Сучасне керівництво проектами - мистецтво порушення правил

IRF

Доступний постійно

Про курс

Авторська програма Сергія Гвоздьова присвячена ефективному управлінню проектами.

Цей курс покликаний зруйнувати стереотипний підхід до планування й проектування. Гнучка постановка задачі проекту на етапі ідеї – це доцільний та виправданий крок. «Залізний трикутник» планування – зміст і якість, час і вартість – в сучасних умовах інколи може завдати проектові шкоди. Поєднання процесів планування і реагування на варіації у подіях практично у момент їх появи – запорука успіху в роботі сучасного фахівця.

Експертні думки вітчизняних та іноземних практиків-управлінців дозволять порівняти два ключових підходи сучасності – ССРМ (метод критичного ланцюга) і SCRUM, та детально визначити випадки, в яких кожен з них доцільніше використовувати.

У цій програмі ми не будемо докладно розбирати процес планування проекту, а пройдемо шляхом відповідей на ключові питання планування, розглянувши типові помилки.

Програма курсу дозволить слухачам зрозуміти витоки проблем проектного менеджменту, серед яких пасивність у роботі, відсутність мотивації, конфлікти в команді, травматизм, втрата якості, змарновані ресурси, перевитрата коштів, зростання термінів виконання, гасіння «пожеж». Насправді, це наслідки глибинних явищ:

 • відсутність розуміння сенсу виконання проекту;
 • невизначений контекст реалізації проекту;
 • завантаження керівника проекту найскладнішими роботами у проекті;
 • паніка через виникнення незапланованих подій;
 • незрозуміла пріоритезація проектів;
 • встановлення тривалості виконання робіт на базі набутого досвіду;
 • приховування негативних явищ співробітниками через страх;
 • радикальне перевантаження працівників роботами з різних проектів на додаток до щоденних операційних завдань.

Наша мета – навчитися долати ці проблеми.

Для кого цей курс?

Курс розрахований на керівників та учасників проектів, які вже набули базовий практичний досвід, відчули ефект від застосування проектної методології й прагнуть подальших вдосконалень.

Зміст курсу

 • Дослідження ставлення стейкхолдерів до проекту: нейтралізація негативного впливу і підтримка «локомотивів».
 • Визначення переліку необхідних проектів для реалізації стратегії організації.
 • Побудова системи управління ризиками в проектах.
 • Ощадливий підхід до планування тривалості робіт і бюджет.
 • Ефективне виконання проектів: показники результативності, навчання в процесі навчання, життя у стані «потоку».
 • Запровадження показників стану проектів, що дозволять виставляти об’єктивні пріоритети.
 • Управління змінами в проекті й зміна методів управління - PM BOK; CCPM; SCRUM.

Вимоги до слухачів

Практики із досвідом роботи в проектах та всі, кому цікаві сучасні технології ефективного управління.

Тривалість курсу

4 тижні.

Курс створено в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує МФ «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні. Думки та позиції викладені в цьому курсі є позицією автора та необов'язково відображають позицію уряду Швеції.

Викладач

Сергій Гвоздьов

Сергій Гвоздьов

Кандидат економічних наук, MBA, керуючий партнер компанії «Необхідно й достатньо», основний напрямок робіт пов'язаний із впровадженням методів управління потоками на основі Теорії обмежень (ТОС) і ощадливого виробництва.

Викладач бізнес-дисциплін у Київській Школі Економіки, професор у Львівській бізнес-школі при УКУ, Approved Tutor of Edinburgh School of Business, а також в Інституті Приватизації і Менеджменту (Мінськ), Adjunct Professor at St.Thomas University (Міннеаполіс, США). Викладає курси операційного менеджменту й логістики, курс з управління інноваційними проектами, проводить корпоративні семінари й тренінги зі стратегічного планування, організації й управління рухом товарів у ланцюжках постачання.

З 2010 року займається самостійною навчально-консалтинговою практикою. Серед  клієнтів Kraft Foods Ukraine, Nestle, Укрсиббанк, Райффайзенбанк Аваль, Фольксбанк,  Luxoft,  ДТЭК (Донбаська паливно-енергетична компанія), Агрохолдинг «Мрія» та ін.

Рекомендована література

 1. Голдратт Э. Критическая цепь. Применение ТОС в управлении проектами. – Видавництво «НіД», 2009  (Оригінал (англ.): "Critical Chain" by Eliayhu M. Goldratt).
 2. Сазерленд Дж. Scrum. Революционный метод управления проектами. – Издательство «Манн, Иванов и Фербер», 2017. (Оригінал (англ.) Scrum: The Art of Doing Twice the Work in Half the Time by Jeff Sutherland).

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача!

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.