- Головна
- Курси
- Громадянське суспільство
- ...
- Дослідження корупції
Дослідження корупції: Як це працює?
Доступно постійно
Розкрийте механізми корупції: цей курс допоможе вам зрозуміти, чому виникає корупція, як її вимірювати та які інструменти використовувати для її дослідження, щоб сприяти побудові більш прозорого суспільства.

- Доступно постійно
- Мова курсу українська
- Сертифікат по закінченню
- Курс триває 4 тижні
Про курс
Що таке корупція? Як її досліджувати? Чому виникає корупція та які її наслідки? Як вимірювати корупцію та її вплив? Чи піддається корупція якісному та кількісному вимірюванню? Ці питання на часі у всьому світі, а в Україні вивчення та вимірювання корупції, створення та впровадження антикорупційних заходів – запорука всебічного розвитку та розбудови держави. Онлайн-курс «Дослідження корупції: Як це працює?» допоможе молодим аналітикам, дослідникам, журналістам-розслідувачам, активістам та всім охочим навчитися писати прикладні дослідження та стратегічні документи, одержати потрібні знання та практичні навички. Ви опануєте методологію, зможете перетворити емпіричний матеріал на прикладні дослідження, які стануть запорукою успіху в експертному середовищі та у стейкхолдерів. Разом ми навчимося:
-
розробляти дослідницький дизайн та проводити власне дослідження;
-
впевнено оперувати теоріями та сучасними методами дослідження корупції;
-
розпізнавати сильні та слабкі сторони окремих теоретичних підходів та методів;
-
ефективно працювати з науковою літературою.
Партнери та донори курсу
Цей курс підходить для
Аналітиків
які вивчають вплив політики та корупційні процеси, прагнуть удосконалити свої методологічні навички для досліджень у цій сфері.
Громадських активістів
які зацікавлені в боротьбі з корупцією та потребують практичних інструментів для виявлення та аналізу корупційних схем.
Журналістів
зокрема тих, що займаються розслідуваннями, які хочуть поглибити свої знання в сфері корупційних досліджень для створення якісних матеріалів.
Помічників народних депутатів
які беруть участь у законотворчому процесі
Студентів старших курсів і аспірантів
які планують науково досліджувати корупційні процеси в межах своїх освітніх і дослідницьких проєктів.
Дослідників у галузі суспільних наук
які прагнуть опанувати сучасні методи дослідження корупції та застосовувати їх у своїй роботі.
Програма курсу
Тиждень 1.
2 лекціі ·
Тиждень 2.
2 лекціі ·
Тиждень 3.
2 лекціі ·
Тиждень 4.
1 лекція ·
Автори курсу
Оксана Гус

Докторант Інституту розвитку та миру Університету Дуйсбург-Ессен, Німеччина (Universität Duisburg-Essen, Deutschland), співзасновниця міжнародної мережі дослідників корупції (www.ICRNetwork.org) та консультант з розвитку ACREC. Сферою наукових інтересів є економічні еліти, корупція та антикорупція у гібридних режимах, а також методи та теорії міждисциплінарних досліджень корупції. Отримала ступінь магістра з політології, публічного права й антропології Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана, Німеччина (Ludwig-Maximilians-Universität München, Deutschland). Була дослідницею в Університеті Торонто та консультантом УНП ООН та Ради Європи.
Ніклас Коссов

Докторант та науковий співробітник Європейського дослідницького центру боротьби з корупцією та державного будівництва в Школі управління Hertie в Берліні. Спеціалізується на використанні інформаційно-комунікаційних технологій в акціях громадянського суспільства для боротьби з корупцією. Сфера інтересів: використання соціальних мереж, відкритих даних, технології блокчейнів та інших специфічних інформаційно-комунікаційних інструментів у боротьбі з корупцією. Працював науковим консультантом для Freedom House, GIZ, UNDP та Transparency International. Отримав ступінь магістра з державної політики в Школі управління Herti.
ЛЕКТОРИ
Аліна Мунджіу-Піппіді

Експерт з боротьби з політичною корупцією. Професор Піппіді очолює Європейський дослідницький центр боротьби з корупцією та державного будівництва (ERCAS, www.againstcorruption.eu) у Школі управління Hertie у Берліні. Авторка монографій: «A Quest for Good Governance» (Cambridge University Press, 2015), «Tale of Two Villages» (CEU Press, 2010). Керівник дослідницького проекту ANTICORRP (2012-2017), FP7, а також Horizon 20-20 (2015-2018 рр.). Професор Мунджіу Піппіді також є консультантом для різних урядових та міжнародних організацій, серед останніх - доповідь Світового банку про розвиток Міжнародного валютного фонду.
Ілона Висмулек

Ад’юнкт у дослідницькій групі порівняльного аналізу соціальних нерівностей в інституті філософії та соціології Польської академії наук та науковий співробітник в міжнародній групі Cross-National Studies: Interdisciplinary Research and Training Program (CONSIRT) Університету штату Огайо та Польської академії наук. Дисертація Ілони Висмулек присвячена порівняльному аналізу корупції у публічному секторі Європейських країн. Її основний дослідницький досвід охоплює теми корупції, соціальних нерівностей та меритократичного світосприйняття, а також методологічних аспектів соціальних опитувань та оцінки якості даних.
Марина Повіткіна

Докторант факультету політології та інституту якості державного управління (Quality of Government Institute) в Ґетеборзькому університеті. У своїй докторській дисертації “Necessary but not Sustainable? The Limits of Democracy in Achieving Environmental Sustainability” Марина, використовуючи кількісні та якісні методи дослідження, досліджує корупцію як заваду для досягнення сталого розвитку в демократичних державах. Марина має ступінь магістра з міжнародних економічних відносин Харківського Національного Університету ім. Каразіна та магістра з політології Ґетеборзського університету. Наукові інтереси – корупція, демократія, політика захисту навколишнього середовища, кількісні методи дослідження та порівняльний аналіз.
Ярослав Юрчишин

Експерт у галузі адвокації та боротьби з корупцією, виконавчий директор Transparency International Ukraine. Має багаторічний досвід організації кампаній громадського лобіювання, політичної експертизи та аналізу політики. Член Ради громадського контролю при НАБУ (2016-2017), конкурсної комісії з обрання прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури, конкурсної комісії з обрання голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочині. З 2014 по 2016 був менеджером з адвокації коаліції громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ.
Дослідження корупції: Як це працює?
Реєструйся на безплатний курс і починай навчатися прямо зараз!
Записатись на курсІноземні автори
Навчання в будь-який час
Практика
Сертифікат по закінченню
Маєте питання?
Курс безкоштовний?
Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?
В який час будуть проходити заняття?
Не знайшли відповідь?
Центр допомоги