Підготовка та впровадження проектів розвитку громад

Асоціація міст України

Доступний постійно

Про цей курс

Курс містить базову інформацію, яка допоможе представникам органів місцевого самоврядування (і не тільки) розробити проектну пропозицію, управляти проектом та звітувати про його впровадження.

Ми розкриємо секрети написання успішних проектних пропозицій та надамо відповіді на найпоширеніші запитання, які ми отримали від представників органів місцевого самоврядування під час заходів з проектного менеджменту, які проводила Асоціація міст України!

А ще цей курс може стати першим кроком до вашої кар’єри проектного менеджера!

Цей курс буде цікавим:

  1. Представникам органів місцевого самоврядування.
  2. Представникам центральних та місцевих органів виконавчої влади.
  3. Представникам організацій громадського суспільства.
  4. Ініціативним громадянам, які шукають механізми вирішення проблем своїх громад.
  5. Молодим людям, які хочуть бути більш конкурентними на ринку праці.

Мета курсу

З кожним роком в органах місцевого самоврядування зростає потреба в проектних менеджерах. Значною мірою такий попит спричинений глобальною тенденцією до застосування управлінських підходів, орієнтованих на результат. Децентралізація та реформування державного управління регіональним розвитком в Україні посилили необхідність володіння навичками проектного менеджменту серед працівників органів місцевого самоврядування.

Якщо 10 років тому проектних менеджерів можна було зустріти лише на рівні обласних центрів, то нині фахівці з підготовки та впровадження проектів працюють в багатьох сільських радах. Проектний менеджмент, без сумніву, знаходиться у переліку тих знань, попит на які буде щорічно зростати.

Цей навчальний курс допоможе всім, хто хоче опанувати можливості залучення додаткового фінансування для розвитку своїх громад. Спектр застосування знань, отриманих під час курсу, досить широкий: від залучення фінансування з Державного фонду регіонального розвитку – до участі у конкурсах фондів Європейського Cоюзу; від конкурсів, у яких можуть брати участь лише органи публічної влади, до конкурсів, у яких органи влади можуть бути лише партнером.

Наприкінці курсу учасники зможуть також спробувати себе у ролі експертів з оцінювання, щоб зрозуміти, від чого насправді може залежати успіх проектної заявки.

Кожен, хто на практиці застосовуватиме отримані під час курсу знання, набуде цінного досвіду, який прогнозовано буде одним з найпотрібніших у діяльності органів місцевого самоврядування.

Головне, про що дізнаються і чому навчаться студенти курсу у разі його успішного завершення:

  1. Застосовувати стратегічний підхід до визначення ідей для проектів місцевого розвитку.
  2. Підготувати конкурентну проектну заявку.
  3. Оцінити шанси вашої проектної ідеї на перемогу, що інколи допоможе зекономити чимало зусиль, вчасно відмовившись від підготовки проектної заявки.
  4. Розуміти процедури експертної оцінки проектів.
  5. Розуміти процедури впровадження проектів та подання звітів.
  6. Розуміти специфіку міжнародних донорських організацій, які надають технічну допомогу в Україні.
  7. Розуміти особливості роботи з Державним фондом регіонального розвитку.

Курс підготовлено в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджується Асоціацією міст України.

Вимоги до слухачів

Базові вміння роботи на ПК.

Тривалість курсу

4 тижні.
Всі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно.

Бонус для охочих отримати практичний досвід написання проектної пропозиції - практична робота над власним проектом протягом 3 тижнів, починаючи з третього тижня навчання.

Оцінка проектів протягом 2 тижнів не впливає на отримання сертифікату, але дає можливіть почути експертну думку про Ваш проект.

Викладачі

Course Staff Image #1

ЛЕКТОР КУРСУ - ВАСИЛЬ КАШЕВСЬКИЙ

Президент громадської організації «Волинський ресурсний центр» (м. Рівне). Досвід підготовки та керівництва понад 40 проектами місцевого та регіонального розвитку. Автор 7 тренінгових курсів та 9 посібників з питань стратегічного планування, бізнес-планування, парламентських процедур, організаційного та регіонального розвитку. Досвід розробки 14 стратегій регіонального розвитку та 35 стратегій міст та районів з різних областей України, громадських організацій України та Білорусі. Тренер Школи з проектного менеджменту для працівників органів місцевого самоврядування Асоціації міст України.

КУРАТОР ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ – ІГОР ВОЛЯНИК

Член правління громадської організації «Волинський ресурсний центр» (м. Рівне). Вісім років досвіду роботи на різних посадах в органах місцевого самоврядування, 10 років досвіду роботи у консалтинговому бізнесі, участь у розробці близько 40 проектів місцевого та регіонального розвитку та їх впровадження. Автор 6 посібників з питань проектного менеджменту, регіонального розвитку, правових питань. Тренер Школи з проектного менеджменту для працівників органів місцевого самоврядування Асоціації міст України.

Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних у межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його закінчення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так! Успішно виконайте усі завдання курсу й отримайте сертифікат про його закінчення з підписом викладача!

У який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.