Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач

MinAgro

Доступний постійно

Про курс

Що таке нове харчове законодавство України? Що воно дає бізнесу та споживачам? Хто такі оператори ринку? Що таке простежуваність у харчовому законодавстві? Крок вперед – крок назад? Не до кінця розумієте систему «від лану до столу»? Що таке НАССР та як його правильно читати? Коли і хто має впровадити процедури, засновані на принципах НАССР? Чому гігієнічні вимоги є настільки важливими?

Якщо вас цікавлять такі питання, то зараз Ви маєте можливість отримати відповіді на них.

Курс має на меті дати базове розуміння основних новел харчового законодавства України, а також які переваги отримують від цього споживачі та представники бізнесу. У ході лекцій слухачі матимуть змогу ознайомитись із перевагами та основними викликами, які є у харчовій сфері; зрозуміти, що являє собою НАССР та чому він є таким важливим; що дають зміни харчового законодавства кожному громадянинові зокрема та країні в цілому.

Цей курс присвячений розробці, запровадженню та забезпеченню функціонування процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). Ви довідаєтесь про сучасне виробництво та обіг харчових продуктів за допомогою розгляду та аналізу кращих світових практик.

Система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (Hazard Analysis Critical Control Points (HACCP) – міжнародно визнаний метод виявлення та управління ризиками пов’язаними із безпечністю харчових продуктів. НАССР – це система управління, в якій безпечність харчових продуктів досягається шляхом аналізу та контролю небезпечних факторів хімічного, мікробіологічного та фізичного походження, починаючи від сировини до обігу та споживання готової продукції.

Сьогодні система НАССР покладена в основу управління безпечністю харчових продуктів найкращими світовими виробниками. Належна реалізація НАССР дозволяє не тільки знизити ризики, пов’язані із харчовими отруєннями споживачів, а й удосконалити продукти та процеси компанії.

Онлайн-курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач» розроблено, створено та впроваджується в рамках Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Курс стане у нагоді усім – представники бізнесу дізнаються, які нові вимоги тепер ставляться перед ними, фахівці державного сектору в харчовій галузі отримають пояснення їхньої рутинної роботи у цікавій манері. А кожен українець зможе довідатись, як отримати безпечний харчовий продукт.

Тематика курсу

  1. Безпечність чи якість? Що регулює харчове законодавство?
  2. Базові знання з НАССР – що необхідно знати перед впровадженням? Програми-передумови.
  3. Розуміння та застосування принципів НАССР. Як уникнути типових помилок?

Автори курсу

Яна Добідовська

Яна Добідовська

Кандидатка юридичних наук, МВА, заступниця керівника проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні», старша експертка з питань європейського законодавства. Працює у сфері безпечності харчових продуктів з 2004 року. Розпочинала зміни до українського харчового законодавства в контексті вступу України до СОТ. Долучилась до розробки перших змін до закону України «Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини», «Про ветеринарну медицину», «Про карантин рослин». З 2009 працювала над новим харчовим українським законодавством відповідно до європейських вимог. Брала безпосередню участь у розробці законів «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин», «Про безпечність та гігієну кормів», «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», а також підзаконних актів на їх виконання.

CЮрій Оглашенний

Юрій Оглашенний

Кандидат хімічних наук, старший експерт з НАССР та простежуваності харчових продуктів проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні». Працює у сфері безпечності харчових продуктів з 2002 року. За ці роки освоїв усі напрямки діяльності: робота на виробництві технологом та керівником групи НАССР, консультування підприємств з впровадження систем управління якістю та безпечністю харчових продуктів, аудитування підприємств відповідно до вимог міжнародних стандартів, підготовка виробників до отримання єврономера, розроблення нормативних документів у сфері харчового законодавства.

Запрошений спікер курсу

Володимир Лапа

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

It was financed by EU-funded Project 'Support to Agricultural and Food Policy Implementation in Ukraine'.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Скільки коштує курс?

Курс є повністю безкоштовним. Викладачі можуть рекомендувати навчальну літературу, щоб ви могли поглиблено вивчити будь-яку тему, але й доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все, що вам знадобиться, – доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання та форум курсу будуть доступні в будь-який час.