ПРО Краудфандинг. Як громадським діячам і соціальним підприємцям успішно залучати кошти

School of ME

Доступний постійно

ПРО КУРС

Фінансування – одна з найактуальніших потреб кожного проєкту, ініціативи, мрії. Нині, коли всі українці й українки протистоять війні, викликам та стрімкій перебудові чи не всіх процесів, реалізація нових й актуальних ідей життєво важлива для незламності країни.

Прозоре залучення коштів і побудова сталих зв’язків із доброчинцями й громадою закладають фундамент успішних проєктів. Цей курс про те, як перейти від актуального наразі режиму швидкого реагування до системніших і більш екологічних підходів.

Курс «ПРО Краудфандинг. Як громадським діячам і соціальним підприємцям успішно залучати кошти» покликаний підсилити громадянське суспільство, дати чіткі рекомендації та поради щодо залучення коштів як для соціальних, так і для бізнес-проєктів.

  • Ви отримаєте дорожню карту реалізації краудфандингу: від вибору платформи й аудиторії до комунікаційної стратегії та подальшого звітування щодо використання залучених коштів.
  • Курс буде корисним для початківців, що прагнуть нарешті публічно заявити про свою ідею та втілити її новими інструментами.
  • Водночас розмаїта палітра способів ефективного збору коштів буде цікава для краудфандерів із досвідом.

«ПРО Краудфандинг» – це курс про довіру до інших, прозорість принципів, реалізацію ідей та підсилення громад. Просто й зрозуміло він пояснює, що таке громадське фінансування, як працюють платформи та як провести успішний збір коштів.

Дійсно, через повномасштабне вторгнення всі активізувалися, збори тривають невпинно – і це важливо, адже ми боремося за свою країну. Ми дуже швидко адаптуємося, зокрема, від початку повномасштабного вторгнення з’явилися нові програми, сервіси й бізнеси. Сила й бажання розвиватися, а не лише виживати – запорука успіху для нас, громадян і громадянок, та країни загалом.

Отже, якщо маєте актуальну ідею та хочете її реалізувати, ви будете шукати підтримку й ресурси для трансформації потреби в проєкт. Обиратимете серед грантів, інвестицій, і звичайно ж, краудфандингу. Залучення коштів від спільноти, за досвідом, збільшує шанси на підтримку від фондів та інших потенційних партнерів. Тож розгляньте краудфандинг як трамплін для майбутньої справи!

Кому курс буде особливо корисним?

  • Представникам і представницям громадськості
  • Волонтерам і волонтеркам
  • Активістам та активісткам
  • Соціальним підприємцям та підприємицям
  • Освітянам та освітянкам
  • Мрійникам і мрійницям

ПРОГРАМА КУРСУ

Модуль 1. Про краудфандинг: як це працює?
Лекція 1.1. Вступ. Чим краудфандинг відрізняється від інвестування та благодійності?
Лекція 1.2. Феномен краудфандингу в Україні. Приклади національних краудфандингових кампаній
Лекція 1.3. Міжнародні платформи для спільнокошту, їхні особливості та альтернативи

З цього модулю ви дізнаєтеся про зародження краудфандингу в Україні та світі, його типологію й особливості кожного з видів фінансування проєктів.


Модуль 2. Краудфандинг для громадських проєктів
Лекція 2.1. Які переваги краудфандингу для громадських ініціатив?
Лекція 2.2. Чому доброчинці підтримують проєкти?
Лекція 2.3. Як гуртувати спільноту довкола ідеї?

Цей модуль занурить вас у краудфандинг для громадських проєктів. Ми розглянемо переваги й недоліки спільнокошту, а також мотивацію доброчинців підтримувати такі проєкти.


Модуль 3. Краудфандинг для соціальних підприємців
Лекція 3.1. Чим краудфандинг корисний бізнесу?
Лекція 3.2. Краудфандинг для тестування продукту й пошуку лояльних клієнтів: як застосовувати?
Практичний кейс №1. Соціальне та інклюзивне підприємництво

Краудфандинг як інструмент залучення коштів для соціальних підприємців – про це третій модуль курсу. Він також охопить переваги й можливості краудфандингу для бізнесу.


Модуль 4. Краудфандингові платформи в Україні
Лекція 4.1. Принципи роботи українських платформ
Лекція 4.2. Дорожня карта для успішних зборів
Лекція 4.3. Юридичні аспекти краудфандингу та звітність щодо отриманих коштів
Практичний кейс №2. Особливості українських платформ для краудфандингу: пряма мова

Цей модуль присвячено українським краудфандинговим платформам. Представники «Спільнокошту» та сайту «Моє Місто» поділяться з вами власним досвідом краудфандингу в Україні.


Модуль 5. Що працює і що ні?
Лекція 5.1. Що обов’язково брати до уваги при підготовці до краудфандингу?
Лекція 5.2. Вісім порад «Як не вигоріти в процесі спільнокошту»
Лекція 5.3. Сім міфів краудфандингу

Краудфандинг, якщо чесно, – не ідеальний інструмент. У п’ятому модулі покроково розглянемо, що треба робити, а чого варто уникати при залученні коштів, а також розберемо міфи та страхи краудфандингу.


Модуль 6. Практичні завдання для успішного краудфандингу
Лекція 6.1. Заповнюємо канву краудфандингу
Лекція 6.2. Створюємо цікаву й зрозумілу заявку на платформі
Лекція 6.3. Готуємо комунікаційну стратегію
Лекція 6.4. Зона підвищеної уваги: перші тижні кампанії
Лекція 6.5. Політ нормальний, а що далі – після завершення збору?

Час попрактикуватися! Разом з іншими експертами ми підготували серію корисних практичних завдань для вашого вдалого залучення коштів. Успіхів!

ВИМОГИ ДО ПІДГОТОВКИ СЛУХАЧІВ І СЛУХАЧОК ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ КУРСУ

Переконайтеся, що ви маєте стабільний доступ до мережі «Інтернет».

СЕРТИФІКАЦІЯ

Щоб отримати стандартний сертифікат, складіть підсумковий тест не менше ніж на 60% від загальної кількості балів. Сертифікат курсу «ПРО Краудфандинг. Як громадським діячам і соціальним підприємцям успішно залучати кошти» не передбачає зазначення годин та кредитів ЄКТС.

ДОНОРИ КУРСУ

Цей онлайн-курс та інкубаційну програму з краудфандингу й самозарадності STALI  створено School of ME за підтримки ІСАР Єднання в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», який реалізує ІСАР Єднання в консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) і Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст онлайн-курсу не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.

АВТОР ТА ВЕДУЧИЙ КУРСУ

Денис Бортніков

Денис Бортніков

Тренер School of ME, програмний директор STALI. Ментор, розробник освітніх програм, експерт із краудфандингу (залучення коштів онлайн). Навчався в УКУ (магістратура з менеджменту неприбуткових організацій). Понад 5 років працює в ГО School of ME, розробник та тренер інкубаційних і менторських програм для громадських організацій, соціальних підприємців. Загальна сума залучених інвестицій у власні й партнерські проєкти – понад 400 000 доларів США. Проєкти та програми: STALI, ДихайМо, Академія Краудфандингу, Social Impact Award Ukraine, грантова підтримка, краудфандинг проєктів випускників і випускниць програм.

ЗАПРОШЕНІ ЛЕКТОРКИ

Анна Гладка

Анна Гладка

Старша тренерка STALI 2.0 та тренерка ГО School of ME, фасилітаторка, підприємиця, викладачка Київської Школи Економіки. Майстер-фасилітаторка Британської ради, авторка кількох онлайн-курсів із підприємництва, проєктного менеджменту й фасилітації.

Катерина Манецька

Катерина Манецька

Юристка, сертифікована медіаторка, що допомагає стартапам, IT компаніям та громадським організаціям вести свою діяльність відповідно до закону.

Гостьові спікери та спікерки

Марина Богун

Марина Богун

Засновниця ГО «Фундація Зростай», соціальна підприємиця, консультантка з комунікацій та маркетингу, менторка, експертка з маркетингу та комунікацій. Має більше ніж 5-річний досвід впровадження та реалізації комунікаційних стратегій, понад 10 років досвіду в маркетингу, понад 6 років досвіду продажів. Має досвід розроблення та впровадження успішних краудфандингових кампаній для соціальних ініціатив. Співзасновниця проєкту «Дорога на Схід», який містить бізнесові, культурно-просвітницькі ініціативи для сходу України до повномасштабної війни.

Сергій Лукачко

Сергій Лукачко

CEO Краудфандингової платформи «Моє Місто» та проєкту Gladpet, які є корпоративно соціальною відповідальністю Netpeak Group. Разом із командою однодумців та однодумиць розвиває стале соціальне підприємництво в Україні й прагне навчати цього інших!

Анастасія Ем

Анастасія Ем

Керуюча партнерка ГО «Гараж Генг», продуктова менеджерка платформи «Велика Ідея», співзасновниця стартапу з фінансового планування для фрилансерів PipelinerOnline та консультантка з питань фінансового менеджменту й розвитку команд.

Отець Віталій Марцинюк

Отець Віталій Марцинюк

Співзасновник майстерні крафтового печива «Карітас Фастів», настоятель парафії святого великомученика Димитрія міста Фастів, директор Благодійного Фонду «Карітас Фастів».

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безплатний?

Так. Усе, що вам знадобиться, – доступ до інтернету на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Який розклад занять?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так. Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення з підписом викладача.