неї вам надійде підтвердження про відкриття доступу до курсу.

З усіма запитаннями щодо курсу звертайтеся на інформаційну лінію фонду «Повернись живим»: 068 500 88 00.
Графік роботи: понеділок-п’ятниця: 09:30-19:30; субота: 10:00-16:00.

ПРОГРАМА КУРСУ

Модуль 1. Методи застосування коптерів DJI М300 в бойових умовах

1.1. Тактики застосування коптерів DJI М300 та розподіл ролей в екіпажі
1.2. Використання камери з тепловізором (Н20 Т)

Модуль 2. Знайомство з комплексом DJI Мatrice 300

2.1. Огляд необхідної для роботи комплектації
2.2. Розгортання та згортання комплексу в робоче і транспортне положення
2.3. Активація складових комплексу 

Модуль 3. Експлуатація комплексу в бойових умовах

3.1. Огляд застосунку Pilot 2 та передполітна підготовка
3.2. Виконання злету та посадки в бойових умовах
3.3. Обслуговування та оновлення прошивок зарядної станції та АКБ

Модуль 4. Як зменшити ризики «прокохати» коптер через ворожий РЕБ і складні метеоумови

4.1. Принципи впливу засобів РЕБ на коптери М300 і алгоритм дій пілота
4.2. Вплив різних метеофакторів на виконання завдання

Модуль 5. Анонімізація і обхід програмних обмежень коптерів DJI

5.1. AeroScope і програмні обмеження DJI – способи зняття обмежень і захисту на початок 2023 року
5.2. Використання застосунку BitFlip під час роботи з М300
5.3. Способи пониження прошивки пульта для роботи з анонімайзерами

Модуль 6. Мінімізація ризиків для екіпажу під час виконання бойових завдань

6.1. Базові заходи для зниження ризиків
6.2. Поради з домедичної допомоги
6.3. Як захиститися від ворожих засобів РЕР

Модуль 7. Використання процедур TLP (Troop Leading Procedure) екіпажем БпЛА

7.1. Які пункти має містити бойовий наказ: 5-рядковий формат SMESC
7.2. Що потрібно враховувати пілоту, готуючись до виконання завдання (METT-TC фактори)

Модуль 8. Налаштування онлайн-трансляцій для корегування вогню та спостереження

8.1. Огляд сервісів для польотів у режимі онлайн-трансляцій
8.2. Налаштування онлайн-трансляцій на М300

Модуль 9. Робота з програмними комплексами «Кропива» та ARMOR

9.1. Встановлення компонентів програмного комплексу «Кропива»
9.2. Демонстрація базових функцій програмного комплексу «Кропива мапа»
9.3. Використання планшетів із ПЗ ARMOR

ЯК ОЦІНЮЄТЬСЯ ЦЕЙ КУРС?

Щоб успішно пройти цей курс, вам необхідно переглянути всі відео лекції, а також прочитати конспекти та додаткові матеріали й набрати не менше 70% балів за тестові завдання. Переглянути свою успішність на курсі ви можете у вкладці «Прогрес».

Кожне тестове питання оцінюється в один бал. У вас є дві спроби на проходження кожного тесту (якщо ви незадоволені результатами першої спроби, можете дати іншу відповідь на незараховані питання). Кількість спроб не впливає на оцінку.

СКІЛЬКИ ТРИВАТИМЕ НАВЧАННЯ?

Щоб опанувати наведену на курсі інформацію, потрібно близько 7-9 годин. Із них 3 години піде на перегляд відео і 3-5 годин – на роботу з текстовими матеріалами. 

Щоб ви мали можливість повторно переглядати ті чи інші лекції у разі потреби, доступ для слухачів буде відкритим протягом 8 місяців.

УВАГА!

Наведена в курсі інформація не передбачає її вільного поширення. Просимо слухачів виважено ставитися до забезпечення її конфіденційності та нерозповсюдження!

Prometheus та автори курсу не несуть відповідальності за можливі наслідки використання інформації, наведеної у курсі.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЛЕКТОРІВ

Віра Моїсеєнко, позивний Ніка

Віра Іманова, позивний Ніка

Упорядниця цього курсу, консультант фонду «Повернись живим» з тактики застосування БпЛА. Проходить службу в лавах ЗСУ з листопада 2017 року, з 2019 року займається аеророзвідкою.

Ярослав Олійник, позивний Локі

Ярослав Олійник, позивний Локі

Старший солдат. Проходив службу в одному з підрозділів аеророзвідки у 2017-2020 рр., з лютого 2022 року повернувся до лав ЗСУ. З листопада 2022 року – військовий консультант фонду «Повернись живим» із тактики застосування БпЛА.

Микола Терсімонов, позивний Глєб

Микола Терсімонов, позивний Глєб

Прапорщик запасу, старший інструктор з БпЛА фонду «Повернись живим». Проходив службу в одному з підрозділів аеророзвідки ЗСУ у 2015-2021 рр. У фонді компетентної допомоги армії «Повернись живим» працює з липня 2021 року.

Андрій Макаренко

Андрій Макаренко

Практикуючий пілот та інструктор, керівник напряму БпЛА у «ГО Військова школа «Боривітер», експерт із продукції компанії Flytechnology.

Артем Платоненко

Артем Платоненко

Кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки, керівник відділу навчання та послуг ТОВ «КВАДРО.ЮА». Навчає польотам військових з 2018 року. Під час подій лютого-березня 2022 року брав участь в обороні Києва та проводив навчання для силових структур на волонтерських засадах.

Олександр Пахомов, позивний Пахом

Олександр Пахомов, позивний Пахом

Сержант, з лютого 2022 року проходить службу в одному з розвідувальних підрозділів ЗСУ. В 1990-х роках брав участь у застосуванні українського військового миротворчого контингенту на території новостворених держав колишньої Соціалістичної Федеративної Республіки Югославія. У цивільному житті займався охоронним бізнесом та автоперевезеннями.

Іван Редька, позивний Редиска

Іван Редька, позивний Редиска

Молодший сержант, пілот взводу БпАК 72-ї ОМБр ім.Чорних Запорожців. У лавах ЗСУ з березня 2022 року. У цивільному житті – агроном-агрохімік, власник підприємства.

Кирило Корсаков, позивний Крістал

Кирило Корсаков, позивний Крістал

Солдат, командир підрозділу аеророзвідки «Майстерня незалежності» в 24-й бригаді ім.Короля Данила. В лавах ЗСУ з березня 2022 року. В цивільному житті – режисер монтажу, спеціаліст із візуальних ефектів, оператор дрона в кіно/серіалах, викладач.

Сус Роман, позивний Ромео

Сус Роман, позивний Ромео

У лавах ЗСУ з 2020 року, служить у розвідувальному підрозділі 24-ї бригади ім. Короля Данила. Аеророзвідкою займається з літа 2022 року.

Марія Назарова, позивний Жаба Польова

Марія Назарова, позивний Жаба Польова

Інструкторка з тактичної медицини NAEMT (National association of emergency medical technicians) та Української військово-медичної академії, бойовий медик за стандартом 68W Army combat medic, співавторка програм підготовки з тактичної медицини 3-х рівнів ГШ ЗС України, програми підготовки з домедичної допомоги Патрульної поліції України.

Олександр Гайдар, позивний Камера

Олександр Гайдар, позивний Камера

Солдат, інструктор зі стрільби з закритих позицій. Відряджений до фонду «Повернись живим» з одного з підрозділів ЗСУ у 2022 році. До війська майже 20 років працював у телеіндустрії оператором-постановником.

Також у програмі використано лекційні матеріали про сервіси для налаштування онлайн-трансляцій та роботу з програмним комплексом «Кропива», розроблені для курсу «Застосування технологій в умовах війни» Центру підтримки аеророзвідки в межах проєкту Victory Drones.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Так. Усе, що вам знадобиться, — доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так. Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача.

В який час проходитимуть заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.