Механіка реформ

Prometheus

Доступний постійно

ПРО ЦЕЙ КУРС

Ми живемо у XXI столітті у одній з найцікавіших країн на сучасній мапі світу, але чомусь не дуже щасливі. Чому ми незадоволені, яка в нас держава та як вона працює? Що потрібно зробити, аби не чути повсякчас заклики розпустити парламент або навіть радикальніші пропозиції? Чи варто обрати шлях Естонії, Японії, Грузії чи Швеції, щоб все одразу змінилось на краще? На жаль, так не буде, тому що так не працює. Ми маємо самі побудувати нове громадянське суспільство та навчитись у ньому жити. Це наша спільна задача.

Аби зрозуміти, як діяти, ми створити онлайн-курс «Механіка реформ» від провідних реформаторів України – реформатор державних закупівель Олександр Стародубцев, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я та трансформаторка системи охорони здоров’я Уляна Супрун, генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський, Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія, команда ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» та інших.

Цей курс – політекономія для всіх. У ньому немає ідеальної моделі побудови держави або шляху до цієї моделі. Ідеальної моделі не існує, але є успішні кейси. Кожен унікальний та особливий, а наше завдання – вивчити ці кейси, зрозуміти, як інші прийшли до успіху, та обрати власний шлях.

Як будувати нові інститути поведінки у державі? Чому це довго та складно? Чому реформування відбувається важче у демократичному суспільстві, ніж у авторитарному? Як все одно рухатись вперед? Як зрозуміти, що демократія – це завжди компроміс? Чому так важливо будувати ефективну бюрократію?

Курс «Механіка реформ» присвячений реформам в Україні, які відбулись після Революції Гідності. Ви дізнаєтесь, як проводилися реформи, який досвід та ідеологія бралися за основу, чому ухвалювались ті або інші рішення безпосередньо від людей, які працювали над розробкою та впровадженням реформ.

Якщо ви хочете бачити та розуміти зміни, які відбуваються з Україною, та власноруч творити ці зміни, то цей курс - для вас.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЛЕКТОРІВ

Стародубцев

Олександр Стародубцев

Олександр закінчив Харківський національний університет «ХПІ». Пройшов програму МВА в Києво-Могилянській бізнес-школі, яку закінчив 2015 року. В 2017-2018 році навчався у Стенфорді за програмою Ukrainian Emerging Leaders Program. До подій на Майдані Олександр працював на фондовому ринку керуючим партнером української філії мультинаціональної компанії. Під час Революції Гідності разом з друзями створив громадську ініціативу Відкритий Університету Майдану. Відразу після революції почав рух за реформування сфери державних закупівель. З часом ця ініціатива отримала назву «Prozorro».

Супрун

Уляна Супрун

Доктор Уляна Супрун виконує обов’язки міністра охорони здоров'я України з моменту її призначення Кабінетом Міністрів 27 липня 2016 року. Протягом останніх двох років вона успішно очолює команду, яка докладає усіх зусиль для трансформації системи охорони здоров'я України. Після понад 20 років роботи лікарем у Мічигані та Нью-Йорку, д-р Супрун переїхала до України під час Революції Гідності в листопаді 2013 року. Вона працювала лікарем-добровольцем та надавала допомогу пораненим. Доктор Супрун як Директор гуманітарних ініціатив Світового Конгресу Українців (СКУ) заснувала громадську організацію «Захист Патріотів», що проводить навчання з тактичної медицини для військових та цивільних осіб.

Смілянський

Ігор Смілянський

Генеральний директор ПАТ «Укрпошта». У нього понад 17 років професійного досвіду роботи в сфері стратегічного, управлінського і фінансового консалтингу. Останнім часом працював в Нью-Йорку (США) в американському офісі міжнародної аудиторської компанії KPMG. Має досвід роботи в Україні та інших країнах світу. Отримав ступінь МВА в Georgetown University, юридичну освіту в George Washington University Law School і бухгалтерську освіту в Pace University in New York.

Зураб Аласанія

Зураб Аласанія

10 квітня 2017 року Зураб Аласанія обраний Головою правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ). Закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю «Промислово-цивільне будівництво». З 1997 року працював у численних телевізійних проектах. У 2000 році став співзасновником і директором медіа-групи «Об’єктив». У 2006-му заснував агентство «МедіаПорт» і тижневик «MediaPost». У 2013-му став одним із засновників і журналістів Hromadske.tv.

Соболєв

Олексій Соболєв

Виконувач обов’язків керівника ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ». Закінчив Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана та CFA Institute. Працював у Dragon Asset Management, E& Y Ukraine та Міністерстві інфраструктури України.

Мотовиловець

Андрій Мотовиловець

Операційний директор ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ». Закінчив Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана та Києво-Могилянську бізнес-школу. Працював у комерційних банках, власному бізнесі та Міністерстві інфраструктури України.

Юрій Бугай

Юрій Бугай

Отримав ступінь бакалавра політології в Києво-Могилянській академії та ступінь магістра політичної економії у BI Norwegian Business School (Осло, Норвегія). Співзасновник та керівний партнер StudyDive – платформи для пошуку «живих» освітніх можливостей. Викладає управління змінами в Школі управління Українського Католицького університету (School of Public Management UCU), Київській школі економіки (Kyiv School of Economics) та школі для навчання держслужбовців проекту EU4PAR. Працював Керівником проектного офісу eHealth, який керував розробкою функціоналу електронної системи охорони здоров’я, необхідного для запуску реформи охорони здоров’я, від ідеї до передачі лідерства державі.

Ярослав Железняк

Ярослав Железняк

Має унікальний досвід роботи в наданні GR-послуг для Кабінету Міністрів України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Обіймає посаду радника Прем`єр-міністра України по роботі з парламентом та є членом групи стратегічних радників КМУ (SAGSUR). Раніше очолював напрямок взаємодії з органами влади у великій міжнародній компанії (SUN InBev Ukraine), а також в GR-консалтингу (Kesarev Consulting). Співзасновник соціального проекту PolitEyes, спрямованого на впровадження інноваційних підходів в адвокатуванні.

Мовчан

Олексій Мовчан

Проектний менеджер у ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ». У проекті займається питаннями регіональної експансії реформи, малої приватизації, роботою із громадськими організаціями та майданчиками. У 2016 закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія», студент Школи управління Українського католицького університету. За період роботи в реформі держпродажів долучив понад 30 міст до пілотного проекту.

Курс «Механіка  українських реформ» створено в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється  PACT в Україні.
	Зміст курсу є винятковою відповідальністю PACT та його партнерів та не обовязково відображає  погляди Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс повністю безкоштовний. Викладачі можуть рекомендувати навчальну літературу, щоб ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все, що вам знадобиться – доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.