Як створити масовий відкритий онлайн-курс

Prometheus

Доступний постійно

ПРО ЦЕЙ КУРС

Масові відкриті онлайн-курси (МВОК) називають найбільшою революцією в освіті з часів появи друкованої книги. Сотні провідних університетів світу створюють власні масові онлайн-курси, а найпопулярніші МВОКи збирають аудиторію понад 1 000 000 слухачів! Масові онлайн-курси в якості надзвичайно ефективного інструмента поширення знань використовують такі найбільш авторитетні міжнародні організація як Міжнародний валютний фонд і Amnesty International, а також провідні світові компанії серед яких Google та Microsoft.

Цей курс допоможе вам розібратися у всіх нюансах формату масового відкритого онлайн-курсу, зрозуміти чи потрібно вам чи вашій організації створювати власний МВОК та надасть покрокові інструкції щодо створення якісного онлайн-курсу. Ми також розглянемо найкращі науково обґрунтовані практики викладання і навчимося інтегрувати масові онлайн-курси в навчальний процес офлайн.

Цей курс буде цікавий:

 • Викладачам університетів, вчителям та фахівцям, що бажають створити масовий відкритий онлайн-курс самостійно або в рамках їх організації чи компанії.
 • Менеджерам громадських організацій, урядових установ та компаній, що потребують ефективного інструменту для швидкого поширення знань та навичок і хочуть зрозуміти чи підходять масові онлайн-курси для реалізації цього завдання.
 • Всім бажаючим дізнатися що таке змішане навчання (blended learning) та запровадити його у навчальний процес вашого вишу, школи чи організації.
 • Викладачам, вчителям та тренерам, що хочуть дізнатися про використання на практиці сучасних технологій навчання та науково обґрунтовані методи ефективного викладання.

На цьому курсі ви навчитеся

 • Визначати чи підходить формат масового відкритого онлайн-курсу для досягнення ваших цілей чи цілей вашої організації.
 • Складати докладний план курсу.
 • Створювати якісні тексти лекцій, відео, слайди та інтерактивні завдання.
 • Працювати на форумах курсу для досягнення максимальних навчальних результатів.
 • Використовувати результати найсучасніших наукових досліджень для максимально цікавого та ефективного викладання.
 • Використовувати змішане навчання (blended learning) у традиційному навчальному процесі.
 • Основам позиціонуванню вашого курсу для залучення максимальної кількості слухачів.

Курс «Як створити масовий відкритий онлайн-курс» виготовлено в межах грантової програми «Нарощування цифрового потенціалу громадянського суспільства» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Вимоги до слухачів

Володіння англійською мовою на рівні, достатньому для розуміння наукових текстів і університетських лекцій, не є обов'язковим, але буде потрібне для ознайомлення з додатковими матеріалами курсу.

Тривалість курсу

4 тижні.

Всі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно.

Викладачі

Іван Примаченко

Cпівзасновник платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus: в проекті відповідає, зокрема, за методику створення курсів. Аспірант Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Вікторія Примаченко

Cпівзасновник платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus: в проекті відповідає, зокрема, за створення відеолекцій. Під її керівництвом створено відеолекції для вже більш ніж 20 курсів Prometheus.

Олексій Молчановський

Cпівзасновник платформи Prometheus, викладач Українського Католицького Університету. Викладаючи у Київському Політехнічному Інституті інтегрував принципи змішаного навчання у освітній процес.

Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача!

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.