Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах

NAQA

Доступний постійно

ПРО КУРС

Якість викладання ― ключовий елемент якості освіти. У межах власних курсів чи освітніх компонент викладачі впливають на якість освітньої програми, на процес навчання та засвоєння матеріалу студентами, і в результаті ― на внутрішню якість освіти у закладах вищої освіти (ЗВО).

Цей курс допоможе викладачам, агентам змін, завідувачам кафедр, гарантам програм і керівництву університетів знайти ефективні шляхи стимулювання та підтримки якісного викладання на рівні освітніх компонент (окремих курсів), освітньої програми й університету в цілому.

У курсі представлені різні погляди на підвищення якості викладання, оновлення освітніх програм, управління змінами та лідерство в університеті. Курс «Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах» ― результат співпраці експертів з України та Німеччини, викладачів і співробітників ГО «Вище», Саксонського центру викладання та навчання у вищій школі (HDS) (Німеччина) і Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.

Після успішного завершення курсу слухачі зможуть:

  • поглянути по-новому на роль викладача в забезпеченні якості освіти;
  • використовувати методи зворотного дизайну для створення силабусу курсу;
  • планувати та впроваджувати ефективні зміни на різних рівнях: рівні окремих курсів, освітньої програми та ЗВО в цілому;
  • дізнатися більше про роль гаранта програми;
  • обирати різні проєкти, що підтримують розвиток викладачів у ЗВО.

ЦЕЙ КУРС БУДЕ ЦІКАВИЙ

  • викладачам університетів, які постійно прагнуть розвивати педагогічну майстерність;
  • завідувачам кафедр і гарантам програм, які хочуть продумано та системно вдосконалювати освітні програми із залученням різних зацікавлених сторін (стейкхолдерів);
  • керівникам закладів вищої освіти, які прагнуть розвивати якість викладання;
  • агентам змін в університетах, які хотіли б надавати підтримку викладачам ЗВО.

СТРУКТУРА КУРСУ

Тема 1. Зміцнення викладання на рівні курсу.

Тема 2. Зміцнення викладання на рівні освітньої програми.

Тема 3. Зміцнення викладання, лідерство й організаційний розвиток на рівні університету.

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ

3 тижні (4,5 години)

ЩОТИЖНЕВЕ НАВАНТАЖЕННЯ

1,5 години

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЛЕКТОРІВ

Course Staff Image #1

Михайло Винницький

Керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія», викладач Львівської бізнес-школи Українського католицького університету; PhD.

Course Staff Image #1

Артем Артюхов

Член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, керівник Групи сприяння академічній доброчесності Сумського державного університету.

Course Staff Image #1

Олена Єременко

Заступниця голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, директорка Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка (2016-2019); докторка наук, професорка.

Course Staff Image #1

Клаудіа Баде

Докторка наук, керівниця Саксонського центру викладання та навчання у вищій школі (HDS) (Німеччина), який пропонує сертифікаційні програми підвищення кваліфікації для викладачів університетів землі Саксонії. Її спеціалізація: методи викладання у вищій школі, організаційний розвиток і зміцнення викладання, подолання дискримінації у викладанні.

Course Staff Image #1

Бенджамін Енгброкс

Асистент-дослідник Саксонського центру викладання та навчання у вищій школі (HDS) (Німеччина). З 2012 року відповідав за оперативне управління проєктом міжуніверситетської співпраці «Verbund: Lehrpraxis im Transfer» (вебсайт проєкту: http://www.hd-sachsen.de/web/page.php?id=508).

Course Staff Image #1

Марі-Терез Леве

Студентка культурології Лейпцизького університету, асистентка Саксонського центру викладання та навчання у вищій школі (HDS) (Німеччина).

Course Staff Image #1

Катрін Франке

Експертка з академічного розвитку Саксонського центру викладання та навчання у вищій школі (HDS) (Німеччина). Основні напрями її роботи: проведення майстер-класів і консультацій для викладачів університетів, координація проєктів співпраці з українськими НУО для підтримки вдосконалення викладання у вищій освіті України.

Course Staff Image #1

Аніта Секира

Експертка з академічного розвитку Саксонського центру викладання та навчання у вищій школі (HDS) (Німеччина). Здобуває докторський ступінь у галузі академічного розвитку.

Course Staff Image #1

Аня Шульц

Експертка з академічного розвитку Саксонського центру викладання та навчання у вищій школі (HDS) (Німеччина) та координаторка проєкту міжуніверситетського співробітництва «Цифрова вища освіта в Саксонії» (вебсайт проєкту: http://www.hd-sachsen.de/web/page.php?id=1176).

Course Staff Image #1

Наталя Старинська

Керівниця ГО «Вище», спеціалістка Центру забезпечення якості освіти Національного університету «Києво-Могилянська академія», тренерка з управління проєктами. З 2017 року займається професійним розвитком викладачів.

Course Staff Image #1

Ольга Бершадська

Керівниця Центру забезпечення якості освіти Національного університету «Києво-Могилянська академія», тренерка ГО «Вище», фасилітаторка. Тренерка освітніх тренерів, викладачка публічного мовлення та медійної грамотності.

Course Staff Image #1

Ральф Зоннтаґ

Професор Дрезденського університету прикладних наук (HTW) (Німеччина), де був проректором з питань викладання та навчання, а також відповідав за стратегію акредитації та цифровізації системи викладання і навчання. Виступає наставником для інших університетів.

Course Staff Image #1

Сильвія Рушін

Соціологиня, освітня науковиця і системний коуч, очільниця відділу дидактики вищої освіти в Університеті прикладних наук Нижнього Рейну (Німеччина). Тренерка з розвитку систем забезпечення якості освіти в країнах, що розвиваються, та учасниця загальнонімецької мережі «Lehre hoch n».

Course Staff Image #1

Олена Панич

Кандидатка історичних наук, доцентка, експертка з питань освіти й освітньої політики. З серпня 2018 до листопада 2020 року працювала державною експерткою директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України. Співавторка проєкту професійного стандарту викладача закладу вищої освіти.

Course Staff Image #1

Аліна Піддубна

Cертифікована керівниця проєктів і консультантка з організаційних трансформацій. Має 12-річний досвід упровадження ІТ-рішень, фінансових продуктів, організаційних змін і РМО (проєктних офісів), організації освітніх проєктів і заходів.

Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Все, що вам знадобиться – доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так! Успішно виконайте усі завдання курсу й отримайте сертифікат про його закінчення.

У який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання та можливість отримати сертифікат доступні постійно.