Юридичні аспекти створення та ведення бізнесу в Україні
PrometheusДоступний постійно
ПРО ЦЕЙ КУРС
Цей курс розрахований на широке коло осіб: як на тих, хто розпочав свій бізнес, і тих, хто лише планує започатковувати власну справу, так і на тих, хто навіть не думав про свій бізнес, але хоче отримати безцінні знання у цій сфері.
Наш курс є квінтесенцією знань, необхідних для будь-кого, хто вестиме підприємницьку діяльність. Враховуючи неймовірну кількість різних юридичних актів – законів, постанов тощо, що тим чи іншим чином можуть стосуватись бізнес-активності, нефахівцю знайти необхідне, правильно тлумачити і, як наслідок, діяти в рамках закону, подекуди стає просто неможливо.
Тому ми вирішили підготувати курс, в якому ми доступно, без зайвої «юридичної термінології» спробуємо пояснити ті правові рамки, в яких повинен діяти кожен підприємець. Впродовж нього у Вас буде змога ознайомитись з основними юридичними аспектами щодо започаткування бізнесу, правильності його ведення, юридичної чистоти щодо обліку і сплати податків. Ми зупинимось також на тонкощах при укладенні договорів, а також дамо поради щодо поведінки при перевірках. Курс може зацікавити також і фахівців, оскільки щодо кожного питання ми намагались вказати «лайфхаки», які можна буде застосувати в тій чи іншій ситуації.
Метою цього курсу є сформувати у слухачів розуміння, що усі юридичні формальності та вимоги не повинні відлякувати від започаткування власної справи, а є лише певними «правилами гри» для підприємців, знання яких значно полегшить задачу вирости із початківця в акулу бізнесу.
ПРОГРАМА КУРСУ
1. Форми ведення бізнесу. Поговоримо про те, в якій формі в Україні дозволяється вести бізнес, які вимоги ставляться до кожної із них, переваги і недоліки різних форм для різних видів діяльності.
2. Порядок реєстрації бізнесу. Зупинимось на тому як і куди слід подати документи, як правильно їх оформити, як спростити для себе процедури пов’язані із реєстрацією свого бізнесу.
3. Оподаткування бізнесу. Поговоримо про те, які податки встановлені в Україні, як ведеться їх облік, як їх варто нараховувати і сплачувати, надамо поради щодо вибору форми оподаткування.
4. Договірна діяльність. Розповімо про те, які існують договори, які умови повинні обов’язково зазначатись, як краще вести переговори, і коли слід залучати юриста, як притягнути до відповідальності недобросовісного контрагента тощо.
5. Аспекти трудового права. Поговоримо про порядок найму працівників, переваги та недоліки укладення трудових і цивільно-правових договорів із ними, розглянемо порядок виплати заробітної плати та відповідальність за її затримку.
6. Порядок перевірок підприємства. Зупинимось на основних контролюючих органах, їх повноваженнях, розповімо, що дозволено і що недозволено робити при перевірці, порадимо як їх уникнути чи недопустити осіб до перевірки.
7. Операційна діяльність. Поговоримо про те, як налагодити роботу всередині підприємства – зупинимось на питаннях організації документообігу, захистом конфіденційної інформації, делегуванням повноважень та контролем за їх виконанням.
8. Іноземний елемент. Зачепимо питання про співпрацю з іноземними компаніями, легалізацію документів, реєстрацію іноземної інвестиції, укладення зовнішньо-економічних договорів тощо.
ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ
6 тижнів.
Всі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно.
ВИКЛАДАЧ
Ольга Спектор
Спектор Ольга - правозахисник за покликанням. Одночасно з навчанням на юридичному факультеті Київського Національного Університету ім. Тараса Шевченка вона розпочинає практичну діяльність у галузі банківського права, отримує досвід роботи в відомій консалтинговій компанії.
У 2009 році Ольга отримує диплом магістра з відзнакою та стає одним з перших українських юристів, що отримали кваліфікацію медіатора. У 2009 року Ольга, практикуючий юрист, починає займатися науковою діяльністю, в 2010 році успішно складає іспит та отримує свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.
Крім адвокатської діяльності, Ольга Михайлівна викладає в декількох вищих навчальних закладах міста Києва міжнародно-правові та процесуальні дисципліни.
З 2010 року Ольга засновує власну юридичну фірму, основними сферами діяльності якої є надання юридичних послуг, в тому числі готельному бізнесу, представництво в судах, міжнародне право, законопроектна діяльність.
В 2012 році Ольга захищає кандидатську дисертацію на тему «Альтернативні способи вирішення цивільно-правових спорів» та отримує науковий ступінь кандидата юридичних наук. У 2014 році Ольга отримує вчене звання доцента міжнародного права та порівняльного правознавства.
На сьогоднішній день Ольга вдосконалює свою адвокатську практику, продовжує наукову діяльність, велику увагу присвячує захисту безпритульних тварин. Під її керівництвом працює Благодійний Фонд «Щаслива лапа» що має філіали в багатьох областях України.
Поширені питання
Курс безкоштовний?
Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.
Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?
Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача!
В який час будуть проходити заняття?
Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.