Боротьба з корупцією

NAUKMA

Доступний постійно

ПРО ЦЕЙ КУРС

Центр протидії корупції спільно з Anti-Corruption Research and Education Centre в Києво-Могилянській академії, Transparency International Україна та виданням “Наші Гроші” презентують перший в Україні масовий безкоштовний онлайн-курс «Боротьба з корупцією»!

НАВІЩО ЦЕЙ КУРС?

Щоб дієво протидіяти корупції, треба знати і розуміти, що це за явище, як і чому воно з'явилося в Україні, наскільки глибоко вразило суспільство, економіку та політику, яке середовище сприяє корумпованості державних службовців і які інструменти має громадянське суспільство, аби викривати і боротися з корупцією.

Онлайн-курс створений на основі міждисциплінарного курсу “Корупція, суспільство та державна політика”, розробленого спеціально для студентів Києво-Могилянської Академії експертами та співзасновниками Anti-Corruption Research and Education Centre - науково-освітнього міждисциплінарного центру при КМА.

ОСОБЛИВОСТІ ЦЬОГО КУРСУ

Курс розповідатиме про те, як проводити антикорупційні розслідування, викривати та попереджати корупцію під час державних закупівель, організовувати антикорупційні кампанії.

Курс має базовий та експертний рівень. Перший розрахований на широке коло слухачів, які хочуть розібратися із базовими поняттями, основами законодавства та вивчити роботу основних інструментів.

Експертний курс містить декілька додаткових лекцій, для засвоєння яких потрібно мати практичний юридичний досвід роботи та намір застосовувати отримання знання на практиці, в реальному житті.

ВИМОГИ ДО СЛУХАЧІВ

Жодних! Чекаємо на всіх зацікавлених навчитися боротися з корупцією в Україні! Особливо корисним курс стане для громадських активістів, журналістів, депутатів рад різного рівня та державних службовців, а також всіх, хто претендує на ці посади.

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ

Базовий рівень триватиме 5 тижнів. Кожний тиждень присвячений вивченню окремої теми.

Всі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно.

Цей онлайн-курс вироблено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Проект здійснено за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження». Точка зору, відображена у даному онлайн-курсі, може не співпадати з офіційною позицією уряду США.

Експертний рівень триватиме вдвічі більше - до 10 тижнів. Він розроблений за підтримки Міжнародного фонду Відродження та буде також доступний на сайті acrec.antac.org.ua.

ВИКЛАДАЧІ

  1. Павло Петренко, міністр юстиції України
  2. Сергій Лещенко, журналіст-розслідувач, народний депутат України
  3. Олекса Шалайський, редактор онлайн-видання Наші Гроші, журналіст-розслідувач, викривач найгучніших оборудок та схем на державних тендерах
  4. Руслан Рябошапка, експерт у сфері державної антикорупційної політики, колишній керівник Департаменту аналізу антикорупційної політики ТІ Україна, екс-заступник міністра юстиції України
  5. Експерти з Transparency International Україна
  6. Віталій Шабунін, експерт з питань парламентського лобіювання. голова правління “Центру протидії корупції”, Голова Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України.
  7. Дарина Каленюк, експерт у сфері пошуку та управління злочинно набутими активами, виконавчий директор “Центру протидії корупції”, член громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України.
  8. Олександра Устінова, експерт у сфері охорони здоров’я, керівник проектів та програм “Центру протидії корупції”
  9. Антоніна Волкотруб, експерт у сфері протидії відмиванню коштів, інформаційної розвідки та фінансового аналізу, фінансовий директор “Центру протидії корупції”
  10. Олена Щербан, юрсит, експерт у сфері державних закупівель, керівник юридичного відділу “Центру протидії корупції”

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладачі можуть рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладачів!

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.