Фінанси для нефінансистів

Rice University

Доступний постійно

Даний курс є частиною грантової програми «Буткемп економічного відновлення» для українських підприємців на освітній платформі Prometheus від Європейського банку реконструкції та розвитку за фінансування Швейцарії.

Про курс

Як забезпечити фінансову стабільність бізнесу, створити умови для примноження капіталу та водночас застрахувати себе від ризикованих кроків? Яким чином ухвалювати правильні фінансові рішення, якщо ви не маєте економічної освіти? Відповідь проста – почніть думати, як фінансист!

Під час 4-тижневого навчання один з найвідоміших професорів фінансів Університету Райса Джеймс П. Вестон допоможе вам зануритися у свідомість корпоративного фінансового менеджера, поглянути на основні фінансові інструменти з точки зору експертів та зрозуміти:

 • що таке гроші і скільки вони коштують;
 • як побудувати грошовий капітал, на який можна спиратися в подальшій діяльності;
 • як робити довгострокові вкладення за допомогою цінних паперів;
 • як і куди правильно інвестувати, щоб не наробити помилок та не прогоріти;
 • як знайти компроміс між ризиком і прибутковістю;
 • як відбувається поступове зростання бізнесу за допомогою конкретних фінансових інструментів (на реальному прикладі).

Навчання не вимагає попереднього знання фінансів. Навпаки, це перший крок для тих, хто цікавиться фондовими ринками, оцінкою та корпоративними фінансами. 

Університет Райса – один з 20 найкращих університетів США за версією US News & World Report та 100 найкращих у світі за Академічним рейтингом університетів світу.

Цей короткий курс розглядає всі основні теми, що охоплюються в повному семестровому курсі з фінансів на рівні MBA, але з більш інтуїтивним підходом на дуже високому концептуальному рівні. По закінченню навчання перед вами буде дорожня карта, яка ляже в основу ухвалення подальших фінансових рішень  на користь вашого бізнесу.

Що ви отримаєте під час навчання?

 • Розглянете основи фінансової оцінки, вартість грошей, складний прибуток та дисконтування майбутнього.
 • Опануєте базові інструменти планування довгострокових вкладень.
 • Розбиретеся, як, коли і де правильно витрачати гроші.
 • Дізнаєтеся, що таке інвестицій, зростання, дивіденди і як забезпечити надійну фіскальну дисципліну.
 • Зрозумієте, яким чином знайти фундаментальний компроміс між ризиком і прибутковістю. 

Наприкінці курсу у вас сформується розуміння основних концептуальних важелів, які впливають на прийняття фінансових рішень, і як вони пов'язані з іншими сферами бізнесу. Ви отримаєте безцінний досвід у сфері фінансів та інвестицій, яким можна скористатися вже зараз та під час повоєнної відбудови в Україні.

Для кого цей курс?

 • Для підприємців-початківців, які хочуть уже на старті застерегти себе від фатальних помилок.
 • Для власників малого та середнього бізнесу, які розуміють важливість ризик-менеджменту, фінансового планування та дисципліни для розвитку власної справи.
 • Для бізнес-фахівців без економічної освіти, яким не вистачає знань у сфері фінансів та інвестицій.
 • Для студентів, які планують здобути ступінь MBA або спеціалізацію у сфері фінансів, але не мають достатнього досвіду у цій галузі.

Цей курс – ваш перший крок до вивчення фондових ринків, оцінки інвестицій та корпоративних фінансів. Ми разом розглянемо всі інструменти і розробимо посібник з прийняття розумних фінансових рішень на прикладі однієї з найуспішніших економік світу.

Програма курсу

Модуль 1. Основні принципи дисконтування фінансової оцінки.
Модуль 2. Як витрачати гроші (інструменти розрахунку рентабельності)?
Модуль 3. Вимірювання створення та руху грошових коштів.
Модуль 4. Скільки коштують гроші? Оцінка вартості капіталу.
Модуль 5. Підсумковий кейс: Як зібрати все докупи: основні навички та вміння.

Автор курсу

Джеймс П. Вестон

Джеймс П. Вестон

Професор фінансів в університеті Райса. Викладацькі інтереси доктора Вестона зосереджені переважно на корпоративних фінансах та фінансових установах. Вестон – лауреат чотирьох викладацьких нагород школи Джонса, включно з престижною нагородою випускників у 2007 та 2010 роках. Дослідження професора Вестона охоплюють широкий спектр питань корпоративних фінансів – від банківської справи до ліквідності фондового ринку та управління ризиками. Його наукові статті з'являлися в багатьох провідних академічних фінансових виданнях і широко цитувалися в популярній пресі та у виступах в Конгресі. Наукові роботи професора Вестона були представлені у понад 40 університетах по всьому світу, і він регулярно виступає на конференціях та професійних семінарах. Також він проводить семінари для керівників, професійні консультації та надає експертні свідчення в судових процесах та у регуляторній підтримці. Професор Вестон входить до Американської фінансової асоціації, Американської економічної асоціації та Асоціації фінансового менеджменту.

Консультант слухачів

Семен Наркевич

Фінансовий планер iPlan.ua, фахівець з інвестування.

Курс «Finance for Non-Finance Professionals» перекладений в рамках грантової програми «Буткемп економічного відновлення».

   

Проєкт впроваджується за підтримки ЄБРР та фінансування Швейцарії в рамках Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР
донори Фонду: Італія, Ірландія, Корея, Люксембург, Норвегія, США, Швейцарія, Швеція, Японія та ТайваньБізнес – Фонд Технічного Співробітництва ЄБРР

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Так, курс безкоштовний завдяки підтримці Європейського банку реконструкції та розвитку і фінансування Швейцарії. Все, що вам знадобиться – доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так. Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача. Вказання годин та кредитів ЄКТС на сертифікаті не передбачено.