Соціальне підприємництво

WNISEF

Доступний постійно

ПРО КУРС

Існує думка, що всі підприємства в майбутньому стануть соціальними, тому що такі підприємства можуть створювати соціальну цінність та бути прибутковими одночасно. Цей курс розкриває сутність соціального підприємництва та надає практичні інструменти для створення і ведення ефективного соціального бізнесу. Учасники курсу дізнаються як деякі підприємства відходять від традиційних прибуткових та неприбуткових видів діяльності, створюючи новий “гібридний” підхід до ведення бізнесу. Курс було розроблено у партнерстві з професором бізнес-школи Університету ДеПоля (Чикаго) Патріком Дж. Мерфі.

Головною метою курсу “Соціальне підприємництво” є отримання учасниками сукупності знань та вмінь, необхідних для ефективного запуску власного соціального бізнесу чи участі у соціальних проектах.

Важливою особливістю курсу є записані спеціально для нього інтерв’ю із соціальними підприємцями з України та людьми, які долучаються до розповсюдження культури соціального підприємництва. Ці інтерв’ю були записані з представниками таких організацій як: платформа “Тепле Місто”, соціальне підприємство “Горіховий дім”, громадська організація “Дивовижні” та електронна система публічних закупівель “Prozorro”. Учасники курсу навчаться розрізняти соціальну відповідальність бізнесу та соціальне підприємництво, дізнаються про головні аспекти планування соціального підприємства та визначать критерії успішності для соціального бізнесу. Програма курсу була створена таким чином, щоб поступово відкривати нові елементи соціального підприємництва, підкріплюючи кожну тему коментарями практиків.

Курс було розроблено під час стажування в Університеті ДеПоля (Чикаго) по Програмі ім. Фулбрайта та створено за підтримки Western NIS Enterprise Fund.

КОМУ ЦЕЙ КУРС БУДЕ ЦІКАВИМ

  • Бажаючим відкрити власну справу, яка буде корисною для суспільства;
  • Підприємцям, які хочуть займатися соціальними проектами;
  • Представникам неприбуткових організацій, які хочуть більше фінансових можливостей;
  • Студентам, які навчаються бізнесу та веденню неприбуткової діяльності;
  • Викладачам бізнес-дисциплін, які шукають нові підходи.

ЗМІСТ КУРСУ

Тема 1: «Що таке соціальне підприємництво?»

Тема 2: «Планування соціального підприємства»

Тема 3: «Організація соціального підприємства»

Тема 4: «Пошук фінансування для соціального підприємства та маркетинг»

Тема 5: «Оцінювання результатів діяльності та подальший розвиток»

ВИМОГИ ДЛЯ СЛУХАЧІВ

Курс не потребує спеціальної підготовки. Базові знання з економіки, підприємництва та бізнес-планування є бажаними. Частина рекомендованої літератури, зазначеної в курсі, написана на англійській мові.

ЩОТИЖНЕВЕ НАВЧАЛЬНЕ НАВАНТАЖЕННЯ

3-5 годин

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ

5 тижнів

АВТОРИ КУРСУ

Артем Корнецький

Артем Корнецький

Доктор філософії. Співзасновник School of ME. Доцент Українського католицього університету. Тьютор та ментор в U Open University. Запрошений дослідник по Програмі ім. Фулбрайта в Університеті ДеПоля (Чикаго). Член редакційної колегії наукового журналу Management Decision. Автор більше 20 наукових публікацій з економіки.

Патрік Дж. Мерфі

Патрік Дж. Мерфі

Доктор філософії. Професор Університету ДеПоля (Чикаго). Редактор наукового журналу Management Decision та автор книги Mutiny and Its Bounty: Leadership Lessons from the Age of Discovery (Yale University Press). Президент ради директорів в Chicago Cultural Alliance. Має більше 30 наукових публікацій з економіки, був запрошеним експертом для Businessweek, USA Today, The Globe and Mail, US News and World Report, Financial Times, Harvard Business Review, CCTV.

Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних у межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його закінчення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так! Успішно виконайте усі завдання курсу й отримайте сертифікат про його закінчення з підписом викладача!

У який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.