Основи Linux

The Linux Foundation

Доступний постійно

Про цей курс

Ніколи не вивчали Linux? Хочете освіжити знання? The Linux Foundation та платформа Prometheus допоможуть вам стати гуру Linux з одним з найкращих онлайн-курсів світу «Основи Linux». Отримайте всі необхідні знання про Linux, використовуючи графічний інтерфейс і командний рядок основних сімейств дистрибутивів Linux.

На Linux працюють 100 % світових суперкомп'ютерів, більшість серверів, що забезпечують роботу інтернету, провідна частина фінансових операцій у світі та понад два мільярди пристроїв на базі Android. Якщо просто, Linux є скрізь. Його можна знайти у багатьох різних архітектурах: від мейнфреймів до серверів, від настільних комп'ютерів до мобільних пристроїв і на приголомшливо широкому спектрі апаратного забезпечення.

Ба більше, 80 % менеджерів з персоналу розповідають у опитуваннях та відгуках, що вони надаватимуть перевагу кандидатам, які володіють Linux, порівняно з іншими навичками, а 47 % менеджерів з персоналу кажуть, що з більшою ймовірністю візьмуть на роботу кандидата, який має сертифікат курсу про Linux.

Цей курс допоможе вам опанувати різні інструменти та методи, які зазвичай використовують системні адміністратори та кінцеві користувачі Linux для виконання повсякденної роботи в середовищі Linux. Він призначений для досвідчених користувачів, які мають обмежений досвід роботи з Linux або взагалі не мали його, незалежно від того, чи працюють вони в індивідуальному середовищі, чи в середовищі підприємства.

Після завершення цього курсу ви матимете хороші робочі знання Linux як з боку графічного інтерфейсу, так і з боку командного рядка, що дозволить вам легко орієнтуватися в будь-якому з основних дистрибутивів Linux. Ви зможете продовжити свій розвиток як користувач, системний адміністратор або розробник, використовуючи набутий набір навичок.

Приєднуйтесь до понад мільйона слухачів, які вже пройшли цей курс, і розпочніть свою подорож з Linux.

Що ви будете вивчати?

 • Як добре орієнтуватись у Linux?
 • Як використовувати основні дистрибутиви Linux?
 • Як працювати з системними конфігураціями та графічним інтерфейсом Linux?
 • Як застосовувати базові операції командного рядка?
 • Як працюють поширені програми Linux?

Програма курсу:

Вітаємо на курсі!

 1. The Linux Foundation
 2. Філософія та концепції Linux
 3. Основи Linux та запуск системи
 4. Графічний інтерфейс
 5. Налаштування системи з графічного інтерфейсу
 6. Поширені програми
 7. Робота з командним рядком
 8. Пошук документації по Linux
 9. Процеси
 10. Файлові операції
 11. Текстові редактори
 12. Середовище користувача
 13. Маніпулювання текстом
 14. Робота в мережі
 15. Оболонка Bash та bash-скрипти
 16. Більше про написання сценаріїв в оболонці Bash
 17. Друк
 18. Принципи локальної безпеки

Підсумковий іспит

Переклад здійснений за підтримки The Linux Foundation та команди Veteranius - проєкту, що навчає ветеранів IT та сприяє їх працевлаштуванню.

Додатково інформуємо, що власники сертифікатів з числа ветеранів, членів їхніх родин, родин загиблих та безвісті зниклих матимуть можливість безкоштовно долучитись до поглиблених офлайн-курсів в рамках проєкту Veteranius. Стежте за інформацією на сторінці проєкту в Facebook.


    

Викладач

Джеррі Куперштейн

Джеррі Куперштейн

Доктор філософії, працює з Linux з 1994 року, розробляє та проводить тренінги як по ядру, так і по користувацькому середовищу. Протягом двадцятирічної кар'єри в ядерній астрофізиці він розробив найсучасніше програмне забезпечення для моделювання на багатьох видах суперкомп'ютерів і викладав як для студентів, так і для аспірантів. Джеррі приєднався до The Linux Foundation у 2009 році. Зараз він працює старшим контент-менеджером The Linux Foundation.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Так. Все, що вам знадобиться, – доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення.
Вказання годин та кредитів ЄКТС на сертифікаті не передбачено.