Як діяти далі: Державним службовцям про сталий розвиток

Prometheus

Доступний постійно

Про курс

25 вересня 2015 року в Нью-Йорку відбувся історичний Саміт ООН, за результатами якого ухвалено Резолюцію «Перетворення нашого світу: порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року» і 17 Цілей сталого розвитку. Фактично державами визначено перелік нових орієнтирів розвитку світу, які мають сприяти економічному зростанню, раціональному природокористуванню та задовольняти ряд соціальних потреб.

Україна також долучилась до глобального процесу. У вересні 2017 року побачила світ Національна доповідь «Цілі сталого розвитку: Україна» з урахуванням специфіки національного розвитку, а 30 вересня 2019 року Президент України підписав Указ «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року». Відтак сталий розвиток – єдиний можливий шлях для розвитку економіки, громадянського суспільства і держави в напрямі зростання рівня та якості життя населення, додержання конституційних прав і свобод людини.

Сьогодні ми маємо створити й передати майбутнім поколінням не тільки справедливий, а й придатний для життя світ. Завдання складні, тому потребують нових підходів і обізнаності, як діяти #далі.

Що це за курс?

Цей курс створено у рамках реалізації проєкту «Онлайн-освіта задля сталого розвитку» Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Він є складовою частиною освітнього продукту, що був розроблений проєктом, та до якого ввійшли також курс для громадських активістів та курс для представників бізнесу.

Для кого цей курс?

Курс розрахований на розробників та тих, хто реалізує політики сталого розвитку в Україні, зокрема:

 • державних службовців категорії «А» (вищий корпус державної служби);
 • державних службовців категорії «Б»;
 • державних службовців категорії «В»;
 • голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників і заступників;
 • посадових осіб місцевого самоврядування 1–7 категорій посад;
 • депутатів місцевих рад;
 • працівників державних і комунальних підприємств, установ і організацій;
 • лідерів громадських організацій, політично активних громадян, студентів та інших.

Цей курс є рекомендований Національним агентством з питань державної служби до використання при розробці та реалізації навчальних програм підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань публічного управління, стратегічного управління та планування за змішаною формою навчання.

Курс є складовою частиною загальної професійної (сертифікатної) програми підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, акредитованої Національним агентством з питань державної служби.

Програма складається з двох частин: проходження онлайн-курсу " Як діяти далі: Державним службовцям про сталий розвиток" та отримання відповідного сертифікату освітньої платформи Prometheus, та тренінгової частини в Українській школі урядування.

Слідкуйте за відкриттям реєстрації за посиланням:https://pdp.nacs.gov.ua/courses/tsili-staloho-rozvytku-dlia-publichnykh-sluzhbovtsiv-4a97eaed-e375-46a9-81c0-24207b8e9609

Мета курсу

Підвищення спроможності публічних службовців аналізувати, формувати та реалізовувати публічну політику сталого розвитку територій через розбудову ефективного багаторівневого врядування в Україні на основі партнерської взаємодії задля досягнення Цілей сталого розвитку.

Тривалість курсу

4 тижні.

Програма курсу

Модуль 1. Світ на шляху сталого розвитку.

Модуль 2. Імплементація Цілей сталого розвитку в Україні.

Модуль 3. Підходи до забезпечення сталого розвитку держави.

Модуль 4. Децентралізація як передумова сталого розвитку в Україні.

Модуль 5. Засади регіональної політики сталого розвитку.

Модуль 6. Партнерство для сталого розвитку регіону.

Модуль 7. Імплементація Цілей сталого розвитку на місцевому рівні.

Модуль 8. Сталий місцевий розвиток за участі громади та бізнесу.

Модуль 9. Розбудова багаторівневого врядування задля сталого розвитку.

Модуль 10. Підготовка публічних управлінців, орієнтованих на досягнення Цілей сталого розвитку.

Робоча група

До підготовки матеріалів цього курсу було залучено понад 150 учасників, серед них - аналітики ПРООН, експерти з питань сталого розвитку, представники органів державної влади та місцевого самоврядування та викладачі закладів вищої освіти. Разом вони працювали над створенням навчальних модулів для кожного з напрямів, визначивши заздалегідь найголовніші для України виклики на шляху досягнення 17 Цілей сталого розвитку на період до 2030 року.

Візуальне та стилістичне оформлення всіх курсів виконано відповідно до офіційної айдентики 17 Цілей сталого розвитку, за якою кожен колір має значення, а разом вони подають величезний спектр завдань, на розв’язання яких і спрямовано 17 Цілей сталого розвитку. Проте найголовніше – курс за своєю концепцією надає орієнтири для подальших дій.

Що дасть вам цей курс?

 1. Підвищення обізнаності щодо Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року, глобальних тенденцій і кращих світових практик упровадження Цілей сталого розвитку.
 2. Розуміння особливостей інституційного забезпечення досягнення Цілей сталого розвитку в Україні на національному, регіональному і місцевому рівні.
 3. Розуміння практичних аспектів розробки та реалізації ефективної публічної політики сталого розвитку територій, моніторингу й оцінювання результатів.
 4. Нове бачення розбудови партнерських відносин і формування спільноти навколо загальних для неї цілей та інтересів.
 5. Компетентність і впевненість при прийнятті управлінських рішень, що сприятимуть якнайшвидшому та найефективнішому досягненню Цілей сталого розвитку – від маленької громади до масштабу всієї держави. 

Форма підтвердження результатів навчання

Сертифікат про успішне завершення навчання. Автентичність сертифікату можна перевірити за посиланням на ньому. Усі видані сертифікати внесено до реєстру, з яким можна ознайомитися за посиланням.

Спікери

Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ України, віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції (2019-2020 рр.), постійний представник України при Раді Європи (2016-2019 рр.), кандидат юридичних наук.

Джордж Боума

Керівник команди сталого розвитку Стамбульського регіонального центру Програми розвитку ООН.

Маркус Бранд

Старший радник з питань демократичного врядування та сталого розвитку ПРООН в Україні.

Зоя Гаркавенко

Керівниця Тренінгового центру Української школи урядування, член Всеукраїнського педагогічного клубу, член Наглядової ради Радіо Марія, кандидат психологічних наук.

Ія Дегтярьова

Директор Інституту публічного управління та адміністрування Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, доцент.

Олена Дубровіна

Заступник начальника управління економічної стратегії департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Геннадій Зубко

Віцепрем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (2014-2019 рр.), перший заступник Глави Адміністрації Президента України (2014 р.), народний депутат України VII скликання.

Ольга Кармазіна

Заступник директора департаменту соціальної статистики Державної служби статистики України.

Світлана Ковалівська

Керівник центру регіональних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень.

Валерій Кокоть

Виконавчий директор Інституту інклюзивного розвитку.

Василь Куйбіда

Професор кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом Національної академії державного управління при Президентові України, народний депутат України V-VI скликань, Львівський міський голова (1994-2002 рр.), міністр регіонального розвитку та будівництва України (2008-2010 рр.), президент Національної академії державного управління при Президентові Україні (2016-2019 рр.), почесний член Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, доктор наук з державного управління, професор, заслужений юрист України.

Володимир Купрій

Виконуючий обов'язки голови Національного агентства України з питань державної служби, член Американської асоціації з оцінки (AEA) та Європейської спільноти з оцінки (EES), кандидат наук з державного управління.

Анатолій Максюта

Голова правління Інституту суспільно-економічних досліджень, перший заступник міністра фінансів України (2005 р.), перший заступник міністра економіки України (2005-2007, 2008-2011 рр.), перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України (2012-2014 рр.), виконуючий обов'язки міністра економічного розвитку і торгівлі України (2014 р.), заслужений економіст України.

Олена Маслюківська-Самберг

Аналітикиня із розвитку програм та інновацій ПРООН в Україні.

Ірина Озимок

Керівник програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund, засновниця Міжнародного Саміту Мерів.

Анатолій Ткачук

Директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства, народний депутат України І скликання, заступник міністра регіонального розвитку та будівництва України (2008-2010 рр.).

Юрій Третяк

Керівник групи радників з підтримки впровадження державної регіональної політики Програми "U-LEAD з Європою", виконавчий директор всеукраїнської спілки громадських організацій "Асоціація агенцій регіонального розвитку України”.

Володимир Удовиченко

Координатор Офісу впровадження децентралізаційної реформи Київського РВ АМУ, депутат Київської обласної ради, Славутицький міський голова (1990-2015 рр.), почесний член Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, доктор економічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки.

Сергій Шаршов

Генеральний директор Директорату з питань місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України.

Клавдія Шевелюк

Національна консультантка ПРООН в Україні, засновниця агенції змін Responsible Future.

Павло Шеремета

Міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014 р.), засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS) та Школи управління Українського католицького університету, колишній президент Київської школи економіки.

Мова курсу

Українська.

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс є безкоштовним. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Успішно складіть всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.