ПРО ЦЕЙ КУРС
Відкритість, підзвітність і прозорість органів державної влади – невіддільні складники належного врядування. Державна політика в різних сферах набуває більшої якості, якщо вироблена та впроваджується із відповідним залученням різних зацікавлених організацій громадянського суспільства та громадян. Громадськість вимагає від Уряду активного зворотного зв’язку, у свою чергу й Уряд не може обійтися без усвідомлення того, яким чином громадяни розуміють, оцінюють його зусилля у вирішенні соціально значущих питань. Отже, взаємодія з громадськістю – один з важливих напрямів діяльності органів державної влади.
Мета курсу «Взаємодія органів державної влади з громадськістю» – ознайомити фахівців структурних підрозділів з питань взаємодії з медіа та зв’язків з громадськістю в апаратах органів державної влади із сучасними принципами, стандартами, механізмами та інструментами взаємодії органів державної влади з громадськістю; розвинути їхні навички планування, здійснення та оцінки результатів взаємодії з громадськістю. Водночас курс розрахований на ширшу аудиторію: працівників інших структурних підрозділів органів державної влади, які в своїй діяльності взаємодіють з громадськістю; широке коло осіб (включно з представниками громадськості), зацікавлених у набутті знань про принципи та стандарти взаємодії з громадськістю, що стануть корисними в їхній діяльності.
Курс містить відеолекції, включає вивчення теоретичного матеріалу, участь у дискусіях на форумі, виконання проміжних тестів для перевірки набутих знань. Зареєструйтеся вже зараз – навчання починаємо у липні!
ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ
4 тижні.
ВИМОГИ ДО ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ
Жодних – лише зацікавленість темою.
ПРОГРАМА КУРСУ
- Модуль 1. Засади взаємодії органів виконавчої влади з громадськістю
- Модуль 2. Рівні та етапи взаємодії з громадськістю
- Модуль 3. Організація та проведення консультацій з громадськістю
- Модуль 4. Оцінка діяльності органів державної влади за напрямом «взаємодія з громадськістю»
РОЗРОБНИЦЯ КУРСУ
Наталія Балдич
Кандидатка наук з державного управління, доцентка кафедри економічної політики та врядування Національної академії державного управління при Президентові України, авторка близько десяти курсів для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, понад 70 наукових публікацій. Одна з авторів Пілотної методології оцінки діяльності органів виконавчої влади за напрямом «взаємодія з громадськістю», за якою у 2016-2017 рр. проводила оцінку взаємодії з громадськістю двох центральних органів виконавчої влади.
ЛЕКТОРИ КУРСУ
Лекторами курсу є відомі фахівці-практики з питань взаємодії з громадськістю:
Володимир Купрій
Перший заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби.
Кандидат наук з державної служби.
Кандидат наук з державного управління.
Досвід роботи експертом в програмах, проектах USAID, Канадського бюро з освіти, ПРООН, Ради Європи, ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», координатором проектів ОБСЄ в Україні, ЄС у сфері розвитку територіальних громад, державного управління, державної служби та служби в органах місцевого самоврядування в Україні. Працював виконавчим директором неурядової організації «Творчий центр ТЦК». Член Американської асоціації з оцінки (АЕА) та Європейської спільноти з оцінки (EES).
Наталія Окша
Заступниця директора департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Кабінету Міністрів України. Протягом 15 років працює в сфері комунікацій з громадськістю. Брала участь у розробленні проектів нормативно-правових актів з питань взаємодії органів виконавчої влади з громадськістю, проведення консультацій з громадськістю, фінансової підтримки громадських організацій тощо. Входила до складу робочої групи з розроблення законопроекту «Про публічні консультації».
Своїм досвідом взаємодії органів державної влади та громадськості поділяться фахівці-практики:
Галина Балковенко
Начальниця Управління стратегічного планування та аналізу політики Національного агентства України з питань державної служби.
Інна Борзило
Виконавча директорка Центру UA.
Марко Скакун
Голова ГО «Українська Демократія».
Вячеслав Сороковський
Експерт з питань децентралізації та публічних послуг Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).
Віктор Тимощук
Заступник голови правління Центру політико-правових реформ.
Ірина Гайдучик
Керівниця Волинського ресурсного центру місцевої демократії.
ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ
Курс безкоштовний?
Курс є повністю безкоштовним. Викладачка може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Усе, що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.
В який час будуть проходити заняття?
Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.