Підприємництво: Хто ваш клієнт?

MIT

Доступний постійно

Про курс

Чим ідея відрізняється від бізнесу? Бізнес має клієнта, який платить. І саме про це ми будемо говорити на курсі "Підприємництво: Хто ваш клієнт?" Массачусетського технологічного інституту. Ви навчитесь збільшувати групу ваших цільових клієнтів, а значить – збільшувати оберти вашого бізнесу. 

Ми знаємо, що підприємництво – це творчий процес, і саме це робить його цікавим. Але для роботи вашого підприємства необхідний методичний підхід. Саме це поєднання творчості та дисципліни ви опануєте впродовж навчання. Після завершення курсу ви навчитесь:

 • проводити сегментацію ринку;
 • обирати стартову позицію на ринку;
 • розробляти портрети клієнтів;
 • обчислювати загальний розмір цільового ринку;
 • розуміти свого клієнта.

Курс заснований на дослідженнях стартап-компаній Массачусетського технологічного інституту та їхніх засновників. Завдяки цим дослідженням ви зможете ознайомитися з інноваціями в мобільних застосунках, 3D-друку, енергетичній електроніці, годинниковому виробництві тощо. Ви дізнаєтеся, як спілкуватись з потенційними клієнтами, зрозуміти суттєву різницю між аналізом ринку згори донизу та знизу вгору, а також розробите стратегічну основу для прийняття рішення про те, які ринки слід використовувати для вашого товару чи послуги.

Цей курс - переклад українською мовою курсу Entrepreneurship 101: Who is your customer? викладачів Массачусетського технологічного інституту.

Тривалість курсу:

5 тижнів

Програма курсу:

 1. Первинне дослідження споживачів.
 2. Аналіз ринку знизу вгору.
 3. Сегментація ринку.
 4. Аналіз стартових позицій на ринку. 
 5. Розроблення портрету клієнта.
 6. Профілювання потенційного клієнта.
 7. Оцінка загального розміру цільового ринку.

Автори

Course Staff Image #1

Білл Олет

Керівник Martin Trust Center програми підприємництва Массачусетського технологічного інституту. Постійно змінює спосіб розуміння, навчання та практики підприємництва у всьому світі. Його робота побудована на основі 25-річної успішної кар’єри спочатку в IBM, а потім як серійного підприємця. За цей час він залучив інвестицій на понад сто мільйонів доларів і створив через свої компанії сотні мільйонів доларів акціонерної вартості. З 2009 року очолює розвиток підприємницької освіти у Массачусетському технологічному інституті. Його статті публікували Wall Street Journal, TechCrunch, Boston Globe, Sloan Management Review, Kauffman Foundation, Entrepreneur Magazine, MIT Sloan. Закінчив Гарвардський університет та Массачусетський технологічний інститут, є членом правління MITEK Systems (NASDAQ: MITK) та XL Hybrids Inc., а також запрошеним професором університету Стратклайд (Шотландія). У 2019 році був нагороджений премією Фонду Дешпанде за внесок у розвиток інновацій та підприємництва. У 2021 році був визнаний Асоціацією малого бізнесу та підприємництва США (USASBE) викладачем року у галузі підприємництва.

Course Staff Image #2

Ердін Бешимов

Викладач Массачусетського технологічного інституту, старший директор MIT Open Learning, засновник освітньої програми MIT Bootcamps, яка об'єднує підприємців з усього світу та навчає їх розвитку інноваційних підприємств. Співзасновник та директор-засновник програми MITx MicroMasters, що першою запровадила модель "перевернутого вступу". Співстворив перші масові відкриті онлайн-курси з підприємництва в MIT, які навчили тисячі слухачів у всьому світі тому, що вони можуть стати підприємцями-змінотворцями і надав їм інструменти для старту на цьому шляху. Керуючись філософією, що Массачусетський технологічний інститут - це не просто заклад освіти, а глобальна інноваційна спільнота, Ердін прагне побудувати нові шляхи для студентів та професіоналів у всьому світі для вивчення та практики інновацій та підприємництва.

Курс перекладено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Курс є безкоштовним. Все, що Вам знадобиться, — доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.