- Головна
- Курси
- Військовий
- ...
- Уникнення полону
«Хамелеон». Уникнення полону та психологія виживання в полоні.
Доступний постійно
Хочете навчитися виживати в полоні та оволодіти психологією виживання? Перебування у полоні – це важке випробування, але ви можете опанувати символічну мімікрію для введення ворогів в оману. Якщо ви бажаєте отримати життєво важливі навички для виживання та дізнатися про психологічні установки, цей курс саме для вас!
- Доступний постійно
- Мова курсу: українська.
- Сертифікат по закінченню.
Про курс
При реєстрації на цей курс ви підтверджуєте, що вам вже виповнилося 14 років Перебування у полоні – надзвичайно важке випробування. Під час курсу ви ознайомитеся з таким типом адаптивної поведінки як символічна мімікрія. Це усвідомлена пристосувальна поведінка, своєрідна імітаційна рольова гра, що дозволяє вводити ворогів в оману. Адже людина начебто пристосовується до визнаних стандартів і зразків поведінки ворога. Чи можна опанувати таку поведінку? Звичайно! Саме в цьому мета курсу. Здатність до символічної мімікрії не програмується генетично. Вона формується під соціальним впливом часу і простору. Дисклеймер Prometheus, автор курсу та Центр готовності цивільних Благодійного фонду Сергія Притули не несуть відповідальності за можливі наслідки використання інформації, наведеної в курсі
Цей курс підходить для
Військових
які бажають підготуватись до потенційного потрапляння в полон та виживання.
Цивільних осіб
які бажають підготуватись до виживання в умовах окупації та полону.
Психологів
які бажають развивати навички допомоги людям, що пережили полон.
Програма курсу
Модуль 1. Полон як явище: визначення поняття
2 лекції · 19 хв
Перший модуль описує історію поводження з людиною протягом війн людства. Ви дізнаєтеся про основні причини виникнення такого складного явища як полон, та як відбувалася гуманізація полону з плином часу.
Модуль 2. Ухилення від полону та виживання на окупованих територіях
3 лекції · 12 хв
Другий модуль покликаний сформувати усвідомлене бачення, що «ідеальний полон» – це той, якого уникнули! Ви зрозумієте, як себе поводити, якщо, прокинувшись зранку, за вікном ви побачили ворожу техніку й усвідомили, що опинилися в окупації.
Модуль 3. Нюанси потрапляння до полону
2 лекції · 13 хв
Третій модуль присвячений нюансам потрапляння до полону. Як поводитися, якщо полон є неминучим? Як не наражатися на небезпеку? Які дії чи слова можуть вас занапастити?
Модуль 4. Поведінка під час транспортування
2 лекції · 8 хв
Четвертий модуль надає рекомендації щодо поведінки під час транспортування. Цей етап приховує багато небезпек, про які слід знати. Як витримати нелюдське ставлення охоронців до себе, і як поводитися, щоби вижити? Чи трапляються втечі під час транспортування полонених, та чи варто тікати?
Модуль 5. Психологія допиту
4 лекції · 24 хв
П’ятий модуль присвячений психології допиту. Як поводитися на першому допиті, яку інформацію надавати, як мімікрувати протягом решти допитів? Чи може допитувач мімікрувати також? Спілкуванням з патрулем і спілкуванням зі «слідчим» – чи є різниця, що може допомогти?
Модуль 6. Виживання в місцях утримання
3 лекції · 16 хв
Шостий модуль ознайомить з правилами виживання в місцях утримання.
Модуль 7. Катування, штучні розстріли та штучні обміни
1 лекція · 9 хв
Сьомий модуль пояснює мету та наслідки тортур. Розуміння їх механізму дасть змогу вибудувати власну модель поведінки, аби вдало їх уникати.
Модуль 8. Відновлення після полону
3 лекціі · 16 хв
Восьмий модуль присвячено відновленню після полону. Він пояснює, чого слід очікувати від медичного персоналу та психологів на цьому етапі, допомагає родині та близьким полоненого підготуватися до зустрічі з ним, а також пояснює, як сприяти відновленню – фізичному та психологічному.
Автори курсу
Віталій Апальков
Професійно вивчає психологію полону з 2016 року. 2023 року захистив дисертацію у Національному університеті оборони України на тему: «Психологічні особливості регуляції поведінки військовополонених засобами символічної мімікрії», в якій дослідив адаптивні моделі поведінки людини в умовах ізоляції, полону. За її результатами розробив мімікрійні правила виживання. Є автором понад 33 наукових публікацій щодо виживання в полоні, реінтеграції людини після звільнення та адаптації до мирного життя. Має практичний досвід роботи з реінтеграції осіб, що повернулися з полону. Проводить психологічні тренінги
Разробники курсу
Благодійний фонд Сергія Притули.
Prometheus, автор курсу та Центр готовності цивільних Благодійного фонду Сергія Притули не несуть відповідальності за можливі наслідки використання інформації, наведеної в курсі. Центр готовності цивільних – проєкт Благодійного фонду Сергія Притули, ціллю якого є навчити цивільне населення базовій військовій підготовці та надати навички необхідні під час війни.
«Хамелеон». Уникнення полону та психологія виживання в полоні.
Реєструйся на безплатний курс і підготуй себе!
Записатись на курсУкраїнський автор
Навчання в будь-який час
Практика
Сертифікат по закінченню
Маєте питання?
Курс безкоштовний?
В який час будуть проходити заняття?
Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?
Не знайшли відповідь?
Центр допомоги