Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів

UDA

Доступний постійно

ПРО КУРС

Нині Україна є країною з найбільшим забрудненням території мінами та вибухонебезпечними предметами у світі. Через це різко зросла небезпека травмування і загибелі дорослих та дітей, чоловіків та жінок внаслідок неправильного поводження з боєприпасами та вибухонебезпечними предметами на територіях проведення бойових дій. В першу чергу, це залишені в деокупованих містах та селах міни, а також небезпечні предмети, що потрапили в неконтрольований обіг по всій території країни. Тому інформування та навчання з попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, набуває все більшої актуальності.

МЕТА КУРСУ

Підготовка EORE-тренерів для забезпечення широкого розповсюдження повідомлень щодо ризиків від ВНП серед дітей через шкільну програму, а також дорослих через систему безпеки та охорони праці в організаціях / підприємствах / установах / компаніях по території всієї України, і формування в них навичок безпечної поведінки.

НА ЦЬОМУ КУРСІ ВИ

Отримаєте знання і навички щодо навчання дітей і дорослих у громадах правил безпечної поведінки в умовах наявності загроз від мін та вибухонебезпечних предметів.

ЦЕЙ КУРС БУДЕ ЦІКАВИЙ

Керівникам підприємств та установ для проведення заходів із техніки безпеки з метою профілактики випадків смертей і травмування співробітників від мін та ВНП, вчителям під час шкільного процесу, а також широкому загалу читачів для підвищення обізнаності щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів і формування навичок правильної поведінки в умовах загрози.

ПЕРЕЛІК КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ, ЩО ВДОСКОНАЛЮВАТИМУТЬСЯ / НАБУВАТИМУТЬСЯ

Загальні: соціально-психологічна; інтегральна; самостійність мислення.

Фахові: компетентності для ефективної передачі знань щодо загроз від мін та ВНП; практичні навички правильної поведінки з ВНП; інструментарій для формування у дітей та дорослих ціннісного ставлення до життя і здоров’я людини і насамперед до власного; методологія безпечної поведінки у разі зіткнення з небезпечними предметами чи потрапляння в екстремальні ситуації.

ЗАВДАННЯ КУРСУ

 1. Надати всім учасникам навчання перевірену інформацію щодо мін і вибухонебезпечних предметів та їхніх різновидів.
 2. Сформувати необхідні компетентності у педагогічних працівників та працівників із охорони праці в організаціях/підприємствах/компаніях для ефективної передачі знань щодо загроз від мін та ВНП, а також навичок безпечної поведінки жителям місцевих громад.
 3. Надати EORE-тренерам необхідний інструментарій для формування у дітей та дорослих ціннісного ставлення до життя і здоров’я.

Курс розроблений відповідно до вимог Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» й Міжнародних стандартів протимінної діяльності (IMAS) та призначений для підготовки інструкторів з навчання населення, яке живе/працює на територіях, де є масштабна і довготривала проблема мінної небезпеки.

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

Затверджену програму можна завантажити, натиснувши на її зображення вгорі, або за цим посиланням.

Матеріали курсу відповідають Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800 зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року № 1133).

ПРОГРАМА КУРСУ

I. Що потрібно знати про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів.

 • Лекція 1. Ситуація в Україні. Нормативно-правова база протимінної діяльності.
 • Лекція 2. Наземні міни: загальний огляд, типи мін та спосіб ураження. Правила безпеки.
 • Лекція 3. Інші види загроз.

ІІ. Небезпечні території та правила безпечної поведінки в умовах наявності мін та ВНП.

 • Лекція 1. Ознаки небезпечних територій (районів) та їхні системи позначення (маркування).
 • Лекція 2. Правила безпечної поведінки в умовах наявності мін та ВНП.
 • Лекція 3. Типи мінно-вибухових травм та важливість знання правил надання першої домедичної допомоги.

ІІІ. Проведення у навчальних закладах занять з інформування про небезпеку мін та ВНП.

 • Лекція 1. Особливості ефективного навчання різних категорій населення.
 • Лекція 2. Планування подальшої діяльності щодо зменшення впливу мін та вибухонебезпечних предметів на громади, що постраждали.

Кожен модуль має лекції з відповідних тем та тести, а також завершальний тест/іспит з перевірки отриманих знань і навичок. Після завершення всіх модулів, успішної здачі тестів та кінцевого іспиту в кабінеті генерується сертифікат, який надає право викладати курс “Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів”.

ОБСЯГ КУРСУ

30 годин (1 кредит)

ФОРМА НАВЧАННЯ 

Дистанційна, онлайн-курс

ФОРМА ПІДТВЕРДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

Успішне проходження тестових завдань після кожного модуля — 80% правильних відповідей.Всі матеріали даного курсу є інтелектуальною власністю Асоціації саперів України та її експертів. Поширення будь-яких матеріалів цього курсу вимагає збереження авторського права, відповідно до Закону України «Про авторське право і суміжні права». При поширенні матеріалів курсу необхідно обов’язково вказувати першоджерело: активний лінк на офіційний сайт організації ГО «Асоціація саперів України» або активний лінк на даний курс.

Автори курсу

Курс був розроблений ГО «Асоціація саперів України» за підтримки Державного департаменту США через Посольство США в Україні та сприяння Міністерства освіти та науки України на основі навчально-методичного посібника «Навчання населення з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів».

               


Пістрюга Тимур Валентинович

Пістрюга Тимур Валентинович

Голова ГО «Асоціація саперів України», сертифікований тренер з навчання населення з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів (EORE), під загальним керівництвом якого було успішно реалізовано 6 проєктів у сфері протимінної діяльності, в тому числі EORE.

Чуткий Сергій Іванович

Чуткий Сергій Іванович

Головний автор навчально-методичного посібника «Навчання населення з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів», керівник напряму EORE ГО “Асоціація саперів України”, сертифікований тренер ПРООН, Міжнародного центру розвитку і лідерства (МЦРЛ/ILDC) та інших міжнародних організацій з 20-річним досвідом практичної роботи.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс безкоштовний?

Так. Все, що вам знадобиться, – доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення курсу?

Так. Успішно виконайте всі завдання курсу та отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.