Довго вагались — і нарешті зважилися розпочати кар’єру в ІТ? Перший крок — якісна освіта. На щастя, сьогодні лідери ринку хочуть бачити у своїх командах не власників червоних дипломів після 5 років навчання, а тих, хто має міцні знання і практичні навички. Створення сайтів, верстка, розробка вебдодатків, вебдизайн, тестування програмного забезпечення — все це лише неповний перелік напрямів ІТ. Як обрати свій, які переваги і недоліки кожного з них? І скільки знадобиться часу, щоб розпочати шлях в одній із найперспективніших сфер діяльності?

Через війну, економічну кризу, вимушену потребу зміни місця проживання попит на навчання IT-спеціальностям постійно зростає. Ми вирішили дослухатися до потреб слухачів, підтримати українців та українську економіку. Так у партнерстві з найбільшими IT-компаніями на Prometheus з’явилися якісні і доступні інтерактивні онлайн-програми, якими ми без перебільшення можемо пишатися. Завдяки ним ви маєте можливість пройти шлях від знайомства з галуззю до отримання першої роботи в IT. А ще — розпочати навчання абсолютно безкоштовно, зареєструвавшись для проходження першого тестового тижня.

 

IT-програми Prometheus: обери свою

 

Курс «Front-end. Повний курс для початківців від Ciklum»

Front-end розробник це програміст, який відповідає за зовнішній вигляд сайтів, вебсервісів та мобільних додатків: верстку шаблонів, оформлення тексту та взаємодію користувача з інтерфейсом. Без нього неможливо створити зручний і приємний цифровий продукт. 

У жовтні 2022 року на 1 вакансію front-end розробника на Dou претендували 35 осіб, проте і кількість пропозицій тут була однією з найбільших в ІТ-сегменті, 312.

Курс «QA Manual від GlobalLogic»

Manual QA (ручне тестування програмного забезпечення) – це напрям роботи в IT, що передбачає перегляд програмного забезпечення на предмет помилок, дефектів і вразливостей. Тестувальники вручну перевіряють програмне забезпечення як спеціалісти тестування і як користувачі, контролюючи якість його роботи. Якщо програма працює не так, як задумано, — фіксується bug, тобто помилка, яку програміст повинен виправити. 

Курс «Автоматичне тестування програмного забезпечення від GlobalLogic»

У невеликих проєктах тестування можна здійснювати вручну. У значних, де кількість тестів досягає сотень або навіть тисяч, ручний контроль практично неможливий.

Мета автоматизації — зменшити кількість тестових прикладів, які треба запускати вручну. За даними Dou, тільки за минулий рік кількість пропозицій роботи для тестувальників збільшилася майже вдвічі: з 6340 до 11201.

Курс «Розробка вебдодатків на Ruby від SoftServe»

Конкуренція в цій ніші є однією з найнижчих в ІТ. Розробників Ruby/Rails відносно небагато — на відміну від вакансій для таких спеціалістів, навіть під час війни. Такі розробники дуже цінуються, особливо ті, хто має досвід. До того ж Ruby-ком’юніті вважають одним із найбільш активних і доброзичливих. 

Курс «UX/UI Design Basic»

Комплексний інтенсивний курс «UX/UI Design Basic‎» дозволить перейти від загальних уявлень про цифрові продукти до практичної роботи з їхньої розробки. Термін користувацький досвід (або UX) описує взаємодію людини з продуктом або послугою. UX та UI-дизайни не можуть існувати окремо. UI відповідає за те, як продукт виглядає та взаємодіє з користувачем, UX — як він функціонує.

Курс «Основи аналітики даних (Business Intelligence) »

Аналітика даних — це вже давно не про внесення даних в таблиці. Сьогодні це повноцінний напрям ІТ з серйозними вимогами і перспективами. Зарплати аналітиків продовжують впевнено зростати. Нижча медіанна зарплата зумовлена вищою часткою початківців, інтернів та джуніорів, яких серед дата-аналітиків — більше третини, 36%.

Викладачами курсів стали найдосвідченіші фахівці GlobalLogic, Ciklum та SoftServe. Навчальні програми були розроблені спільно з роботодавцями, які як ніхто розуміють, що саме мають вміти нові IT-спеціалісти. Найкращі випускники зможуть пройти співбесіди та продовжити співпрацю з компаніями. А щоб слухачі отримали перший job offer якнайшвидше, ми підготували безкоштовні мінікурси «Англійська для початківців у сфері ІТ» та «Як знайти першу роботу в ІТ». 

 

 

Обирай за складністю

 

Найпростішим напрямом для старту в ІТ може бути ручне тестування вебпродуктів, QA Manual. У роботі тестувальники користуються так званими тест-кейсами — описом кроків, які потрібно пройти для отримання бажаного результату. Перевага методу — спеціалісту не потрібно володіти мовами програмування та глибокими технічними знаннями. 

В автоматичному тестуванні аналогічного результату досягають за допомогою невеликих програм, які самі проходять тест-кейси. Щоб опанувати цей напрям, бажано володіти основами ручного тестування. 

Курс «Основи аналітики даних (Business Intelligence)» також розрахований на початківців. Матеріал подається максимально доступною мовою. 

Чи можливо стати front-end розробником з нуля? Так, проте засвоїти матеріал буде простіше з базовими знаннями програмування. Для цього попередньо можна пройти наш безкоштовний курс «О‎снови WEB UI розробки 2022». Щоб опанувати професію розробника вебдодатків на Ruby, також бажано знати основи програмування.

Для опанування UX/UI Design Basic стануть у пригоді базові навички роботи з онлайн-сервісом розробки інтерфейсів та прототипування Figma, проте ця умова не є обов’язковою. Програма доступна також для UI-дизайнерів, що не мають досвіду в UX.

 

 

Обирай за тривалістю

 

Скільки треба часу, щоб опанувати той чи інший напрям на рівні, достатньому для отримання першої роботи на посаді trainee? Ми пропонуємо такі терміни:

 • «Front-end. Повний курс для початківців від Ciklum» — 13 тижнів;
 • «QA Manual від GlobalLogic» — 12 тижнів;
 • «Автоматичне тестування програмного забезпечення від GlobalLogic» — 11 тижнів;
 • «Розробка вебдодатків на Ruby від SoftServe» — 12 тижнів;
 • «UX/UI Design Basic» — 12 тижнів;
 • «Основи аналітики даних (Business Intelligence)» — 7 тижнів.

 

Обирай за зарплатою

 

За даними Dou, у 2022 році медіанні зарплати в ІТ продемонстрували зростання, найчастіше воно стосувалося спеціалістів рівнів Senior та Lead. Влітку 2022 ріст, характерний для минулого року, зупинився, проте падіння не спостерігається.

Аналіз Dou демонструє такі зарплати:

 • BI Analyst — медіана $1850;
 • UI/UX Designer — медіана $1300;
 • Ruby $1100/3000/5000 (junior, middle, senior);
 • Front-end $900/2500/4500 (junior, middle, senior);
 • QA Manual $700/1660/3000 (junior, middle, senior);
 • QA Auto $1000/2400/4000 (junior, middle, senior).

 

Обирай за затребуваністю на ринку

 

Станом на жовтень 2022 року Dou пропонував таку кількість вакансій:

 • Analyst — 187,
 • Design (в т.ч. UI/UX Designer) — 176,
 • Ruby — 38,
 • Front-end — 312,
 • QA — 315.

Однак невелика кількість вакансій не свідчить про непопулярність того чи іншого напряму ІТ, адже велику роль відіграє конкурентність у сфері. Так, серед дизайнерів на одне місце претендують 34.5 спеціаліста, а на вакансію розробника Ruby — лише 5,5.

 

Обирай за здібностями

 

Які soft skills корисно мати для роботи в тому чи іншому напрямі ІТ? Тестуванням вебпродуктів буде легше займатися людям педантичним і скрупульозним: процес пошуку багів, неважливо, ручний чи автоматичний, вимагає часу, уваги і терпіння. UX / UI дизайн — вибір творчих особистостей з почуттям смаку і композиції. Любиш зручні і красиві продукти? Варто придивитися до цього напряму. Front-end розробнику стануть у пригоді комунікативність, вміння працювати в команді, критичне мислення, адаптивність і стресостійкість. Бажаєш займатися створенням вебдодатків? Твій вибір — Ruby та Ruby on Rails. Любиш працювати з базами даних, створювати моделі, розробляти звіти та дашборди? Обирай аналітику даних (ВІ).

 

 

Вибір — за тобою!

 

А ми можемо лише посприяти йому, пропонуючи найкращі умови, бо ІТ-курси від Prometheus:

 • створені у співпраці з найбільшими IT-роботодавцями України;
 • підготовлені лекторами-практиками із багаторічним досвідом викладання;
 • дають можливість працевлаштування для найкращих випускників курсу;
 • пропонують оптимальне співвідношення ціна/якість: ми гарантуємо одну з найвигідніших цінових пропозицій на ринку при незмінно високій якості освітнього продукту.

Обирай свій курс, щоб розпочати кар’єру в найперспективнішому напрямку, мати стабільну віддалену роботу з високою заробітною платою і підтримати економіку країни.

Останні записи блогу

Інсайти з навчання

Як підприємцям реагувати на кризи

Поради від Андрія Длігача про стратегічне управління в умовах війни   Що відбувається з бізнесом…

⭐ Як розпочати та розвивати бізнес online в умовах війни – поради від Зої Лобод

У чому переваги розвитку бізнесу в online? З чого починати та як просувати свій власний…

Work in Tech: як 2500 українців отримали нову професію попри блекаути

Проєкт, що допоміг 2500 українців опанувати нову професію під час обстрілів та вимкнень світла Як…

Як підприємцям реагувати на кризи

Поради від Андрія Длігача про стратегічне управління в умовах війни   Що відбувається з бізнесом…

⭐ Як розпочати та розвивати бізнес online в умовах війни – поради від Зої Лобод

У чому переваги розвитку бізнесу в online? З чого починати та як просувати свій власний…