Економіка для всіх

Києво-Могилянська академія

Доступний постійно

ПРО ЦЕЙ КУРС

Не дивлячись на те, що Альфред Нобель не заповідав давати премію за досягнення в економіці, з 1969 року така премія існує. Адже всі ми живемо в економічному світі. І більшості з нас здається, що ми розуміємо про економіку все. Бо в нас є свій економічний досвід – ми, наші родичі й наші друзі вчимося, працюємо, отримуємо зарплатню чи інші доходи, щось купуємо, бачимо курс валюти, чуємо про державний бюджет і таке інше.

Цей курс відкриє економіку наново. Ви знайдете економіку як цікаву, неоднозначну й часом парадоксальну науку. Ці знання потрібні кожному: від чиновників до підприємців, від школярів до пенсіонерів! Долучайтеся!

Курс читає фінансист-практик та викладач Олексій Геращенко. Посилання на свої лекції, спеціально записані для Prometheus, надали авторитетні українські економісти і суспільні діячі: Богдан Гаврилишин, Павло Шеремета, Євген Пенцак. Здобувайте економічний образ мислення та ставайте економічно успішними. Україна має стати країною успішних людей!

Програма курсу

  1. Що таке економіка і економічна успішність? Як із третього світу потрапити в перший.
  2. Багатство народів і країн. Як наші цінності формують економіку.
  3. Різні економічні моделі та їх конкуренція. Соціалізм проти Капіталізму; Лібералізм проти Соціальної ринкової економіки.
  4. Ключові показники економіки. ВВП – що це насправді означає? Чи можна обрахувати «щастя» і чому такі спроби робляться?
  5. Депозити і кредити. Як виникли банки та чи потрібні вони?
  6. Державний і приватний сектор, зарплати і пенсії, заощадження та інвестиції. Як рухаються гроші в економіці?
  7. Податки та бюджет, Інфляція та валютний курс. Як вони формуються, хто чи що на них впливає.
  8. Органи економічного управління, їх відповідальність і вплив на економіку.
  9. Економіка майбутнього. Професії майбутнього. Чому світ зміниться до невпізнанності?
  10. Підсумки. Як зробити Україну «тигром» економічного зростання.

Тривалість курсу

5 тижнів.

Всі матеріали курсу та можливість отримати сертифікат доступні постійно.

Викладач

Course Staff Image #1

Олексій Геращенко

Економіст, викладач авторських фінансових курсів в Києво-Могилянській бізнес-школі, консультант, підприємець. Має багаторічний практичний досвід управління фінансами великих українських компаній. У 2010-2011 роках журнал «&.Финансист» у своєму рейтингу визнавав Олексія Геращенко одним із найкращих фінансових директорів України. Переможець конкурсу «Новітній інтелект України», призер Всеукраїнської математичної олімпіади. Має кілька десятків публікацій з практики управління фінансами. Активний учасник громадських об’єднань, що пропонують програму економічних реформ. Кількасот підприємців та топ-менеджерів українських компаній під час навчання на MBA-програмах пройшли курс фінансового менеджменту, що був розроблений автором.

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача!

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.