Наука повсякденного мислення

UQx

Доступний постійно

ПРО КУРС

Вітаємо вас на курсі критичного мислення! Ми будемо вивчати психологію нашого повсякденного мислення: чому люди вірять у неправдоподібні речі, як ми формуємо і змінюємо наші погляди, чому очікування викривляють судження і як приймати більш зважені рішення. Ми обговоримо такі теми як плацебо, паранормальні явища, медицина, дива тощо.

Ви будете застосовувати наукові методи, щоб оцінити твердження, зрозуміти докази і усвідомити, чому ми так часто робимо нераціональний вибір.

Замість поквапливого, автоматичного, інстинктивного, емоційного і стереотипного мислення ви почнете більше покладатися на неспішне, сповнене розумових зусиль, цілеспрямоване й аналітичне мислення.

Ви отримаєте інструменти, які допоможуть навчитися мислити незалежно й аналітично, цінувати факти більше за власний досвід.

Разом ми вивчимо ментальні ярлики, якими іноді зловживають люди, а також навчимося використовувати ці знання для кращого прийняття рішень і більш критичного мислення.

ПРОГРАМА КУРСУ

Під час курсу ви навчитеся:

  • Наукового методу і його застосування в повсякденному житті.
  • Інструментів, які поліпшать ваше повсякденне мислення і допоможуть глибше зрозуміти упередження.
  • Порад, як можна змінити погляди інших людей.
  • Технік для навчання і кращого запам’ятовування інформації.
  • Як відрізнити факти від вигадки.

ОБСЯГ КУРСУ

80 годин

ФОРМА НАВЧАННЯ

Онлайн-курс, опановується дистанційно

ФОРМА ПІДТВЕРДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ

Сертифікат про успішне завершення навчання з вказання кількості годин. Автентичність сертифікату можна перевірити за посиланням на ньому. Всі видані сертифікати внесено до реєстру, з яким можна ознайомитись за посиланням.

НАПРЯМ НАВЧАННЯ

Професійний розвиток педагогічних та науково-педагогічних працівників з питань розвитку критичного мислення, основ розуміння пам'яті, ефективних способів навчання, ефективного планування освітнього процесу.

ПЕРЕЛІК КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ, ЩО ВДОСКОНАЛЮВАТИМУТЬСЯ/НАБУВАТИМУТЬСЯ

Загальні: знання і розуміння сучасних тенденцій розвитку освіти, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.

Фахові: професійно-педагогічна, інформаційно-комунікаційна, інноваційно-дослідницька, методична, компетентності з інформальної освіти та професійно-особистісного розвитку, мовленнєва, цифрова, емоційно-етична компетентність.

МЕТА КУРСУ

Допомогти освітянам зрозуміти психологію мислення, опанувати навички та вміння для розвитку пам'яті та ознайомитись із новітніми навчальними технологіями провідних американських фахівців.

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

Назва розділів і тем Кількість годин
Всього у тому числі
Лекції Тестування Самостійна робота
Вступ 4 1 1 2
Тема 2 - Ілюзії 6 1 1 4
Тема 3 – Пізнай себе 7 1 1 5
Тема 4 – Інтуїція і раціональність 7 2 1 4
Тема 5 – Вчимося вчитися 7 1 1 5
Тема 6 - Експеримент 7 2 1 4
Тема 7 – Дізнаємося причини 8 2 1 5
Тема 8 – Твердження про надприродне 7 2 1 4
Тема 9 – Твердження про здоров’я 8 2 1 5
Тема 10 – Прикладне мислення 7 2 1 4
Тема 11 – Розберемося в ситуації 7 2 1 4
Тема 12 – Змінюймо світ 4 1 1 2
Фінальний іспит 1 0 1 0
Всього годин 80 19 13 48

Затверджену програму можна завантажити, натиснувши на її зображення вгорі, або за цим посиланням.

КОНКУРС ДЛЯ СЛУХАЧІВ КУРСУ

Ініціатор перекладу курсу БФ «Фонд Випускників України» проведе конкурс серед слухачів, які успішно пройдуть курс та подадуть відео "Змінюймо світ" (заключне завдання курсу), з цінними нагородами для переможців. Деталі конкурсу буде оголошено пізніше.

ЛІЦЕНЗІЯ

Даний курс розповсюджується за відкритою ліцензією Creative Commons. Авторство курсу належить проф. Джейсону Тангену та Метью Томпсону. Українська версія курсу відповідає оригінальній версії 2013 року, що була розміщена на платформі edX протягом 2014 року. Зміни, які були внесені у локалізовану версію, не є значними і стосуються текстового та графічного оформлення матеріалу.

ПОЧАТОК КУРСУ

Курс з модераторами, форумом та дискусіями, розпочався 14 листопада 2016 року та завершився 27 лютого 2017 року. Тепер курс залишається у вільному доступі і ви можете почати його вивчати в будь-який зручний для вас час.

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ

13 тижнів

ВИКЛАДАЧІ КУРСУ

Course Staff Image #1

Джейсон Танген

Джейсон Танген є старшим викладачем у сфері пізнання (когнітивності) Університету Квінсленда. Він вивчав філософію та пізнання в Канаді, до того, як у 2004 році переїхав до Австралії. Його дослідницька діяльність в основному стосується питань експертного знання і доказів.

Course Staff Image #2

Метью Томпсон

Метью Томпсон досліджує природу візуальної експертизи в галузі медицини і судової медицини. Мета досліджень – поліпшити прийняття критично важливих для безпеки рішень. Томпсон є постдокторантом в Університеті Квінсленда. Метью був стипендіатом програми Fulbright у Каліфорнійському Університеті в Лос-Анджелесі та програми Endeavour в Гарварді.

Course Staff Image #2

Емма Маккензі

Емма Маккензі є продюсером курсу «Наука повсякденного мислення». Вона отримала ступінь бакалавра в журналістиці та мистецтва в університеті Квінсленда. Вона також навчалася у Великобританії і, висвітлюючи різноманітні проекти як журналістка, багато подорожувала: від В’єтнаму до Центрального Квінсленда. Емма зацікавлена у story-telling (розповіданні), та його ролі в майбутньому журналістики і вищої освіти.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних у межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його проходження. Все, що Вам знадобиться, – це доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так! Успішно виконайте усі завдання курсу й отримайте сертифікат Prometheus про його проходження! Для того, щоб отримати сертифікат університету Квінсленда вам доведеться пройти курс-оригінал на платформі eDX.

У який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Подяка

Хочемо висловити подяку всім, завдяки кому цей курс українською мовою став можливим.

Ініціатори

БФ «Фонд Випускників України» у партнерстві з «Прометеус».

Доброчинці, які надали необхідні кошти, для перекладу, озвучення й організації проведення курсу (детальна інформація доступна на alumnifund.org)

Світлана Шевченко, Надія Варгола, Едуард Гоцул, Олексій Молчановський, Іван Примаченко, Олександра Любченко, Наталія Шеремета, Анна Вітко, Богдан Присяжнюк, Володимир Варгола, Аліна Слюсарчук, Лариса Залізняк, Алекс Москалюк, Роман Шеремета.

Адміністрування й організація роботи

Володимир Варгола, Надія Варгола, Ірина Клименко

Перекладачі

Перекладачі-волонтери: Маріанна Томашпольська, Юлія Малафай, Кароліна Цибульська, Юлія Костюк, Вероніка Вишинська, Валерія Моргун, Анна Курмаз, Віра Дрига, Володимир Буберенко, Жанна Коваль, Олеся Іванова, Ольга Алємасова, Тетяна Лецюк, Марія Фостер. Додаткові перекладачі-волонтери: Анна Столяр, Марина Чебакова, Анна-Марія Самсон, Юлія Ярина, Влад Тишкевич, Ярослав Єрмілов, Марія Холод.

Редактори

Павло Голов, Юлія Костюк, Юлія Малафай, Вероніка Вишинська.