Побутові відходи – дій зараз!

IRF

Доступний постійно

Про курс

Що ви знаєте про відходи? Чи замислюєтесь над тим, що трапляється далі з пляшкою з-під води, яку ви вкинули до смітника або сміттєпроводу? Куди вона потрапляє? Чи можливо її переробити? Впродовж всього свого життя людина продукує тонни відходів і дуже рідко замислюється над тим, що із ними відбувається далі. В Україні досі використовується застарілий і безальтернативний метод поводження з відходами – захоронення. 94% всіх побутових відходів, як і за радянських часів, відвозяться на здебільшого переповнені та застарілі полігони і звалища, роздільне збирання в країні присутнє лише у вигляді окремих ініціатив, а рівень перероблення відходів становить менше ніж 5%! Настав час для змін – чисто не там, де не смітять, чисто там, де знають, як збирати, обробляти та переробляти відходи. Відходи, як і повітря, вода, особистий добробут, стосується нас всіх. Цей курс допоможе вам зробити наше щоденне життя кращим – життям, де знають, як впоратись з відходами!

Ви довідаєтесь, що саме треба робити з такими видами відходів, як:

  1. тверді побутові відходи;
  2. небезпечні відходи (ртутовмісні, електронні та електричні відходи, відпрацьовані батарейки);
  3. органічні відходи та можливості їх компостування;
  4. відходи пакування та їх використання як вторинної сировини та основи роздільного збору відходів і економіки замкненого циклу.

Ми розглянемо, як саме треба поводитись із різними типами відходів, аби зменшувати їх кількість та небезпечні властивості, а також чому відходи треба збирати роздільно та сортувати. Частина матеріалів курсу присвячені тому, яким чином відходи можна переробляти та скільки можна заробити на вторинній сировині, які можливості перероблення відходів як вторинної сировини вже існують в Україні.

Курс розкриває аспекти чинного законодавства та основні аспекти стратегічних документів, якими визначено курс України у частині поводження із побутовими відходами на наступні роки.

Тематика курсу

Лекція 1. Стан сфери поводження з побутовими відходами в Україні.
Лекція 2. Нормативно-правові засади поводження з побутовими відходами в Україні та перспективи розвитку законодавства.
Лекція 3. Чому потрібен роздільний збір та сортування?
Лекція 4. Розширена відповідальність виробника – основа роздільного збору відходів та економіки замкненого циклу.
Лекція 5. Проект з роздільного збирання у Вишгороді.
Лекція 6. Державна політика у сфері поводження з побутовими відходами в Україні.
Лекція 7. Скільки коштує поводження з відходами?
Лекція 8. Органічний складник побутових відходів: компостування вдома.
Лекція 9. Практичне сортування для ОСББ.
Лекція 10. Небезпечні відходи в складі ТПВ: люмінесцентні та енергозберігальні лампи; термометри; батарейки; електронні та електричні відходи; фармацевтичні відходи, аерозолі, побутова хімія та тара від такої, фарби та лаки. Що треба з цим робити?

Автори курсу

Тетяна Омельяненко

Тетяна Омельяненко

Голова представництва групи молодих фахівців міжнародної Асоціації твердих відходів (ISWA) в Україні.

Анна Таранцова

Анна Таранцова

Голова робочої групи по поводженню з відходами ACC (Американської торгівельної палати в Україні), менеджер з екології та зв’язків з органами влади в Україні та Казахстані «Tetra Pak», заступник голови Української Пакувальної Екологічної Коаліції, екоактивістка.

Євгенія Аратовська

Євгенія Аратовська

Засновниця проекту «Україна без сміття».

Ірина Миронова

Ірина Миронова

Співзасновниця «Zero Waste Lviv».

Андрій Саук

Андрій Саук

Засновник школи ОСББ, голова ОСББ, екоактивіст, національний координатор «Let`s do it», депутат Броварської міської ради.

Кирило Косоуров

Кирило Косоуров

Голова правління ГС «Асоціація підприємств в сфері поводження з небезпечними відходами».

Курс «Побутові відходи – дії зараз!» виготовлено за фінансової підтримки «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних у межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його закінчення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так! Успішно виконайте усі завдання курсу й отримайте безкоштовний сертифікат про його закінчення!

У який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.