Програмування на Java: Програмне забезпечення

Duke University

Доступний постійно

ПРО КУРС

Опануйте основи Java для розробки програмного забезпечення на курсі від викладачів Університету Дюка українською мовою.

Java – це одна з найпопулярніших об'єктноорієнтованих мов програмування у світі. Нею пишуть серверний софт, програми для персональних комп'ютерів і найрізноманітніші мобільні застосунки.

На цьому курсі ви засвоїте навички розробки програмного забезпечення за допомогою мови програмування Java. Використовуючи власні класи та відкритий код, ви напишете програми, які здатні обробляти зображення, отримувати доступ до вебсайтів та інших типів даних. Наприкінці курсу ви створите програму, яка визначає популярність дитячих імен у США у різні часи.

Це другий курс з програмування на Java від Університету Дюка. Перед його проходженням рекомендуємо опанувати «Основи програмування з HTML, CSS та JavaScript» на платформі Prometheus.

ПРО УНІВЕРСИТЕТ ТА АВТОРІВ

Автори курсу — видатні викладачі Університету Дюка з великим досвідом викладання та престижними нагородами: Сьюзан Роджерс, Роберт Дювалл, Оуен Астрахан, Ендрю (Дрю) Хілтон.

Університет Дюка

Заснований у 1838 році. У 2014 посів 23 позицію в Академічному рейтингу університетів світу, а також 23 рядок у рейтингу кращих вишів США за версією Forbes.Медична, юридична та бізнес-школа університету – серед 15 кращих у США.

ЩО ВИ ВИВЧИТЕ?

Після завершення курсу ви:

 • навчитеся створювати, редагувати, компілювати та запускати Java-програми;
 • навчитеся використовувати умови та цикли в Java;
 • опануєте документацію Java API при написанні програм;
 • навчитеся відлагоджувати програми на Java науковим методом;
 • будете вміти створювати методи у Java для розв’язку конкретної задачі;
 • навчитеся розробляти тестові випадки як частину розробки програми;
 • створите клас із декількома методами.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС

 • Програмісти-початківці, які вже опанували базу та готові розпочати працювати з конкретною мовою програмування.
 • Світчери в ІТ, які хочуть опанувати Java.
 • Випускники курсу «Основи програмування з HTML, CSS та JavaScript‎» на платформі Prometheus.

ПРОГРАМА КУРСУ

Модуль 1. Вступна частина.
Модуль 2. Синтаксис та семантика Java.
Модель 3. Рядки у Java.
Модуль 4. CSV-файли та базова статистика у Java.
Модуль 5. Мініпроєкт: порівняння популярності дитячих імен у США.

ФОРМАТ КУРСУ 

 • Відеолекції
 • Тести без оцінювання
 • Практичні вправи
 • Завдання з оцінюванням
 • Мініпроєкт наприкінці курсу
 • Матеріали для самостійного опрацювання

ТРИВАЛІСТЬ

5,5 годин

Навчайтесь в найкращих університетах світу безоплатно

Впродовж трьох років ми побудуємо унікальну освітню систему — 50 курсів найкращих світових університетів у перекладі українською мовою абсолютно безплатно на нашій платформі.  

Проєкт включає курси Гарварда, Массачусетського технологічного інституту, університетів Мічигану, Дюка, Джонса Гопкінса, Іллінойсу та Каліфорнійського університету — і це лише початок. Ми робимо світову освіту доступною кожному.

Проєкт реалізовано Prometheus у партнерстві з Посольством США в Україні та Міністерством освіти і науки України.

АВТОРИ КУРСУ

Сьюзан Роджерс

Сьюзан Роджерс

Професорка факультету комп’ютерних наук в Університеті Дюка. Працює у сферах візуалізації та взаємодії, а також навчання інформатики. Одна з розробників JFLAP, навчального програмного забезпечення для теоретичної інформатики, створювала навчальні матеріали для забезпечення професійного розвитку вчителів. Отримала нагороду видатного педагога імені Карла В. Карлстрома, премію Тейлора Л. Бута в галузі освіти та нагороду Трініті-коледжу університету Дюка за викладання. Написала дві книги, має понад 50 публікацій у журналах та виступи на конференціях.

Роберт Дювалл

Роберт Дювалл

Викладач кафедри комп’ютерних наук Університету Дюка з досвідом понад 15 років. Автор навчальних програм з обчислювальної техніки. Особливістю індивідуального стилю викладання є прагнення представити студентам-початківцям спрощений, але інтелектуально строгий інтерфейс. Має ступінь магістра комп’ютерних наук Університету Брауна.

Оуен Астрахан

Оуен Астрахан

Професор факультету комп’ютерних наук Університету Дюка з досвідом понад 25 років. Останні роки разом із колегами працював над переробкою вступного курсу інформатики, щоб охопити якнайширше коло студентів різних професій і галузей. Керівник проєкту «Принципи інформатики», який ґрунтується на філософії залучення інтересу нових студентів. Отримав нагороди NSF Career, NSF CISE Distinguished Education Fellow, дві викладацькі нагороди в Університеті Дюка і викладацьку нагороду в Університеті Британської Колумбії. Має ступінь доктора в галузі комп’ютерних наук і ступінь магістра у галузі викладання (математика).

Ендрю (Дрю) Хілтон

Ендрю (Дрю) Хілтон

Доцент кафедри електротехніки та комп’ютерної інженерії Інженерної школи Пратта в Університеті Дюка, де викладає з 2012 року. До цього був інженером-консультантом в IBM. У 2015 році отримав нагороду сім’ї Кляйн за викладання в Інженерній школі Пратта. Отримав ступінь доктора комп’ютерних наук в Університеті Пенсільванії.

Розпочніть програмувати на Java! Навчайтеся в кращих університетах світу безплатно.

Розкрийте свій потенціал разом з Prometheus.

ПЕРЕКЛАД КУРСУ

Переклад курсу став можливим за підтримки Посольства США в Україні.
Висловлюємо подяку всім, хто займався перекладом текстових та відеоматеріалів.
Редактор перекладу - кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри видавничої справи та редагування КПІ ім. Ігоря Сікорського Радміла Сегол.
Координатор проєкту - кандидат технічних наук, доцент Максим Маркін (КПІ ім. Ігоря Сікорського).
Озвучено українською мовою студією Golden Voice на замовлення Prometheus.
Текст читали: Денис Акулов, Дара Чайка
Звукорежисер: Роман Богорош.
Переклад: Єлизавета Васюра.
Технічний консультант: Максим Маркін

ЛІЦЕНЗІЯ

Оригінал курсу - Java Programming: Solving Problems with Software доступний англійською мовою на платформі Coursera. Курс перекладено з дозволу университета Дюка.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Так, курс безкоштовний завдяки підтримці Посольства США в Україні. Все, що вам знадобиться, – доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так. Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення. Вказання годин та кредитів ЄКТС на сертифікаті не передбачено.