- Головна
- Курси
- Громадянське суспільство
- ...
- Суспільні зміни
Суспільні зміни через громадську діяльність
Доступно постійно
Хочете дізнатися, як громадська діяльність може змінювати суспільство? Долучайтеся до курсу «Суспільні зміни через громадську діяльність»! Від створення нових інституцій до побудови взаємодії між сектором громадянського суспільства та іншими стейкхолдерами – цей курс допоможе вам зробити реальний вплив на розвиток вашої громади!
- Доступно постійно
- Мова курсу українська
- Сертифікат по закінченню
Про курс
Повномасштабна війна продемонструвала, наскільки важливою є сталість та інституційна стійкість громадських організацій. Сьогодні ГО відіграють значну роль у протистоянні російському вторгненню: займаються підтримкою армії, надають гуманітарну допомогу постраждалому населенню та вимушено переселеним українцям. Курс «Суспільні зміни через громадську діяльність» створений для того, аби допомогти громадським організаціям стати стійкішими до викликів. Програму розробила благодійна організація «Тепле місто», що стала драйвером змін в Івано-Франківську. В її межах зародилися такі інституції, як Promprylad.Renovation, Multimedia lab, Urban Space 100, MetaLab, Save Ukraine Now та Frankivsk Half Marathon. «Тепле місто» розвиває проєкти «Читай» і «Стратегія Івано-Франківська», та надає ґранти локальним ініціативам через напрямок «Ґранти Теплого міста». На курсі автори діляться 10-річним досвідом розвитку громадської організації. Розповідають не лише про успіхи, але й про те, як працювати над помилками. Демонструють дієві приклади програмних напрямків, які можна втілювати в будь-якому місті. На курсі ви дізнаєтеся:
-
як створювати нові інституції та соціальні підприємства й реплікувати досвід «Теплого Міста» та інкубованих ініціатив у власному місті;
-
як обрати напрямки діяльності з усвідомленням необхідних кроків та ресурсів;
-
які є особливості акселерації програмних напрямків усередині організації та їхнього відокремлення в самостійні інституції;
-
як сформувати взаємодію між громадським сектором та іншими стейкхолдерами (бізнес, влада тощо);
-
як обрати напрямки діяльності з усвідомленням необхідних кроків та ресурсів.
Донори курсу
Цей курс підходить для
Представників громадських організацій різного рівня
як початківцям, так і досвідченим.
організаціям
які хочуть змінити, або розширити сфери своєї діяльності та шукають дієві моделі, реалізовані в Україні.
членам ініціативних груп та спільнот
небайдужим українкам та українцям
які хочуть зареєструвати громадську організацію, щоб своїми проєктами сприяти відновленню країни.
новачкам
які прагнуть бути корисними країні та суспільству, але ще не розуміють, який напрямок громадської діяльності обрати для себе.
Програма курсу
Модуль 1. Суспільні трансформації. Досвід «Теплого міста»
3 лекції ·
У цьому модулі слухачі: дізнаються про те, що таке теорія змін, суспільні трансформації; отримають поштовх до взаємодії між громадським сектором та іншими стейкхолдерами (бізнес, влада тощо); отримають практичні поради щодо посилення спроможності громадських ініціатив через інформування про напрямки та досвід «Теплого Міста».
Модуль 2. Напрямки, проєкти та програми для суспільних трансформацій
2 лекції ·
На прикладах із цього модуля слухачі: сформують алгоритм, як створити програму підтримки локальних ініціатив, що змінюють місто, для власного проєкту; здійснять вибір можливих напрямків громадської діяльності з усвідомленням необхідних кроків та ресурсів для їх реалізації.ції.
Модуль 3. Соціальне підприємництво. Досвід Urban Space 100
3 лекції ·
З цього модуля слухачі: дізнаються про соціальне підприємництво та його особливості; розберуть на прикладі, як створити таке соціальне підприємство як громадський ресторан, який є не лише популярною гастрономічною точкою на міській мапі та подієвим майданчиком, але й скеровує 80% власного прибутку на міські ініціативи.
Модуль 4. Як працює інкубування проєктів
3 лекції ·
Під час вивчення матеріалів цього модуля слухачі усвідомлять, що таке акселерація напрямків усередині організації; познайомляться з передумовами інкубування проєктів в окремі інституції; та зможуть потім послідовно розширювати проактивне ядро громадянського суспільства у власному місті.асному місті.
Модуль 5. Імпакт-інвестиції як напрям суспільної трансформації
3 лекції ·
З цього модуля слухачі: дізнаються, що таке імпакт-інвестування; зрозуміють, з чого варто почати, якщо є прагнення ревіталізувати старий завод (промислову зону) у власному місті; оцінять роль інноваційних центрів для країни в умовах війни та післявоєнного відновлення.
Модуль 6. Emergency Fund. Як громадський сектор може відповідати на виклики часу
3 лекції ·
У цьому модулі слухачі отримають базові знання про те, як громадські організації можуть змінювати фокусні теми діяльності, відповідаючи на виклики часу.
Модуль 7. Управління та комунікації в громадському секторі
3 лекції ·
З цього модуля слухачі: дізнаються про те, які структури управління існують у громадських організаціях; зрозуміють, як планувати програмну діяльність; отримають базові вміння побудувати комунікації таким чином, аби аудиторія чула та розуміла цінність й пріоритети.
Модуль 8. Фандрейзинг, фінанси, бізнес-спільнота: диверсифікація надходжень громадських організацій
3 лекціі ·
Під час вивчення матеріалів цього модуля слухачі: опанують загальні принципи диверсифікації фандрейзингових шляхів у громадському секторі; створять основи формування бізнес-спільноти навколо цінностей та соціальної відповідальності.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРІВ
Росана Тужанська
Юрій Филюк
CEO Promprylad.Renovation.
Євген Глібовицький
Засновник pro.mova.
Людмила Крижановська
Андрій Левицький
Голова Наглядової ради «Будуємо Україну разом».
Олеся Дідик
Ірина Ковтун
Працювала над текстами та структурою курсу
Анастасія Обрізків
Анастасія Мамонова
Разробники курсу
Тепле місто
Суспільні зміни через громадську діяльність
Реєструйся на безплатний курс і починай навчатися прямо зараз!
Записатись на курсУкраїнський автор
Навчання в будь-який час
Практика
Сертифікат по закінченню
Маєте питання?
Курс безкоштовний?
В який час будуть проходити заняття?
Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?
Не знайшли відповідь?
Центр допомоги