Право на бізнес: як залучати ресурси на власну справу
Цей курс, розроблений БФ "Право на захист", допоможе вам знайти дієві та безпечні можливості для залучення фінансування та ресурсів для започаткування чи розвитку власної справи. Ви дізнаєтесь, як використати доступні в Україні інструменти, отримати підтримку та зробити перший крок до фінансової стабільності й самозабезпечення.
- Старт курсу: ㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ9-16 грудня
- Мова курсу: ㅤㅤукраїнська
- Сертифікат: ㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤпо закінченню
- Курс триває: ㅤㅤㅤㅤ2,5 години
Право на бізнес: як залучати ресурси на власну справу
Цей курс, розроблений Благодійним фондом «Право на захист», допоможе вам знайти дієві та безпечні можливості для залучення фінансування та ресурсів для започаткування чи розвитку власної справи. Ви дізнаєтесь, як використати доступні в Україні інструменти, отримати підтримку та зробити перший крок до фінансової стабільності й самозабезпечення.
- Старт курсу: 9-16 грудня
- Мова курсу: українська
- Сертифікат: по закінченню
- Курс триває: 2,5 години
Чому цей курс актуальний саме зараз? ·
Тема посилення економічної спроможності шляхом підприємництва актуальна завжди. Це про самозарадність громадян, а значить — про самостійність, уміння брати на себе відповідальність, проактивну позицію для досягнення гідного рівня життя і, як наслідок, формування певних звичок у суспільстві. Сьогодні це надзвичайно важливо, бо у зв’язку з війною мільйони українців утратили все й мають нагальну потребу у відновленні хоча б базової фінансової стабільності. Багато жінок, на жаль, залишилися самі й мають дбати про родину. Підприємництво — один із ефективних шляхів для забезпечення себе та своєї родини. Але часто постає запитання: «Як мені почати, якщо я все втратив? Я не маю стартового капіталу. У мене немає тих, хто міг би мені допомогти, бо на новому місці я нікого не знаю». Тож потреба в підтримці, підказках щодо пошуку дієвих і безпечних можливостей залучення фінансування та інших ресурсів для того, щоб розпочати власну справу на новому місці, або підтримати й посилити мікробізнес, що вже працює, саме на часі. Такі можливості сьогодні в Україні є.
Для кого цей курс? У чому полягає мета курсу? ·
Мета курсу –– підтримати тих, хто шукає допомоги для започаткування або посилення власної справи. А саме: де шукати можливості для залучення ресурсів на власну справу, якими інструментами скористатися, які кроки зробити на шляху до залучення фінансування чи інших ресурсів.
Які проблеми вирішить цей курс? ·
Цей курс дасть практичні поради, що робити для залучення ресурсів, як це працює, які є можливості сьогодні в Україні, як ними скористатися. Унікальність курсу полягає в поєднанні корисної інформації від експертів-практиків, порад від фахівців та історій реальних людей. Усі уроки викладено в коротких відео, які просто й доступно розкривають тему. Ми сподіваємося, що цей курс стане ще одним кроком на шляху до відновлення й посилення спроможності до самозабезпечення тих, хто постраждав від війни.
Про курс
Курс організував БФ «Право на захист» як партнер Консорціуму Реагування (Ukraine Response Consortium) у межах проєкту «Консорціум Реагування: Надання багатогалузевої гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні (2023–2026)».
Створення освітнього онлайн-курсу «Право на бізнес: як залучати ресурси на власну справу» стало можливим завдяки значній підтримці американського народу через Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA). Відповідальність за зміст лежить на БФ «Право на захист» і не обов'язково відображає погляди USAID (BHA) або уряду США.
Донори і партнери курсу
Про курс
1. Чому цей курс актуальний саме зараз?
Тема посилення економічної спроможності шляхом підприємництва актуальна завжди. Це про самозарадність громадян, а значить — про самостійність, уміння брати на себе відповідальність, проактивну позицію для досягнення гідного рівня життя і, як наслідок, формування певних звичок у суспільстві.
Сьогодні це надзвичайно важливо, бо у зв’язку з повномасштабною воєнною агресією мільйони українців утратили все й мають нагальну потребу у відновленні хоча б базової фінансової стабільності. Багато жінок, на жаль, залишилися самі й мають дбати про родину. Підприємництво — один із ефективних шляхів для забезпечення себе та своєї родини. Але часто постає запитання: «Як мені почати, якщо я все втратив? Я не маю стартового капіталу. У мене немає тих, хто міг би мені допомогти, бо на новому місці я нікого не знаю. Я не можу ризикувати останнім, бо якщо не вийде, мені не буде на що годувати дітей».
Тож потреба в підтримці, підказках щодо пошуку дієвих і безпечних можливостей залучення фінансування та інших ресурсів для того, щоб розпочати власну справу на новому місці, або підтримати й посилити мікробізнес, що вже працює, саме на часі. Такі можливості сьогодні в Україні є.
2. Для кого цей курс? У чому полягає мета курсу?
Мета курсу –– підтримати тих, хто шукає допомоги для започаткування або посилення власної справи. А саме: де шукати можливості для залучення ресурсів на власну справу, якими інструментами скористатися, які кроки зробити на шляху до залучення фінансування чи інших ресурсів.
3. Які проблеми вирішить цей курс?
Цей курс дасть практичні поради, що робити для залучення ресурсів, як це працює, які є можливості сьогодні в Україні, як ними скористатися.
Унікальність курсу полягає в поєднанні корисної інформації від експертів-практиків, порад від фахівців та історій реальних людей. Усі уроки викладено в коротких відео, які просто й доступно розкривають тему.
Ми сподіваємося, що цей курс стане ще одним кроком на шляху до відновлення й посилення спроможності до самозабезпечення тих, хто постраждав від війни.
На нашу думку, можливість забезпечити гідний рівень життя собі та своїй родині дає можливість залишатися в Україні. Економічна активність сприяє ефективній інтеграції в новій громаді після переміщення та відновленню соціальної активності після травми.
Курс організував БФ «Право на захист» як партнер Консорціуму Реагування (Ukraine Response Consortium) у межах проєкту «Консорціум Реагування: Надання багатогалузевої гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні (2023–2026)». Створення освітнього онлайн-курсу «Право на бізнес: як залучати ресурси на власну справу» стало можливим завдяки значній підтримці американського народу через Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA). Відповідальність за зміст лежить на БФ «Право на захист» і не обов'язково відображає погляди USAID (BHA) або уряду США.
Донори курсу
Цей курс підходить для
Власників малого та мікробізнесу
які прагнуть розширити або відновити свою справу
Підприємців-початківців
які роблять перші кроки у бізнесі
ВПО
які шукають нові можливості для фінансової стабільності
Постраждалих від війни
які потребують підтримки для початку або розвитку бізнесу
Жінок
які вимушені самостійно забезпечувати свою родину
Ветеранів
які прагнуть започаткувати власну справу після служби
Осіб з інвалідністю
які шукають інструменти для самозабезпечення
Інших вразливих категорій населення
які хочуть знайти нові джерела доходу
Усіх
хто готується розпочати власну справу та потребує допомоги у залученні ресурсів і фінансування
Програма курсу
Модуль 1. Оцінка капіталу та інструменти залучення ресурсів3 лекції ·
- Лекція 1.1. Вступ
- Лекція 1.2. Розрахунок стартового капіталу для бізнесу
- Лекція 1.3. Інструменти для залучення ресурсів: огляд і вибір
Модуль 2. Бізнес-план для залучення ресурсів2 лекції ·
- Лекція 2.1. Структура бізнес-плану
- Лекція 2.2. Реальний кейс: як бізнес-план допоміг залучити ресурси
Модуль 3. Гранти для бізнесу4 лекції ·
- Лекція 3.1. Види грантів і вимоги до заявок
- Лекція 3.2. Як донори підтримують підприємництво: можливості й підходи
- Лекція 3.3. Приклад заповнення грантової заявки
- Лекція 3.4. Реальний кейс: отримання гранту
Модуль 4. Краудфандинг2 лекції ·
- Лекція 4.1. Краудфандинг: як і де залучати ресурси
- Лекція 4.2. Реальний кейс: залучення ресурсів шляхом краудфандингу
Модуль 5. Кредитування2 лекції ·
- Лекція 5.1. Огляд кредитних програм для мікробізнесу
- Лекція 5.2. Фінансова модель: як розрахувати кредити
Модуль 6. Залучення інвестицій2 лекції ·
- Лекція 6.1. Типи інвесторів і процес залучення інвестицій
- Лекція 6.2. Реальний кейс: як інвестор обирає бізнес для інвестування
Модуль 7. Місцеві цільові програми2 лекції ·
- Лекція 7.1. Місцеві цільові програми — одне з джерел залучення ресурсів
- Лекція 7.2. Реальний кейс: приклад цільової програми
Модуль 8. Соціальна цінність бізнесу2 лекції ·
- Лекція 8.1. Соціальна цінність бізнесу: перевага для залучення ресурсів
- Лекція 8.2. Завершення
ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРІВ
Валерія Секісова
Керівниця програми «Економічної включеності внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від війни населення» в БФ «Право на захист»
Олена Шилобрид
Заступниця керівниці програми «Економічної включеності внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від війни населення» в БФ «Право на захист»
Артем Корнецький
доктор філософії
Олександр Валігурський
засновник консалтингового агентства
Марина Денищенко
Координаторка проєктів із відновлення в межах Програми співробітництва в Посольстві Швейцарії в Україні
Ольга Маліхатко
Експертка з проєктного дизайну, менеджменту й фандрейзингу
Денис Бортніков
Партнер ГО School of ME, консультант із краудфандингу ПРООН в Україні, запрошений викладач УКУ, засновник «ТАМ Простір» (Київ).
Тетяна Саврук
Менеджерка з кредитних ризиків VisionFund Ukraine
Олена Фадієвська
РОЗРОБНИКИ КУРСУ
Благодійний фонд «Право на захист»
Благодійний фонд «Право на захист» - це провідна правозахисна організація, що комплексно захищає людей в ситуаціях конфліктів, катастроф, вимушених переміщень та уможливлює системні зміни, які запобігають таким ситуаціям. Основні напрямки нашої роботи: юридична, психологічна, соціальна, матеріальна грошова та негрошова допомога, моніторинг на пунктах перетину та в колективних центрах, адвокаційні заходи на державному та міжнародному рівнях, а також діяльність задля підвищення економічної спроможності населення та раннього відновлення громад.
Право на бізнес: як залучати ресурси на власну справу
Реєструйся на безплатний курс і починай навчатися прямо зараз!
Записатись на курсУкраїнський автор
Навчання в будь-який час
Тестування
Сертифікат по закінченню
Маєте питання?
Курс безкоштовний?
Які умови необхідно виконати для отримання сертифіката?
В який час будуть проходити заняття?
Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?
Не знайшли відповідь?
Центр допомоги