Думай інакше: Зламай перешкоди на шляху до навчання та відкрий свій прихований потенціал

McMaster University: Paul R. MacPherson Institute for Leadership, Innovation and Excellence in Teaching

Доступний постійно

Ви готові до карколомних змін у житті та кар’єрі? Втомились вчитись та нічого не запам’ятовувати? Хочете подолати всі перешкоди на шляху до нових знань? Прагнете змінити професію та почати заробляти більше? Зустрічайте новий курс від авторів найпопулярнішого курсу в світі «Навчаймось вчитись: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів» – Барбари Оклі та Терренса Седжновскі. Всі секрети кардинальних змін в одному кліку від вас!

Про що цей курс?

Цей курс допоможе вам покращити кар’єру та життя в сучасних швидкоплинних умовах. Попри вік та стать, попри стан здоров’я та спосіб життя, попри будь-які перепони ми навчимо вас найголовнішого: 

  • як взяти максимум від навчання онлайн та масових відкритих онлайн-курсів;
  • як шукати наставників та працювати з ними;
  • які секрети допоможуть уникнути руйнування вашої кар’єрі та катастрофічних подій у житті.

Ми перетворили складні наукові тлумачення на практичні поради про те, як ефективно вчитися та змінюватись навіть у зрілому віці. У цьому курсі ми спиратимемось на те, що ви вже знаєте, аби розвиватись та здобувати знання у нових фантастичних напрямах. Ми хочемо, аби після цього курсу ви з легкістю змогли стати тим, ким хочете бути, враховуючи реальні обмеження, які життя накладає на всіх нас. Ви побачите, що, використовуючи певні розумові інструменти та знання, ви можете зробити набагато більше, ніж вам здавалось. Навіть у дуже сміливих мріях!

Цей курс можна проходити разом з курсом «Навчаймось вчитись: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів» або після нього. Ми радимо вам опанувати обидва, адже «Навчаймось вчитись: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів» спрямований на розуміння навчального процесу, а «Думай навпаки: Зламай перешкоди на шляху до навчання та відкрий прихований потенціал» допоможе вам застосовувати знання на практиці та змінювати кар’єру й життя у будь-якому віці.

Цей курс - переклад українською мовою курсу Mindshift: Break Through Obstacles to Learning and Discover Your Hidden Potential.

Для кого цей курс?

Для всіх, хто хоче опанувати практичні навички навчання та повністю змінити своє життя й кар’єру. Жодні додаткові знання не потрібні, виключно ваше бажання та час!

Тривалість

4 тижні

Програма курсу

Тиждень 1. Зміни можливі!

У сучасному світі зміна – це єдина константа. Це означає, що на якій би стадії ви не знаходились у житті, ви повинні лишатись відкритими до змін. Як це зробити? Три способи: Дізнайтеся більше про свої приховані можливості, про ефективне навчання та про те, як зіставити ваші активи з можливостями перед вами. На цьому тижні ми зануримось у ці три важливі сфери!

Тиждень 2. Ще більше про щастя навчатись

Ключ до вашої здатності думати навпаки – вміння ефективно вчитися. Цього тижня ми заглибимось у цю важливу тему. Прокрастинація часом може ставати перешкодою у навчанні, тому ми дамо вам кілька важливих порад про те, як впоратися з нею. А ще ми навчимо вас практичних вправ, які допоможуть зосередитись та розслабитися, якщо у вашому житті стало забагато стресу. Ми також покажемо, як уникнути типових підводних каменів у навчанні. 

Тиждень 3. Навчання та кар’єра

Цього тижня ми поговоримо про те, як ваша кар’єра може розвиватися та змінюватися. Ваші внутрішні почуття щодо того, чим ви хочете займатися, можуть зіграти вирішальну роль у вашому щасливому майбутньому. Але суспільство також може мати значний вплив на кар’єрні рішення, так само як і батьки, родина та друзі. Ми поговоримо про те, як самостійно опанувати додаткові навички та розвинути нові таланти, які разом нададуть вам конкурентні переваги. Ми також поговоримо про різні практики та техніки, які допоможуть пережити зміни кар’єри та професійні катаклізми. 

Тиждень 4. Постійне навчання як спосіб життя

На останньому тижні курсу ми досліджуватимемо, як і чому варто тримати себе в режимі «розумової зміни». Ми дамо вам поради щодо того, як вибрати найкраще онлайн-навчання, яке підходить саме вам. А також ми поговоримо про інші способи навчання, які можуть зробити вас «найрозумнішою людиною в кімнаті». Навчіться використовувати власні переваги!

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ

4 тижні, 30 годин

ФОРМА НАВЧАННЯ

Онлайн-курс, опановується дистанційно

ФОРМА ПІДТВЕРДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ

Сертифікат про успішне завершення навчання з вказання кількості годин. Автентичність сертифікату можна перевірити за посиланням на ньому. Усі видані сертифікати внесено до реєстру, з яким можна ознайомитися за посиланням.

НАПРЯМ НАВЧАННЯ

Професійний розвиток педагогічних та науково-педагогічних працівників будь-якого напрямку, яким цікаво дізнатися, як опанувати нові навички для успішного навчання. 

ПЕРЕЛІК КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ, ЩО ВДОСКОНАЛЮВАТИМУТЬСЯ ТА НАБУВАТИМУТЬСЯ

Загальні: знання й розуміння сучасних тенденцій розвитку освіти; особливостей процесів викладання й навчання школярів та студентів; основних механізмів функціонування й реалізації компетентнісної парадигми навчання; критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.

Фахові: розвинені вміння організовувати педагогічну діяльність на компетентнісних засадах (прогнозування, проєктування, оцінювання тощо); конструювати та реалізувати сучасні програми навчання школярів із використанням різноманітних методів, форм і технологій; діагностувати освітній процес і складати індивідуальні освітні маршрути для становлення учня як особистості, громадянина, інноватора; керувати проєктною діяльністю школярів; проєктувати власну програму професійно-особистісного зростання.

МЕТА КУРСУ

Допомогти освітянам зрозуміти принципи роботи мозку й пам’яті та успішно використовувати знання для змін у кар’єрі та підходів до навчання. 

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

Назва розділів і тем Кількість годин
Усього у тому числі
Лекції Тестування Самостійна робота
Тиждень 1: Тиждень 1. Зміни можливі! 6,75 2 2 2,75
Тиждень 2. Ще більше про щастя навчатись 7,75 2 3 2,75
Тиждень 3. Навчання та кар’єра 7,75 2 3 2,75
Тиждень 4. Постійне навчання як спосіб життя 7,75 2 3 2,75
Усього годин 30 8 11 11

Затверджену програму можна завантажити, натиснувши на її зображення вгорі, або за цим посиланням.

Автори

Доктор Барбара Оклі

Доктор Барбара Оклі

Професор Оклендського університету та університету імені Макмастера. Філолог за першою освітою, фахівець із слов’янських мов, військовий офіцер, Барбара вирішила «перебудувати» власний мозок та опанувати технічну професію – вивчилась на інженера та одержала ступінь доктора технічних наук. Барбара працювала перекладачем на радянських траулерах у Беринговому морі та спеціалістом зі зв’язку на полярній станції в Антарктиді. Автор світових бестселерів, статей та наукових доробків. «Wall Street Journal» назвав її дослідження «справді революційними». Барбара Оклі авторка книжок «Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну» (2018); «Уроки без мороки. Хороші оцінки без зайвих страждань» (2019); «Mindshift: Break Through Obstacles to Learning and Discover Your Hidden Potential» (2017); «Uncommon Sense Teaching»(2021).

Доктор Терренс Седжновскі

Доктор Терренс Седжновскі

Піонер у галузі нейроінформатики, займається вивченням зв’язків між мозком та поведінкою. Автор понад 500 наукових праць та 12 книжок. Терренс входить до Американської академії мистецтв та наук. Керує дослідженнями у галузі нейрофізіології та вивченням нейронної мережі нашого мозку. Лауреат численних наукових нагород та головний редактор видання «Нейромережеві обчислення» Массачусетського технологічного інституту.

Курс перекладено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Курс є безкоштовним. Все, що Вам знадобиться, — доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.