Аналітичний центр при університеті: інструкція з експлуатації

School for Policy Analysis

Доступний постійно

ПРО ЦЕЙ КУРС

Ви навчаєтесь або працюєте в університеті? Хочете впливати на місцеву політику, але не знаєте як? Університетський аналітичний центр – той майданчик, який поєднає ваші академічні інтереси і експертизу з «реальною» політикою місцевої або центральної влади. Робота таких центрів при університетах вже тривалий час є поширеною в країнах Європи та США, проте досі не набула поширення в Україні. Аналітичний центр – це чудовий шанс і застосувати свої знання, і через аналітику вплинути на ухвалення того чи іншого рішення. Що необхідно, щоб запустити аналітичний центр у своєму університеті? Цей курс дає можливість осягнути дві фундаментальні складові створення і роботи такого центру: як писати аналітику та як розбудовувати організацію.

ОСОБЛИВОСТІ ЦЬОГО КУРСУ

Цей курс є унікальним з двох причин. По-перше, він включає огляд усіх найбільш важливих питань діяльності аналітичного центру: як організаційних (налагодження роботи команди, написання проєктів, комунікація), так і з написання аналітики (які види аналітичних документів бувають, яку лексику краще використовувати, що і як аналізувати). По-друге, дизайн курсу ґрунтувався на безпосередньому досвіді Школи політичної аналітики, яка пройшла цей шлях однією з перших в Україні. Тож усі запропоновані лекції – «курс молодого бійця», після якого лишається тільки реалізувати все власноруч.

Кожна лекція триватиме 15-20 хвилин і для зручності буде поділена на невеличкі блоки. У ній лекторка чи лектор дадуть детальну відповідь на одне з основоположних питань діяльності аналітичного центру чи то з аналітичної складової, чи то з організаційної.

ВИМОГИ ДО СЛУХАЧІВ

НЕМАЄ! В першу чергу, курс орієнтований на студентів та викладачів університетів. Проте якщо Ви маєте бажання покращити свої знання в аналітиці, методології досліджень чи проєктному менеджменті, наш курс так само буде для вас цікавим і корисним!

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ

Онлайн-курс триватиме 4 тижні. Всі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно.

Цей курс розроблено Школою політичної аналітики Києво-Могилянської академії за підтримки Посольства США в Україні.

ВИКЛАДАЧІ

Тарас Доронюк

Директор з розвитку Kyiv School of Economics.

Катерина Зарембо

Кандидатка політичних наук, старша викладачка кафедри міжнародних відносин Національного університету «Києво-Могилянська академія», асоційована аналітикиня Центру «Нова Європа».

Олексій Гарань

Доктор політичних наук, професор кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва.

Ірина Міняйло

Старша викладачка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Максим Яковлєв

Кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедрою міжнародних відносин Національного університету «Києво-Могилянська академія», директор Школи політичної аналітики НаУКМА.

Олена Нікуліна

Аналітикиня даних.

Ганна Шевченко

Експертка з організаційного розвитку.

Валерій Тертичка

Доктор наук з державного управління, професор, завідувач Києво-Могилянської школи врядування Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Світлана Кісільова

Експертка зі стратегічних комунікацій.

ТЕМИ ЛЕКЦІЙ

Тема 1. Аналіз публічної політики. Підготовка аналітичних матеріалів
Тема 2. Форми аналітичних матеріалів. Як писати аналітичні матеріали?
Тема 3. Конституційна модель в центрі політичної боротьби. Після Євромайдану: європейська модель урядування?
Тема 4. Якісні методи: фокус-групові дискусії та глибинні інтерв'ю. Проведення та аналіз фокус-групових дискусій та глибинних інтерв'ю
Тема 5. Кількісні методи досліджень. Зв'язки і моделі у кількісних методах досліджень
Тема 6. Відкриті дані для соціальних досліджень. Аналіз відкритих даних: перші кроки
Тема 7. Основні етапи написання проєкту. Лайфхаки з управління та проєктного менеджменту
Тема 8. Стейкхолдери в аналізі публічної політики. Ідентифікація стейкхолдерів
Тема 9. Комунікаційна стратегія. Комунікаційний план

ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Курс є безкоштовним. Все, що Вам знадобиться, — доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.